Wynik wyszukiwania - "columbus" - Wiadomości

Columbus przekazuje małopolskim szkołom unikalne minipanele fotowoltaiczne

Columbus Energy, czołowy przedstawiciel polskiej branży energetyki odnawialnej, rusza z kampanią edukacyjną dla szkół w Małopolsce. Podstawówki, które przyłączą się do kampanii, otrzymają od Columbus ciekawe konspekty lekcji, a do kilkudziesięciu najszybszych firma prześle zestawy minipaneli fotowoltaicznych.
20.05.2024

Łęczyca wybrała Columbus na wykonawcę instalacji OZE

Columbus Energy zamontuje w gminie Łęczyca 333 instalacje fotowoltaiczne. W ramach wygranego przetargu Spółka ma szansę zainstalować tam instalacje o mocy 1342,35 kWp.
10.05.2024

Columbus podsumował rok 2023

Grupa Columbus Energy opublikowała raport roczny za 2023 r. Jak wynika z treści raportu, skonsolidowane przychody Grupy Columbus wyniosły 465 mln zł. Grupa znacząco ograniczyła koszty, poprawiła wynik EBITDA i marżowość.
26.04.2024

Columbus wchodzi na główny parkiet GPW

Już 12 kwietnia Columbus Energy S.A. przejdzie z rynku New Connect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma jest liderem w dziedzinie fotowoltaiki w Polsce. Debiutowi nie towarzyszy emisja akcji.
11.04.2023

Columbus przejdzie na główny parkiet bez emisji akcji

Spółka Columbus Energy S.A. chce złożyć prospekt emisyjny jeszcze w wakacje. Wprowadzenie notowań do obrotu na GPW odbędzie się bez publicznej oferty akcji.
04.07.2022

Debiut Columbusa w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Columbus zadebiutował w 20. edycji raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W publikacji znalazło się aż 9 dobrych praktyk, stosowanych przez firmę.
26.05.2022

Columbus Energy partnerem technologicznym Orange Energia

Columbus Energy, dostawca usług z zakresu nowoczesnej energetyki, został partnerem technologicznym Orange Energia, spółki z Grupy Kapitałowej Orange. W ramach współpracy partnerskiej Columbus będzie dostarczał klientom Orange produkty i usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii.
26.05.2022

Columbus rozpoczął kampanię “Energii masz pod dostatkiem”

Energii masz pod dostatkiem - pod takim hasłem ruszyła kampania wizerunkowa Columbusa, największego krajowego dostawcy rozwiązań ekoenergetycznych dla domu i biznesu. Twarzami kampani zostali Mariusz Kałamaga i Dziadek Henryk, znani z wcześniejszych reklam firmy.
10.05.2022

Inwestor z USA chce zostać udziałowcem Columbusa

Columbus Energy, wiodący dostawca usług z zakresu nowoczesnej energetyki, ma szansę pozyskać zagranicznego inwestora. Spółka zawarła Term-Sheet, na podstawie którego może pozyskać 200 mln zł z grupy inwestycyjnej ze Stanów Zjednoczonych.
02.05.2022

Columbus proponuje nowe rozdanie fotowoltaiki w Polsce w kontekście zmienionej ustawy i programu Mój Prąd 4.0

Columbus otwiera nowy etap działalności, z atrakcyjnymi propozycjami dla klientów indywidualnych i biznesowych. Oprócz ujednoliconej oferty, spójnej z programem Mój Prąd 4.0, Spółka wprowadza autorski system zarządzania energią HEMS - PowerHouse.
05.04.2022

Columbus planuje ambitnie zakończyć pierwszy kwartał

Columbus Energy, wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, osiągnął prawie 66 mln zł przychodów w lutym i chce zamontować 40 000 kWp do końca pierwszego kwartału.
16.03.2022

Columbus wprowadza alternatywę dla nowej ustawy o OZE

Columbus Energy, wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, uruchomił drugi etap usługi Prąd jak Powietrze (PJP 2.0). Klienci firmy mogą bilansować energię 1:1 bez dodatkowych kosztów, a Columbus pokryje koszty dystrybucji.
04.03.2022

Co jest przyczyną wyłączeń instalacji fotowoltaicznej?

Dynamiczny przyrost liczby instalacji fotowoltaicznych powoduje, że w niektórych rejonach kraju pojawia się zbyt wysokie napięcie w sieci elektroenergetycznej. Szczególnie w słoneczne dni, gdy skoki napięcia są duże, zdarza się, że instalacja fotowoltaiczna sama się wyłącza. Co zrobić, gdy spotka nas ten problem? Jak można temu zapobiegać?
22.02.2022

Columbus w Śląsko-Małopolskiej Dolinie Wodorowej

Columbus Energy S.A., wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, przystąpił do kolejnego stowarzyszenia wspierającego rozwój gospodarki wodorowej. Od końca stycznia br. Spółka jest członkiem-założycielem Śląsko-Małopolskiej Doliny Wodorowej, zainicjowanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.
02.02.2022

Columbus Energy bez emisji akcji i z nowymi nazwiskami w radzie nadzorczej

Akcjonariusze Columbus Energy na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu podjęli decyzję o zmianach w radzie nadzorczej spółki i przychylili się do wniosku zarządu w sprawie odstąpienia od głosowania nad uchwałami dotyczącymi IPO. Decyzja została podyktowana potrzebą rozważenia potencjalnych nowych możliwości współpracy i finansowania, które pojawiły się już po terminie zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, w obszarze rozwoju nowych projektów farm fotowoltaicznych na terenie Polski.
14.12.2021

Jak pozbyć się węgla? Ekogroszek, pellet, pompa ciepła czy gaz - co wybrać? Bezpłatny webinar Columbusa

Już 23 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się kolejny bezpłatny webinar organizowany przez Columbus. Eksperci firmy omówią rozwiązania na ogrzewanie domu tanio, a zarazem ekologicznie.
22.11.2021

Columbus wprowadza pakiety ofertowe dla klientów indywidualnych

W listopadzie Columbus uruchomił nową ofertę fotowoltaiki dla gospodarstw domowych. Klienci mają do wyboru trzy warianty usług: smart, smart+ i pro, zróżnicowane zakresem.
15.11.2021

Columbus Energy wykupi 55 proc. udziałów w Votum Energy

Columbus Energy S.A. poinformował, że spółka współzależna Columbus Elite zawarła umowę inwestycyjną, w ramach której zamierza kupić docelowo pakiet akcji reprezentujący 55 proc. udziału w kapitale zakładowym Votum Energy. Ponadto zawarte umowy o współpracy pomiędzy Columbus Energy i Votum Energy przewidują, że produkty z oferty spółki będą dystrybuowane w sieci sprzedaży Votum Energy.
10.10.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.