Wynik wyszukiwania - " legislacja" - Wiadomości

MKiŚ: firmy z sektora produkcji i handlu paliwami do roku 2035 nie są zagrożone

Firmy z sektora handlu i produkcji paliw w Polsce do roku 2035 wydają się być niezagrożone - stwierdził dyrektor departamentu ropy i gazu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Przemysław Bryksa. Popyt na paliwa węglowodorowe będzie się utrzymywał i wzrośnie znaczenie produkcji petrochemicznej - dodał.
14.04.2023

Projekt: rozpoczęły się konsultacje projektu rozporządzenia MKiŚ ws. wprowadzania danych do krajowej bazy emisji

W poniedziałek rozpoczęły się konsultacje publiczne projektu rozporządzenia MKiŚ w sprawie zmian w krajowej bazie o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji. Zmiany mają na celu m.in. elektronizację procesu składania formularzy.
06.09.2022

Moskwa: wnioskujący o dodatek na ogrzewanie sami wskażą, jakiego źródła dotyczy

Występujący o dodatek na ogrzewanie sami wskażą, jakiego źródła dotyczy, jeśli mają ich kilka - powiedziała PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Projekt ustawy o wsparciu odbiorców ciepła przewiduje jednorazowe dodatki o różnej wysokości dla ogrzewających się drewnem, LPG, olejem opałowym.
30.08.2022

MKiŚ konsultuje nową metodykę obliczania emisji gazów cieplarnianych

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przekazało do konsultacji projekt rozporządzenia, określającego nową metodykę obliczania emisji gazów cieplarnianych, określenia wskaźników ich emisji oraz wartości opałowej paliw i wartości energetycznej energii elektrycznej.
04.04.2022

MKiŚ: informacja o dodatku osłonowym dołączona do rachunku za energię

Informacja o dodatkach osłonowych dla gospodarstw domowych będzie załączana przez sprzedawcę energii elektrycznej lub gazu do faktur, dostarczanych odbiorcom - przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska do ustawy o dodatkach osłonowych.
24.12.2021

Wiceszef MKiŚ: ostateczny projekt ws. Funduszu Transformacji Energetyki - do końca roku

Do końca 2021 r. ma zostać opublikowany ostateczny projekt ustawy ws. stworzenia Funduszu Transformacji Energetyki (FTE) - poinformował w rozmowie z PAP wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
03.12.2021

Sejm poparł część poprawki Senatu do noweli o elektromobilności

Sejm w czwartek poparł część poprawek Senatu do noweli o elektromobilności, która zakłada m.in. możliwość ustanawiania stref czystego transportu we wszystkich gminach, niezależnie od liczby mieszkańców.
02.12.2021

Senackie komisje poparły ustawę o elektromobilności z poprawkami

Senackie połączone komisje gospodarki oraz infrastruktury poparły ustawę o elektromobilności z poprawkami, które zaproponowali senaccy legislatorzy.
19.11.2021

Rząd przyjął „Polską strategię wodorową”

Rada Ministrów, 2 listopada 2021 r., podjęła uchwałę ws. przyjęcia „Polskiej strategii wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.”, przedłożoną przez ministra klimatu i środowiska. Polska Strategia Wodorowa jest dokumentem strategicznym, który określa główne cele rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce oraz kierunki działań potrzebnych do ich osiągnięcia. Dokument wpisuje się w globalne, europejskie i krajowe działania mające na celu budowę gospodarki niskoemisyjnej.
03.11.2021

Ekspert: to nie jest ostatnia nowelizacja przepisów o elektromobilności

To nie jest ostatnia nowelizacja przepisów o elektromobilności - ocenia Maciej Mazur z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, odnosząc się do przyjętej w piątek przez Sejm noweli ustawy. Wyjaśnił, że brakuje np. przepisów przyspieszających proces przyłączania ogólnodostępnych ładowarek do aut.
31.10.2021

Sejm znowelizował ustawę o elektromobilności

Sejm znowelizował w piątek ustawę o elektromobilności. Nowela m.in. precyzuje zasady tworzenia stref czystego transportu. Przewiduje też, że z prawem jazdy kat. B będzie można prowadzić elektryczne samochody o masie do 4250 kg.
30.10.2021

Poprawki sejmowych komisji do projektu zmian ustawy elektromobilności

Sejmowe komisje energii i infrastruktury wprowadziły w środę poprawki do rządowego projektu zmiany ustawy o elektromobilności. Jedna z nich przewiduje, że posiadając prawo jazdy kat. B będzie można prowadzić elektryczne auta o masie do 4250 kg, zamiast 3500 kg.
28.10.2021

Ochrona strategicznych złóż kopalin w projekcie zmiany Prawa geologicznego i górniczego

Ochronę strategicznych złóż kopalin, regulacje dot. składowania CO2, czy zachęty dla magazynowania wodoru zawiera projekt zmiany Prawa geologicznego i górniczego (P.g.g.), który ministerstwo klimatu przesłało do konsultacji.
27.10.2021

Rząd planuje przyjąć projekt ws. systemu kaucyjnego butelek PET na początku 2022 r.

W I kwartale 2022 r. rząd planuje przyjąć projekt ustawy wprowadzającej powszechny system kaucyjny dla butelek na napoje: z PET do 3 litrów pojemności, ze szkła - do 1,5 litra - wynika z wpisu do Wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
17.09.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.