Wynik wyszukiwania - "Port Gdańsk" - Wiadomości

Energa: na plac budowy elektrowni gazowo-parowej w Ostrołęce dotarły kolejne części turbozespołu

Do budowanej w Ostrołęce elektrowni gazowo-parowej dotarły z fabryk General Electric w Szwajcarii i Niderlandach kolejne części turbozespołu, ważące łącznie ponad 200 ton, w tym wirnik generatora i moduł podgrzewania paliwa gazowego - podała Energa z Grupy Orlen.
06.12.2023

Port Gdańsk monitoruje jakość powietrza w związku ze wzmożonymi przeładunkami węgla

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. podjął decyzję o umieszczeniu na terenie portu dodatkowych 5 czujników mobilnych. Zostały one rozlokowane przy Basenie Górniczym, Nabrzeżu Dworzec Drzewny, Nabrzeżu Węglowym, Twierdzy Wisłoujście i przy ul. Ku Ujściu. Operatorzy mają obowiązek zastosowania się do działań prewencyjnych, w tym zraszania hałd z węglem. Rozważane jest również dodatkowe czyszczenie dróg dojazdowych, gdyż pylenie wtórne z ruchu pojazdów po placach składowych jest główną przyczyną wzmożonego pylenia.
03.11.2022

Port Gdańsk. Drony, które zadbają o jakość wody, już po testach

Nowy dron wodny firm SeaData i Camdrone przeszedł pierwsze testy w Porcie Gdańsk. Dokonano także pierwszych pomiarów takich parametrów jakości wody jak zawartość tlenu, potencjał redox, czy przewodność. W najbliższych dniach sprawdzane będzie również urządzenie do tworzenia map batymetrycznych akwenów portowych.
20.07.2022

Konsorcjum Coral pracuje nad dronem wodnym, który będzie regularnie monitorował jakość wody na akwenach Portu Gdańsk

W Porcie Gdańsk funkcjonuje już system monitoringu jakości powietrza oparty na czujnikach stałych, zlokalizowanych w 7 punktach. A niebawem będzie testowany monitoring akwenów z wykorzystaniem dronów wodnych.
13.10.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.