Wynik wyszukiwania - " PKN Orlen " - Wiadomości

Orlen VC inwestuje m.in. w systemy zwiększające efektywność turbin wiatrowych

Systemy zwiększające efektywność turbin wiatrowych i robotyzacja nadzoru procesów produkcyjnych to nowe inwestycje spółki Orlen VC, która ukończyła także kolejną inwestycję pośrednią w brytyjski fundusz venture capital Environmental Technologies Fund - podał w czwartek PKN Orlen.
08.09.2022

Obajtek: reaktor BWRX-300 to technologia najbliższa wdrożeniu

Reaktor BWRX-300, zaprojektowany przez GE Hitachi Nuclear Energy, to wśród małych reaktorów modułowych (SMR) technologia najbliższa implementacji - ocenił w środę prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Orlen planuje budować takie reaktory w ramach spółki z Synthosem.
20.05.2022

Prezes PKN Orlen: portfel kontraktów zabezpiecza dostawy ropy z różnych kierunków

Dostawy ropy dla PKN Orlen są zabezpieczone dzięki umowom z różnymi dostawcami - oświadczył w poniedziałek prezes spółki Daniel Obajtek. Jak dodał, Orlen analizuje z Saudi Aramco nowy projekt petrochemiczny i niewykluczone, że powstanie on w Gdańsku.
15.03.2022

Politechnika Białostocka i ORLEN Asfalt będą pracować nad technologiami drogowymi przyjaznymi dla środowiska [WIDEO]

Wymiana doświadczeń i wspólna praca nad rozwojem nowych technologii drogowych przyjaznych środowisku – to najważniejsze cele porozumienia podpisanego między ORLEN Asfalt i Politechniką Białostocką. Projekty badawcze, które zostaną uruchomione dzięki współpracy z uczelnią, to także szansa na systematyczne unowocześnianie nawierzchni drogowych.
18.02.2022

Jeszcze w tym kwartale zostanie formalnie powołana Mazowiecka Dolina Wodorowa

Jeszcze w tym kwartale zostanie formalnie powołana Mazowiecka Dolina Wodorowa - poinformował w środę dyrektor biura wdrażania paliw alternatywnych PKN Orlen Grzegorz Jóźwiak.
03.02.2022

PKN Orlen zamierza przeznaczyć w tym roku na inwestycje 15,2 mld zł

Polski Koncern Naftowy Orlen planuje przeznaczyć w tym roku na inwestycje 15,2 mld zł, z czego 10,7 mld zł na rozwój a 4,5 mld zł na utrzymanie - poinformował płocki koncern w czwartkowej prezentacji wynikowej.
28.01.2022

Obajtek: mały atom m.in. SMR-y - tak; duże elektrownie - w żadnym wypadku

Stawiamy na małe reaktory np. SMR, Orlenu w żadnym wypadku nie interesują inwestycje w duże elektrownie atomowe - powiedział w poniedziałek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
18.01.2022

Obajtek: zbywamy na rzecz MOL 400 stacji, ale kupujemy 200 i negocjujemy pozyskanie kolejnych

Zbywamy 400 stacji na rzecz koncernu MOL, ale MOL zbywa na rzecz Orlenu 200 stacji; jesteśmy bliscy końca negocjacji, na pozyskanie następnych ponad 100 stacji w regionie - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek podczas środowej konferencji.
12.01.2022

PKN Orlen planuje otwarcie w 2022 r. pierwszej stacji tankowania wodoru

Polski Koncern Naftowy Orlen planuje otwarcie pierwszej w Polsce stacji tankowania pojazdów wodorem w marcu lub kwietniu przyszłego roku - poinformował PAP członek zarządu PKN Orlen ds. operacyjnych Józef Węgrecki.
08.12.2021

PKN Orlen szuka rozwiązań do obsługi ładowarek samochodowych wykorzystujących System Centralny

PKN Orlen ogłosił zapytanie, dotyczące informacji na temat istniejących na rynku polskim i zagranicznym rozwiązań w zakresie obsługi ładowarek samochodowych wykorzystujących System Centralny, zapewniający m.in. ich integrację, także tych zlokalizowanych w Niemczech, w Czechach i na Litwie.
16.11.2021

Baltic Power organizuje konferencję dla zainteresowanych współpracą przy projekcie morskiej farmy wiatrowej

Baltic Power, spółka odpowiedzialna za budowę pierwszej morskiej farmy wiatrowej PKN Orlen i Northland Power, organizuje od 30 listopada do 1 grudnia 2021 r. kolejną konferencję dla podmiotów zainteresowanych współpracą w zakresie dostaw potrzebnych do realizacji projektu.
10.11.2021

Obajtek: uchwały NWZA Lotosu ważnym krokiem w procesie fuzji z Orlenem

Podjęte w czwartek przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Grupy Lotos uchwały są dowodem, że inwestorzy wierzą w sukces projektu budowy koncernu multienergetycznego - ocenił prezes Orlenu Daniel Obajtek. Dodał, że to kolejny, ważny krok w procesie fuzji Orlenu z Lotosem.
15.10.2021

Prezes PKN Orlen: spółka nie wykorzystuje sytuacji na rynku paliw

PKN Orlen w żadnym wypadku nie wykorzystuje sytuacji na rynku paliw, by czerpać z niej zyski - oświadczył w czwartek prezes spółki Daniel Obajtek. Dodał, że Orlen nie planuje ograniczania produkcji nawozów z powodu wysokich cen gazu.
08.10.2021

Obajtek: w Europie od transformacji energetycznej nie ma odwrotu

W Europie od transformacji energetycznej nie ma odwrotu, a pakiet Fit for 55 pomoże w jej przeprowadzeniu. Ja chcę, abyśmy w Polsce nie tyle dogonili, co wyprzedzili przyszłość - mówi w wywiadzie dla branżowego portalu Biznesalert.pl prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
17.09.2021

PKN Orlen: rebranding stacji benzynowych Star w Niemczech

Do końca roku PKN Orlen będzie dysponował w Niemczech 14 stacjami benzynowymi pod własną marką - poinformował w czwartek prezes spółki Daniel Obajtek przy okazji rebrandingu jednej ze stacji pod Berlinem. Orlen ma w Niemczech prawie 600 stacji pod marką Star.
02.09.2021

Orlen Asfalt popularyzuje wśród samorządów najnowocześniejsze technologie budowy dróg

Orlen Asfalt popularyzuje wiedzę o najnowocześniejszych technologiach budowy dróg, zapewniających ich trwałość. Spółka z Grupy Orlen rozpoczyna właśnie współpracę z pięcioma samorządami, m.in. z Płocka, Włocławka i Lęborka, które zostały objęte jej projektem Innowacyjne Drogi Samorządowe.
10.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.