BioPaliwa, Biogaz

Partnerzy portalu

37 artykuły
Energetyka, OZE

PSG: w większości Polski można przyjmować biometan do już istniejącej sieci

W obliczu kryzysu energetycznego alternatywą dla rosyjskiego gazu stają się biometan i wodór. Dlatego wszystkie sieci, które będziemy budować lub modernizować, będą przystosowane do ich przesyłu – powiedział Jakub Kowalski, członek zarządu ds. operacyjnych Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG sp. z o.o.) podczas pierwszego dnia VIII Kongresu Energetycznego DISE we Wrocławiu.

30.09.2022, 10:06
Energetyka, OZE

Konferencja PPLNG i bioLNG 2022

Tegoroczna edycja konferencji Polskiej Platformy LNG i bioLNG zatytułowana została „Technologie LNG i bioLNG filarami dekarbonizacji w transporcie towarowym”. Wydarzenie odbędzie się 12-13 października 2022.

29.09.2022, 15:55
Energetyka, OZE

Wsparcie rozwoju sektora to główne zadanie nowopowstałej Polskiej Organizacji Biometanu

Wsparcie rozwoju sektora biometanu w Polsce i tworzenie optymalnych regulacji to główne zadanie nowopowstałej Polskiej Organizacji Biometanu (POB). Do organizacji należą już m.in. Orlen Południe, Veolia Energia czy Związek Producentów Cukru.

09.09.2022, 16:48
Energetyka, OZE

Polska i Ukraina rozważają budowę rurociągu na olej spożywczy z Ukrainy do Gdańska

Z inicjatywy ukraińskiej podpisaliśmy wstępne porozumienie dot. ewentualnej budowy rurociągu łączącego Polskę i Ukrainę, którym miałby być przesyłany olej spożywczy do Gdańska – poinformował we wtorek PAP wicepremier Henryk Kowalczyk.

06.09.2022, 06:55
Energetyka, OZE

Ostatni dzień składania wniosków na paliwo rolnicze

Środa jest ostatnim składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej - poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

01.09.2022, 13:09
Energetyka, OZE

Polska i Ukraina będą dążyć do opracowania projektu rurociągu do transportu olejów roślinnych

Polska i Ukraina będą dążyć do wspólnego opracowania projektu budowy rurociągu transgranicznego do transportu olejów roślinnych z Ukrainy do portu Gdańsk - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Oba kraje utworzą grupę roboczą, która przedstawi warianty lokalizacji projektu.

30.08.2022, 16:21
Prawo, finanse

Kosiniak-Kamysz: rządowe propozycje zmian ws. biopaliw to zamach na polskie rolnictwo

Rządowy projekt dotyczący biopaliw to zamach na polskie rolnictwo, na producentów rzepaku i kukurydzy, będzie załamanie tej branży - powiedział we wtorek w rozmowie z PAP.PL szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To skandal, że takie przepisy przyszły w ogóle komuś do głowy - dodał.

09.08.2022, 14:11
Energetyka, OZE

NFOŚiGW przekaże ponad 15 mln zł na nowoczesne rozwiązania kogeneracyjne

NFOŚiGW dofinansował dwiema niskooprocentowanymi pożyczkami projekty Warmińskich Zakładów Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Sp. z o. o. pn. „Budowa biogazowni rolniczej o mocy 0,499 MW wraz z układem wysokosprawnej produkcji energii elektrycznej i cieplnej” oraz „Budowa układu trigeneracyjnego z amoniakalnym chillerem absorpcyjnym o mocy 0,999 MW”.

09.08.2022, 12:49
Energetyka, OZE

Biogazownie odpadowe, recykling i czysta energia

Ponad 40 ekspertów z NFOŚiGW dyskutowało nad praktycznymi aspektami organizacji i finansowania biogazowni wykorzystujących frakcję BIO odpadów komunalnych. Spotkanie zostało zorganizowane 7 lipca w związku z planowanym uruchomieniem nowego programu priorytetowego, który umożliwiałby finansowanie inicjatyw związanych z budową lub modernizacją instalacji fermentacji bioodpadów w celu produkcji materiałów użyźniających glebę oraz prądu i ciepła z wytwarzanego bio-gazu.

09.08.2022, 09:00
Energetyka, OZE

Spadnie popyt na polskie biopaliwa z oleju rzepakowego

Możliwość większego stosowania biowęglowodorów i jednocześnie obniżenie NCW przez opłatę zastępczą spowoduje spadek popytu na polskie estry produkowane z oleju rzepakowego, o co najmniej 400 tys. ton - poinformowała w czwartek Polska Koalicja Biopaliw i Pasz Białkowych.

05.08.2022, 07:44

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.