Wynik wyszukiwania - "ceny" - Wiadomości

„Stop manipulacji!" – PGE startuje z kampanią informacyjną dotyczącą cen energii

PGE Polska Grupa Energetyczna startuje z kampanią informacyjną pt. „Stop manipulacji!", której celem jest zwiększenie wiedzy Polaków na temat kształtowania cen energii. Jest to reakcja na działania dezinformacyjne, kwestionujące realnie niskie koszty energii elektrycznej w Polsce. Obecnie Polacy korzystają z jednych z najniższych cen prądu w Europie.
08.08.2023

Greenpeace: Podróże koleją w UE są średnio dwa razy droższe niż samolotem

Podróże koleją w UE są średnio dwa razy droższe niż samolotem, co pogarsza stan środowiska naturalnego. We Francji cena biletu kolejowego jest 2,6 razy wyższa niż przelot na tej samej trasie - głosi czwartkowy raport Greenpeace, który cytuje w sobotę radio France Info.
22.07.2023

MKiŚ: minister Anna Moskwa - wyższe limity zużycia energii elektrycznej dla gospodarstw domowych oraz niższe ceny za prąd dla MŚP, JST i podmiotów wrażliwych

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało o wprowadzeniu wyższych limitów zużycia energii elektrycznej przy zamrożonych cenach. Pełen komunikat poniżej.
10.07.2023

Moskwa: być może we wrześniu, październiku będzie trzeba reagować na ceny energii; mamy już rozwiązania w kilku wariantach

W przypadku cen energii dziś sytuacja jest stabilna, ale być może wrzesień, październik to będą okresy, że będzie trzeba reagować – powiedziała w wywiadzie dla Energetyka24 minister klimatu Anna Moskwa. Takie rozwiązania mamy w kilku wariantach, łącznie z gotowymi ustawami – zaznaczyła.
25.06.2023

Pogoda, inflacja i ceny energii powodem wyższych cen warzyw i owoców

W Wielkiej Brytanii w supermarketach wprowadzono limit trzech pomidorów na klienta. W Holandii można kupić maksymalnie dwie papryki. W Niemczech klienci skarżą się na ceny ogórków, z kolei w Hiszpanii rolnicy patrolują w nocy pola przed złodziejami owoców i warzyw. Na Słowacji głośno jest o "kryzysie cebulowym".
12.03.2023

Premier Morawiecki chce rozmawiać ze spółkami energetycznymi, aby zrewidowały swoją politykę cenową

Będę rozmawiał z wicepremierem szefem MAP Jackiem Sasinem, żeby spółki energetyczne zrewidowały swoją politykę cenową - mówił premier Mateusz Morawiecki w sobotę na spotkaniu z mieszkańcami Jasła (Podkarpacie). Dodał, że dziś ceny energii są niższe niż kilka miesięcy temu.
11.03.2023

Setki piekarzy protestowało w Paryżu z powodu gwałtownego wzrostu cen energii

Setki piekarzy, niektórzy ubrani w fartuchy i wymachujący bagietkami, protestowało na ulicach Paryża, ostrzegając, że przetrwaniu wytwórców chleba i croissantów zagrażają ceny energii elektrycznej, które gwałtownie wzrosły w 2023 roku oraz wysokie ceny surowców potrzebnych do wypieków.
24.01.2023

Minister rozwoju: w ciągu kilku dni start naboru wniosków dla firm energochłonnych

W ciągu kilku, kilkunastu dni NFOŚiGW ma uruchomić nabór wniosków w programie pomocy dla firm energochłonnych - poinformował w czwartek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Dodał, że z wsparcia może skorzystać ok. 1 tys. przedsiębiorców.
05.01.2023

W 2023 ceny energii mają być zamrożone

Minister Klimatu i środowiska Anna Moskwa zapowiedziała, że w nowym roku nie dojdzie do zmian cen w sektorze energii. Taryfy mają być znane, gdyż URE już kończy proces taryfikacji w większości spółek.
05.01.2023

Tauron: większość klientów zaoszczędzi w przyszłym roku około 2 tys. zł

Większość klientów Taurona zaoszczędzi w przyszłym roku około 2 tys. zł dzięki ochronie Tarczy Solidarnościowej – wyliczają eksperci Taurona w sobotnim komunikacie przesłanym po ogłoszeniu przez Urząd Regulacji Energetyki nowych taryf na energię elektryczną.
19.12.2022

„DGP”: Ustawy prądem napędzane

Rząd chce stworzyć mechanizmy chroniące klientów przed wysokimi cenami nie tylko prądu, lecz także gazu – czytamy we wtorkowym „Dzienniku Gazecie Prawnej”.
20.09.2022

