BioPaliwa, Biogaz

Partnerzy portalu

Najnowsze wiadomości

209 artykułów
Energetyka, OZE

MRiRW: konieczne jest określenie poziomów emisji gazów cieplarnianych z upraw rolnych na paliwa

Konieczne jest jak najszybsze określenie poziomów emisji gazów cieplarnianych z upraw rolnych przeznaczonych na cele paliwowe - przekazało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi po spotkaniu z branżą biopaliwową. Dodano, że potrzebne jest też określenia kierunku rozwoju tej branży.

29.02.2024, 10:43
Energetyka, OZE

Biogazownia w Rybniku ma powstać w okolicy PSZOK-u

Budowa biogazowni jest planowana w dzielnicy Niewiadom – poinformował Urząd Miasta w Rybniku. W środę samorząd przekazał, że instalacja do przetwarzania odpadów ma powstać w okolicy funkcjonującego PSZOK-u.

29.02.2024, 09:54
Energetyka, OZE

Polska wykorzystuje około 3 proc. całkowitego potencjału produkcji biogazu

Polska wykorzystuje około 3 proc. potencjału produkcji biogazu - wynika z raportu "Biometan w Polsce. Rosnąca rola biometanu w transformacji energetycznej" przygotowanym przez firmę Strategy& w Polsce. Rozwój produkcji ułatwiłyby m.in. dotacje, dostęp do finansowania i uproszczenie przepisów - dodano.

19.02.2024, 13:25
Energetyka, OZE

Pfeifer & Langen Polska wyda w br. 200 mln zł na inwestycje energetyczne

Trzy z czterech cukrowni Pfeifer & Langen Polska zmienią w tym roku paliwo na gaz ziemny. Na inwestycje – głównie związane z realizacją strategii zrównoważonego rozwoju – firma wyda w tym roku ponad 200 mln zł - poinformowała spółka.

14.02.2024, 13:33
Energetyka, OZE

Polska Organizacja Biometanu z propozycjami poprawek do Podręcznika procedur administracyjnych OZE

12 stycznia br. Ministerstwo Klimatu i Środowiska przekazało do konsultacji publicznych projekt "Podręcznika procedur administracyjnych OZE”. Dyrektor Generalny Michał Tarka, wraz z Członkami POB, wnieśli swoje uwagi do niniejszego projektu.

05.02.2024, 10:32
Energetyka, OZE

European Energy w Polsce podpisała memorandum o porozumieniu w sprawie rozwoju Power-to-X

European Energy i dwie gminy – Barwice i Grzmiąca – chcą zbadać możliwości rozwoju produkcji zielonych paliw w Polsce. Strony podpisały memorandum o porozumieniu w sprawie „Zamiaru podjęcia współpracy w celu zbadania możliwości rozwoju technologii Power-to-X” pozwalającej na produkcję zielonego e-matanolu oraz ciepła w oparciu o odnawialne źródła energii. Świadkiem tego wydarzenia był Jego Wysokość Król Danii Fryderyk X, który odwiedzał Warszawę podczas swojej oficjalnej podróży biznesowej.

02.02.2024, 11:51
Energetyka, OZE

Bioenergia, biopaliwa, zielony geszeft. Biznes na biomasie prosto z Davos

Cały świat zmaga się ze zmianami klimatycznymi, wdrażając coraz to nowe polityki klimatyczne oraz rozwiązania energetyczne mające w założeniu służyć środowisku. Biomasa stanowi element agendy klimatycznej, w tym Światowego Forum Ekonomicznego.

18.01.2024, 10:03
Energetyka, OZE

Prezydent Grudziądza o inwestycji biomasowej OPEC GRUDZIĄDZ [wideo]

W udostępnionym w mediach społecznościowych filmie, prezydent Grudziądza Maciej Glamowski wypowiedział się o inwestycji biomasowej OPEC GRUDZIĄDZ Sp. z o.o., która jest finansowanej przez NFOŚIGW, a realizowanej przez SBB ENERGY S.A.

17.01.2024, 14:36
Energetyka, OZE

Jak Chińczyk z Arabem. Czy nowa inwestycja zmieni świat paliw?

Saudyjski koncern naftowo-gazowy Aramco współpracuje z chińskim partnerem Since Gas przy budowie pilotażowego zakładu w Chinach, mającego na celu przekształcenie amoniaku w wodór. Jest to jedyna z wielu inwestycji Arabów w Państwie Środka mających na celu dekarbonizację środowiska.

17.01.2024, 10:36
Energetyka, OZE

KIB: wprowadzenie benzyny E10 zwiększy produkcję bioetanolu o co najmniej 200 tys. ton rocznie

Wprowadzenie benzyny E10 zwiększy produkcję bioetanolu o co najmniej 200 tys. ton w skali roku - ocenił w rozmowie z PAP dyrektor Generalny Krajowej Izby Biopaliw Adam Stępień. Jego zdaniem daje to szanse na zagospodarowanie dodatkowych 500 tys. ton kukurydzy.

11.01.2024, 11:31

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.