Wynik wyszukiwania - " ONZ" - Wiadomości

Rozpoczyna się 11. Światowe Forum Miejskie w Katowicach

11. Światowe Forum Miejskie (WUF11) rozpoczyna się w poniedziałek oficjalnie w Katowicach. To organizowana co dwa lata pod egidą ONZ najważniejsza i największa na świecie konferencja poświęcona tworzeniu i realizacji polityk miejskich.
27.06.2022

IGF: dzisiejsza łączność i regulacje nie są gotowe na autonomiczne samochody

Cyberbezpieczeństwo autonomicznych samochodów przyszłości i cały obszar ubezpieczeń takich pojazdów ciągle są słabo zdefiniowane, potrzeba nowych standardów i regulacji - oceniali eksperci na Szczycie Cyfrowym ONZ (IGF 2021) w Katowicach.
08.12.2021

Tuvalu rozczarowane zapisami porozumienia z COP26, boi się o swoją przyszłość

Minister spraw zagranicznych pacyficznego państwa Tuvalu Simon Kofe wyraził rozczarowanie ostatecznym porozumieniem przyjętym na szczycie COP26, oceniając, że nie zatrzyma ono globalnego ocieplenia i zagrozi przyszłości jego kraju – podała w poniedziałek agencja Reutera.
15.11.2021

Indonezja podała w wątpliwość swoje zaangażowanie w porozumienie o powstrzymaniu deforestacji

Czwartkowe wypowiedzi dwojga przedstawicieli rządu Indonezji w czwartek podały w wątpliwość zaangażowanie tego kraju na rzecz porozumienia ws. powstrzymania wylesiania do 2030 roku, zawartego we wtorek podczas szczytu klimatycznego COP26. Indonezję podano wówczas jako jednego z sygnatariuszy porozumienia.
05.11.2021

Organizacje pozarządowe twierdzą, że nie mogą brać udziału w szczycie klimatycznym

Organizacje pozarządowe (NGOs) zarzucają organizatorom trwającej w Glasgow w Szkocji konferencji klimatycznej COP26, że nie mogą brać udziału w spotkaniach szczytu ONZ - przekazała w środę agencja AFP za reprezentantką NGO ActionAid International Teresą Anderson.
04.11.2021

Delegat z Tonga na COP26: dla nas zmiany klimatu oznaczają, że znajdziemy się pod wodą

Dla mieszkańców Tonga czy innych wysp na Pacyfiku zmiany klimatyczne oznaczają, że znajdziemy się pod wodą – mówi w rozmowie z PAP Uili Loisi, członek delegacji Tonga uczestniczący w ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow.
04.11.2021

Johnson: jeśli COP26 okaże się fiaskiem, porozumienie paryskie się rozpadnie

Jeśli konferencja w Glasgow okaże się fiaskiem, wszystko będzie fiaskiem i porozumienie paryskie się rozpadnie - ostrzegł w niedzielę brytyjski premier Boris Johnson na zakończenie odbywającego się w Rzymie szczytu grupy G20.
01.11.2021

Thunberg na COP26: czasem trzeba rozgniewać ludzi, żeby wywrzeć wpływ

Czasem trzeba rozgniewać część ludzi, aby wywrzeć wpływ na odbiór społeczny - powiedziała w niedzielę Greta Thunberg, 18-letnia szwedzka aktywistka klimatyczna, która przybyła do Glasgow na rozpoczętą w tym mieście ONZ-owską konferencję klimatyczną COP26.
01.11.2021

Szczyt G20: zawarto porozumienie w sprawie klimatu

Na szczycie G20 w Rzymie zawarto porozumienie w sprawie klimatu - podały w niedzielę media za źródłami dyplomatycznymi. W projekcie dokumentu końcowego zapisano, że uczestnicy obrad wyznaczyli cel maksymalnego globalnego ocieplenia na poziomie 1,5 stopnia Celsjusza.
01.11.2021

Szef COP26: zatrzymanie wzrostu temperatury w granicach 1,5 st. C "bardzo, bardzo trudne"