"Dziennik Gazeta Prawna": Nawet 30 mld zł więcej na rachunki za prąd

Kilkaset procent więcej za energię elektryczną – takie propozycje właśnie trafiają do gmin i powiatów. Włodarze alarmują, że przy takich stawkach zagrożona jest realizacja usług publicznych – czytamy w środowym wydaniu "DGP".
07.09.2022

Susza podbija ceny

Kłopoty z wodą to nie tylko suche krany, ale także droższa żywność i problemy z prądem. To scenariusze, które stają się coraz bardziej realne - pisze w piątek "Rzeczpospolita".
12.08.2022

Portugalia. Rząd przyjął regulację ograniczającą wzrost cen gazu ziemnego

Rząd Portugalii zatwierdził w piątek przepisy hamujące wzrost cen gazu ziemnego służącego do produkcji prądu. Regulacja, jak sprecyzował socjalistyczny gabinet Antonio Costy, służy redukcji szybko rosnących kosztów zużycia energii elektrycznej przez klientów indywidualnych oraz firmy.
14.05.2022

Rosną ceny energii w kontraktach PPA. Winna wojna na Ukrainie i kryzys energetyczny

Według danych LevelTen Energy, ceny energii kontraktowanych w ramach długoterminowych umów zakupu (PPA) wzrosły o 8,6 proc. w pierwszym kwartale 2022 roku, osiągając poziom 57 euro za MWh. W skali roku wzrosły o 27,5 proc.
23.04.2022

Dziewięciu na dziesięciu Polaków deklaruje, że oszczędza energię elektryczną

Aż 92% respondentów zadeklarowało, że oszczędza energię elektryczną, a 82% twierdzi, że przywiązuje do tego dużą wagę – wynika z badania IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Do oszczędzania prądu skłaniają Polaków przede wszystkim koszty, które wskazało 84% ankietowanych. Aż 80% motywuje również troska o środowisko naturalne.
14.02.2022

Prezes PGNiG: obniżka cen gazu dla biznesu wynika ze spadków cen na rynku

25 proc. obniżka cen gazu dla klientów biznesowych PGNIG Obrót Detaliczny wynikała ze spadku cen na rynku gazu - oświadczył w piątek prezes PGNiG Paweł Majewski.
22.01.2022

Projekt MAP: koszt rekompensat wprowadzenia niższych cen gazu to ok. 10 mld zł

Koszt rekompensaty z tytułu stosowania niższych cen gazu dla niektórych odbiorców paliw gazowych wyniesie ok. 10 mld zł - wynika projektu ustawy Ministerstwa Aktywów Państwowych o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu.
12.01.2022

Gazowa presja ze Wschodu narasta

Ponad 180 euro za megawatogodzinę błękitnego paliwa – tę zawrotną cenę musieli wczoraj zapłacić kupcy na holenderskiej giełdzie w Rotterdamie. To skutek m.in. ograniczeń dostaw gazu ze Wschodu - podaje w środę "Dziennik Gazeta Prawna".
22.12.2021

Od nowego roku ruszają tzw. programy dofinansowań w ramach realizacji obowiązku uzyskania oszczędności energii

Od 1 stycznia 2022 roku uruchomione zostaną tzw. programy bezzwrotnych dofinansowań w ramach realizacji obowiązku uzyskania oszczędności energii (systemów świadectw efektywności energetycznej) przez podmioty zobowiązane.
01.12.2021

URE: w III kw. 2021 gaz importowany z krajów UE i EFTA najdroższy od 2015 r.

W III kw. 2021 r. średnia cena gazu, sprowadzanego z krajów UE i EFTA wyniosła 211,24 zł za MWh, była sześciokrotnie wyższa niż przed rokiem, dwukrotnie wyższa niż w poprzednim kwartale i najwyższa od 2015 r. - podał w poniedziałek Urząd Regulacji Energetyki
16.11.2021

OPEC+ pozostanie ostrożny ws. dostaw ropy, a surowiec na tym zyskuje

Cena ropy naftowej w USA wynosi ponad 84 USD za baryłkę - najwyżej od 2014 r., a Brent na ICE przekroczyła 86 USD w reakcji na komentarze z OPEC+, że sojusz powinien zachować ostrożne stanowisko w sprawie dostaw ropy na globalne rynki - informują maklerzy.
25.10.2021

W tym roku ceny żywności będą rosły w podobnym tempie jak wynagrodzenia

Przerwane łańcuchy dostaw przed rokiem i zakupy „na zapas” spowodowały chwilowy brak niektórych produktów, a w niektórych wypadkach wzrost ich cen. Nie jest to jednak znacząca skala podwyżek. Przykładowo wielkanocny koszyk będzie kosztował mniej więcej tyle samo co w ubiegłym roku.
01.04.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.