BioPaliwa, Biogaz

Partnerzy portalu

7 artykuły
BioPaliwa, Biogaz

Portugalia. Rząd przyjął regulację ograniczającą wzrost cen gazu ziemnego

Rząd Portugalii zatwierdził w piątek przepisy hamujące wzrost cen gazu ziemnego służącego do produkcji prądu. Regulacja, jak sprecyzował socjalistyczny gabinet Antonio Costy, służy redukcji szybko rosnących kosztów zużycia energii elektrycznej przez klientów indywidualnych oraz firmy.

14.05.2022, 07:29
Energetyka, OZE

W Sokołowie Podlaskim powstanie wzorcowa elektrociepłownia OZE

W efekcie przedsięwzięcia organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, z wykorzystaniem Funduszy Europejskich, w Sokołowie Podlaskim powstanie pionierska elektrociepłownia. Dzięki połączeniu technologii biogazu oraz pomp ciepła udział OZE w produkowanej energii przekroczy 95%. Nowa technologia to prawdziwa szansa na uniezależnienie od paliw kopalnych, których ceny szybują w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Ekologiczne, bezpieczne, a przy tym racjonalne ekonomicznie rozwiązanie energetyczne opracowuje konsorcjum, któr

13.05.2022, 12:44
Energetyka, OZE

W Elblągu pracuje już nowe zielone źródło Energi

Sześć miesięcy przed terminem uzgodnionym z miejskim dystrybutorem ciepła zakończył się istotny etap programu inwestycyjnego, prowadzonego w Elblągu przez Energę Kogenerację (EKO), spółkę córkę Energi z Grupy ORLEN. Kotłownia rezerwowo-szczytowa (KRS) o mocy cieplnej 114 MWt została z końcem kwietnia 2022 roku oddana do eksploatacji. Pozwala to na zabezpieczenie dostaw ciepła dla mieszkańców Elbląga przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu Elektrociepłowni Elbląg na środowisko i stan powietrza w mieście.

29.04.2022, 12:30
BioPaliwa, Biogaz

Finlandia przygotowuje terminal LNG, nie wyklucza inwestycji w FSRU

Terminal LNG Hamina w Finlandii rozpocznie działalność komercyjną w październiku 2022 roku, po zakończeniu prac wykończeniowych i fazy rozruchu. Finlandia, we współpracy z Estonią, planuje również wydzierżawienie pływającego terminalu LNG (FSRU).

24.04.2022, 16:35
BioPaliwa, Biogaz

KIB: nie zabraknie nam surowców do produkcji biopaliw i żywności

Nie zabraknie nam surowców rolnych do produkcji biopaliw jak i żywności czy pasz - zapewnia w rozmowie z PAP dyrektor Krajowej Izby Biopaliw Adam Stępień. Dodaje, że biopaliwa mogą wspierać uniezależnienie Polski od dostaw węglowodorów z Rosji.

23.04.2022, 11:01
Energetyka, OZE

Zyska: przygotowujemy program wsparcia dla biogazowni i biometanowni

Wraz z resortem rolnictwa przygotowywany jest duży program wsparcia dla biogazowni i biometanowni - poinformował w środę wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Podkreślił, że biometan może w części pokryć zapotrzebowanie na gaz z Rosji.

21.04.2022, 08:44

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.