Zatrzymanie wzrostu średniej temperatury na Ziemi w granicach 1,5 st. C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej będzie "bardzo, bardzo trudne" - przyznał w niedzielę Alok Sharma, przewodniczący rozpoczynającej się w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26.
01.11.2021

Na COP26 przywódcy będą debatować, jak zatrzymać zmiany klimatu i kto za to zapłaci

Podczas rozpoczynającej się w niedzielę w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 przywódcy niemal wszystkich państw świata będą próbowali uzgodnić działania, które mają pozwolić na zatrzymanie coraz bardziej widocznych zmiany klimatu na Ziemi.
30.10.2021

Na COP26 przywódcy będą debatować, jak zatrzymać zmiany klimatu i kto za to zapłaci

Podczas rozpoczynającej się w niedzielę w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 przywódcy niemal wszystkich państw świata będą próbowali uzgodnić działania, które mają pozwolić na zatrzymanie coraz bardziej widocznych zmiany klimatu na Ziemi.
29.10.2021

Ulewy i podtopienia w Glasgow tuż przed początkiem szczytu COP26

Ulewne deszcze, które spadły w południowo-zachodniej Szkocji w środę wieczorem i w nocy ze środy na czwartek, spowodowały m.in. liczne podtopienia domów i ulic w Glasgow, gdzie w niedzielę zaczyna się ONZ-owska konferencja klimatyczna COP26.
29.10.2021

Chiny formalnie zaktualizowały w ONZ cele klimatyczne

Chiny zgłosiły do ONZ zaktualizowane krajowe cele klimatyczne (NDC), formalnie potwierdzając przed szczytem COP26 w Glasgow wcześniejsze zapowiedzi przywódcy kraju Xi Jinpinga w sprawie redukcji emisji – podały w czwartek agencje na podstawie rejestru ONZ.
29.10.2021

Nie będzie strajku szkockich kolei w czasie szczytu COP26

Nie będzie zapowiadanego strajku szkockich kolei podczas zaczynającego się w niedzielę ONZ-owskiego szczytu klimatycznego COP26. Linie ScotRail i związek zawodowy RMT poinformowały w środę wieczorem o osiągnięciu porozumienia płacowego.
29.10.2021

W ramach akcji "Alarm dla klimatu" w piątek zawyją miejskie syreny

W piątek, w południe w Warszawie zawyją syreny alarmowe - zapowiada w środę ratusz. Stolica włącza się do akcji społecznej "Alarm dla klimatu", której celem jest podkreślenie wagi nadchodzącego szczytu klimatycznego w Glasgow.
28.10.2021

Królowa jednak nie weźmie udziału w szczycie COP26 w Glasgow

Brytyjska królowa Elżbieta II jednak nie weźmie udziału w rozpoczynającym się w najbliższą niedzielę ONZ-owskim szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow - poinformował we wtorek wieczorem Pałac Buckingham.
27.10.2021

Premier Indii przyjedzie na COP26 w Glasgow

Premier Indii Narendra Modi weźmie udział w konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow - poinformowało w czwartek ministerstwo środowiska w Delhi. Indie są trzecim największym emitentem gazów cieplarnianych na świecie, a obecność na szczycie przedstawiciela tego kraju uważana jest za kluczową wobec niepewności, czy w Glasgow zjawi się przywódca Chin - wskazuje Reuters.
22.10.2021

Sprzątacze będą strajkować w czasie szczytu COP26 w Glasgow

Podczas pierwszego tygodnia ONZ-owskiego szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow, czyli w dniach 1-7 listopada, przeprowadzony zostanie strajk pracowników służb oczyszczania miasta - poinformował we wtorek związek zawodowy GMB.
20.10.2021

Szef COP26 odbył już w tym roku już 30 podróży lotniczych

Alok Sharma, szef ONZ-owskiego szczytu w sprawie klimatu COP26, który zaplanowano na listopad w Glasgow, odbył w tym roku już 30 podróży lotniczych, z czego sześć do krajów z tzw. czerwonej listy i po żadnej nie był na kwarantannie - ujawnił w piątek "Daily Mail".
09.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.