Wynik wyszukiwania - "elektrownie jądrowe" - Wiadomości

Awantury o atom. Czy elektrownie jądrowe mogą działać w symbiozie z OZE?

Ostatnio temat atomu coraz częściej trafia do debaty publicznej. Dlaczego tak istotne jest, aby elektrownia jądrowa w Polsce powstała możliwie najszybciej? Czy OZE jest w stanie zmniejszyć koszty energii do czasu jej powstania i działać z atomem w symbiozie?
21.02.2024

Włoski minister energii: państwo nigdy nie zbuduje nowych elektrowni jądrowych

We Włoszech państwo nigdy nie zbuduje nowych elektrowni jądrowych - oświadczył minister środowiska i bezpieczeństwa energetycznego Gilberto Pichetto Fratin. W wywiadzie dla dziennika „La Repubblica”, opublikowanym w poniedziałek, zaznaczył zarazem, że możliwa jest budowa małych reaktorów przez firmy.
11.12.2023

J.Sasin: spór między Westinghouse a KHNP o technologię zostanie rozwiązany

Jestem absolutnie spokojny o to, że spór między Westinghouse, a KHNP o technologię budowy elektrowni jądrowych zostanie rozwiązany i taka inwestycja w Polsce będzie mogła być realizowana - stwierdził w poniedziałek były minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
28.11.2023

Sondaż: połowa Niemców za pozostawieniem elektrowni atomowych

Trzy ostatnie działające w kraju elektrownie jądrowe mają zostać wyłączone do końca bieżącego roku. Jednak co drugi Niemiec jest temu przeciwny – wynika z sondażu, przeprowadzonego w tym tygodniu dla dziennika „Bild”. Rosnące ceny energii sprawiły, że większość Niemców opowiada się za przedłużeniem funkcjonowania elektrowni jądrowych.
11.06.2022

Koreański KHNP jest gotowy objąć 49 proc. udziałów w polskim projekcie jądrowym

Koncern Korea Hydro&Nuclear Power jest gotowy objąć 49 proc. udziałów w polskim projekcie jądrowym, jest gotowy także spełnić inne wymagania, stawiane partnerowi strategicznemu przez polski rząd - powiedział PAP wiceprezes KHNP Seung Yeol Lim.
20.05.2022

Spór w partii Zieloni o energetykę jądrową

Podczas weekendowego kongresu Zielonych kandydujący na przewodniczącego Marek Kossakowski zaproponował, by partia ta odeszła od sprzeciwu wobec energetyki jądrowej. Jego stanowiska nie podziela jednak nowa współprzewodnicząca Urszula Zielińska.
18.01.2022

Cena francuskiego atomu

Ile będzie kosztował prąd z francuskich bloków jądrowych, czy Francja da na to pieniądze i kiedy poznamy model finansowy - o tym mówi poniedziałkowemu „Pulsowi Biznesu" Jean-Bernard Lévy, prezes EDF.
18.10.2021

Coraz bliżej małych reaktorów jądrowych w Polsce

Do podpisania porozumienia między Orlenem a Synthosem w sprawie rozwoju małych reaktorów jądrowych w Polsce może dojść "na dniach” – informuje wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna"
29.06.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.