Wynik wyszukiwania - " Ciepłownictwo" - Wiadomości

Wodór i metanol w zielonej wersji będą odpowiedzialne za dekarbonizację gospodarki. Także w Polsce. Jest też ciekawy „efekt uboczny”

Zielone paliwa będą fundamentem zrównoważonej gospodarki jutra. Transport, żegluga czy przemysł tworzyw sztucznych - to tylko niektóre sektory gospodarki, do których dekarbonizacji potrzebne będą zielone paliwa - to główne wnioski z prezentacji ekspertów European Energy, którzy podczas spotkania z dziennikarzami wyjaśniali, jak zielone paliwa syntetyczne, takie jak e-metanol czy eSAF, mogą zastąpić paliwa kopalne, przyczyniając się do transformacji energetycznej i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski i Europy.
28.08.2024

Czyste powietrze w miastach dzięki niskoemisyjnym inwestycjom PGE Energia Ciepła

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE zmienia ciepłownictwo w kierunku nisko- i zeroemisyjnym. Nowoczesne elektrociepłownie, wykorzystujące gaz ziemny do produkcji energii elektrycznej oraz ciepła, wsparte instalacjami OZE, to zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego i realna poprawa jakości powietrza w miastach. Jest to możliwe dzięki redukcji średnio o ponad 90% tlenków siarki i tlenków azotu oraz o około 40% dwutlenku węgla. Dekarbonizacja źródeł ciepła wyeliminuje prawie całkowicie emisję pyłów.
29.05.2024

Potencjał geotermii w krajowym ciepłownictwie nie jest w pełni wykorzystywany. Zainteresowanie samorządów i inwestorów powoli rośnie

Geotermia jest stabilnym źródłem czystej energii, które nie zależy od pogody. Może stanowić alternatywę dla ropy, gazu czy węgla, zwłaszcza że zasoby eksploatacyjne tej energii odpowiadają mniej więcej połowie rocznej produkcji ciepła koncesjonowanych wytwórców ciepła w Polsce. Mimo to są zagospodarowywane tylko w niewielkim stopniu. W ostatnich latach widać jednak rosnące zainteresowanie geotermią wśród krajowych inwestorów, czemu sprzyja też coraz większa dostępność finansowania takich inwestycji ze środków NFOŚiGW.
16.06.2023

Proces odchodzenia od węgla w ciepłownictwie wymaga przyspieszenia. Jednym ze sposobów jest zwiększenie wykorzystania odpadów [WIDEO]

– Dla ciepłownictwa w UE i Polsce nie ma innej drogi niż dekarbonizacja – mówi Piotr Górnik, prezes zarządu Fortum Power and Heat Polska. Dziś wciąż trzy czwarte europejskiego ciepła jest wytwarzane ze źródeł opartych na paliwach kopalnych. Proces rezygnacji z nich wymaga przyspieszenia m.in. ze względu na nowe uwarunkowania geopolityczne po wybuchu wojny w Ukrainie, a także środowiskowe wymogi UE. Zdaniem eksperta jednym ze sposobów, który może ułatwić zieloną transformację sektora ciepłowniczego, jest większe wykorzystanie odpa
22.05.2023

Tauron - możliwe przejęcie wybranych aktywów ciepłowniczych czeskiej grupy CEZ

Grupa Tauron, która analizuje obecnie przyszłość swoich aktywów ciepłowniczych, rozszerzy prowadzone analizy o możliwość przejęcia wybranych polskich aktywów czeskiej grupy CEZ, szczególnie elektrociepłowni w Chorzowie - wynika ze środowej informacji Taurona.
10.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.