Wynik wyszukiwania - "elektrośmieci" - Wiadomości

Zamień elektrograty na kwitnące kwiaty od Castoramy

Już w nadchodzący piątek 22 marca, Castorama powita wiosnę coroczną akcją „Kwiaty za elektrograty”. Do niedzieli we wszystkich sklepach Castorama, w tym Smart, Express i Brico Depot będzie można zamienić zużyty elektroniczny i elektryczny sprzęt domowy na rozkwitające sadzonki bratków.
21.03.2024

Jak postępować ze zużytym oświetleniem?

W 2020 roku sprzedano w UE około 1,5 miliarda źródeł światła, które po zużyciu będą wymagały odpowiedniego zagospodarowania. Dla wielu przedsiębiorców i zarządzających powierzchniami biurowymi i komercyjnymi kwestia prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem oświetleniowym jest wyzwaniem. Tymczasem za nieodpowiednie gospodarowanie zużytym oświetleniem grożą surowe kary finansowe, a nawet zakaz prowadzenia działalności. Jak prawidłowo postępować ze zużytym oświetleniem w firmach i instytucjach?
18.12.2023

W Warszawie można zamówić bezpłatny odbiór elektrośmieci

Do tej pory mieszkańcy mogli zamówić odbiór elektrośmieci z domu tylko w przypadku większych odpadów – lodówek, pralek oraz telewizorów powyżej 24 cali. Teraz można zamówić odbiór starych lub zepsutych telewizorów i monitorów bez względu na ich wielkość czy wagę - poinformował stołeczny ratusz.
23.01.2023

Musimy zmienić sposób myślenia o odzyskiwaniu surowców z elektroodpadów

Odpad z jednego procesu produkcyjnego staje się cennym surowcem dla innego. Taka idea powinna przyświecać gospodarce, w której efektywnie korzystamy z zasobów i jak najdłużej utrzymujemy wartość?produktów - to jeden z głównych wniosków debaty „Od odpadu do zasobu. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w ekonomii cyrkularnej”, zorganizowanej w dniu 13.10.2022 z okazji Międzynarodowego Dnia bez Elektrośmieci w Centrum Prasowym PAP.
17.10.2022

Planeta ma ponad 1,5 tony elektroodpadów mniej!

Kiedy chcemy kupić nowe urządzenie elektryczne, powstaje problem, co zrobić ze starym. Elektroodpadów nie można wyrzucać do zwykłych pojemników, które zazwyczaj stoją w pobliżu domów i mieszkań. Te odpady trzeba w specjalny sposób zagospodarować.
05.10.2022

Oddaj elektroodpady – odbierz kompost i zasiej łąkę

Kompost, który polepsza glebę, a także nasiona łąk kwietnych, będzie można otrzymać w zamian za oddanie elektroodpadów. Dzięki temu można wynagrodzić środowisku produkcję kolejnych ton śmieci. Od 16 do 23.09. br., między godziną 15:00 a 18:00 przy ul. Misjonarzy Oblatów MN, przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach, zostanie ustawiony kontener, do którego można oddać zużyte urządzenia elektryczne.
19.09.2022

„Kwiat za grat”– wymienimy elektrośmieci na rośliny z Eneą

Enea Operator zaprasza do wspólnej akcji ekologicznej. W kwietniu, we współpracy ze studentami oraz szkołami patronackimi, firma wymieni elektrośmieci na sadzonki kwiatów. Aby otrzymać rośliny, wystarczy przynieść z domu stare telefony, ładowarki, niedziałający sprzęt elektroniczny czy drobne AGD. Zbiórki odbędą się w Szczecinie, Poznaniu i Nowej Soli.
19.04.2022

Prawo do naprawy zdobywa popularność w Europie. Swappie dołącza do ruchu Right to Repair

● Kampania Right to Repair w ciągu niecałych trzech lat połączyła 80 organizacji z 16 krajów i przyczyniła się do zmian w europejskim prawie dotyczącym niektórych sprzętów RTV i AGD. ● Do ekologicznego ruchu dołącza Swappie, czołowa platforma odnawiania i sprzedaży używanych smartfonów Europie. ● Czy dzięki wspólnym wysiłkom unijne przepisy wydłużające cykl życia naszych urządzeń obejmą również telefony?
31.03.2022

Produkujemy coraz więcej elektrośmieci - blisko 20 mln sztuk zalega w polskich domach

W badaniu GFK Polonia zrealizowanym dla ElektroEko co piąty Polak przyznał, że zdarzyło mu się wyrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do śmietnika. Tymczasem elektrośmieci to grupa odpadów, która – zaraz po plastiku – stanowi ogromne zagrożenie dla środowiska.
31.03.2022

Elektrośmieci, to dobry biznes dla przestępców

W państwach UE zbiera się i przetwarza najwięcej elektrośmieci na świecie, ale należy w tej sprawie robić więcej - wynika z ogłoszonego w piątek raportu Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Wspomina się również o zagrożeniu przestępczością, związaną z tym obszarem.
21.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.