Wynik wyszukiwania - "finansowanie " - Wiadomości

Wiceprezes BOŚ: banki w Polsce są przygotowane do finansowania transformacji energetycznej

Banki w Polsce są przygotowane by finansować transformację energetyczną - powiedział w poniedziałek wiceprezes BOŚ Bartosz Kublik. M.in. "potężna strukturalną nadpłynność" pozwala umiejscowić w bilansie tego sektora dodatkowe 250-300 mld zł na ten cel - dodał.
23.04.2024

Minister klimatu: na finansowanie "Czystego Powietrza" trafi 6,4 mld zł z unijnego programu FEnIKS

Na realizację programu "Czyste Powietrze" przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska trafi 6,4 mld zł z unijnego programu FEnIKS – poinformowała w środę minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. Oceniła, że dzięki tym środkom wsparcie trafi do ponad 145 tys. rodzin.
17.04.2024

Za 1,5 roku mogą wystąpić problemy z finansowaniem programu "Czyste Powietrze"

Andrzej Guła z Polskiego Alarmu Smogowego (PAS) ocenił, że za 1,5 roku mogą się skończyć pieniądze na program "Czyste Powietrze". Dodał, że konieczne jest m.in. uruchomienie środków na ten cel m.in. z ETS. PAS opublikował też ranking gmin "Czystego Powietrza". Najaktywniejszymi samorządami są Rybnik i Radlin.
17.04.2024

Planowane ulepszenia programu Stop Smog

Zwiększenie współfinansowania inwestycji z Funduszu Termomodernizacji i Remontów przy jednoczesnym zmniejszeniu wkładu własnego gmin, czy likwidacja kryterium majątkowego beneficjenta końcowego - zakładają zmiany programu dla gmin "Stop Smog", o których poinformował PAP resort klimatu i środowiska.
15.04.2024

NCBR ogłasza konkursy IPCEI oraz IPCEI wodorowy

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło dwa konkursy w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – IPCEI oraz IPCEI wodorowy. To szansa dla polskich przedsiębiorców na realizację zaawansowanych projektów badawczo-rozwojowych, stanowiących przedmiot wspólnego europejskiego zainteresowania.
20.02.2023

MRiT będą kolejne programy i dotacje dla energooszczędnego budownictwa

– W ramach Krajowego Planu Odbudowy chcemy promować budowę mieszkań komunalnych, społecznych i socjalnych o podwyższonym standardzie energetycznym – zapowiada wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński. To kolejne rządowe wsparcie dla energooszczędnego budownictwa po m.in. programie Czyste Powietrze czy uldze termomodernizacyjnej. Zgodnie z przyjętą niedawno przez rząd strategią do 2050 roku termorenowację powinno przejść 7,5 mln budynków w Polsce. Na przyspieszenie tego procesu wpłyną nie tylko programy dofinansowania, le
28.04.2022

Nowa część programu „Czyste Powietrze” – wsparcie nawet do 69 tys. zł

Trzecia część programu „Czyste Powietrze” z najwyższym dofinansowaniem do 69 tys. zł przy miesięcznym dochodzie nie większym niż 900 lub 1260 zł na osobę (dotyczy odpowiednio gospodarstw wieloosobowych i jednoosobowych), oraz dla osób z ustalonym prawem do zasiłku, a także zmiany dotychczasowego programu, żeby jeszcze łatwiej sięgać po dotacje – to kolejne kroki milowe w walce ze smogiem. Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa, podczas wizyty w Bieruniu na Śląsku, ogłosiła, że nowe zasady w „Czystym Powietrzu” zaczną obowiązyw
24.01.2022

NFOŚiGW: wybrane banki spółdzielcze zrzeszenia SGB oferują kredyt "Czyste Powietrze"

Od środy w wybranych bankach spółdzielczych zrzeszenia SGB można ubiegać się o ekologiczne kredyty antysmogowe z dotacją z rządowego programu "Czyste Powietrze" - poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
20.01.2022

Zaledwie 0,5 proc. z 27 bilionów dolarów globalnych aktywów jest dostosowanych do Porozumienia Paryskiego.

Liczba ta spada do 0,2 proc., gdy pod uwagę brane są emisje z zakresu trzeciego lub łańcuchy dostaw.
02.11.2021

Prezydent COP26 ma nowy plan finansowania

Plan realizacji pokazuje, w jaki sposób kraje rozwinięte chcą zapewnić 100 miliardów dolarów rocznie na finansowanie związane z walką ze zmianami klimatu krajom rozwijającym się.
27.10.2021

Trzeci bank uruchomił ofertę kredytową w ramach programu "Czyste powietrze"

Bank BNP Paribas jest już trzecim bankiem, w którym można wnioskować o kredyt w ramach programu antysmogowego "Czyste powietrze" - poinformował w środę NFOŚiGW. Maksymalna kwota kredytu to 100 tys. zł, a jego spłatę można rozłożyć na 12 lat. Jest on też gwarantowany przez BGK.
30.09.2021

Zielona energia dla biznesu – PFR i Bank Pekao SA uruchamiają nowy program finansowania inwestycji w OZE o łącznej wartości 1 mld zł

W odpowiedzi na rosnące koszty energii i potrzebę realizacji polityki klimatyczno-energetycznej, Polski Fundusz Rozwoju wraz z pierwszym partnerem – Pekao SA, wychodzi na rynek z nowym programem finansowania inwestycji w odnawialne źródła energii. Program dedykowany jest dla projektów niebędących beneficjentami systemu wsparcia, sprzedających energię elektryczną na zasadach rynkowych.
09.09.2021

MFIPR: Nabór do kolejnej edycji Partnerskiej Inicjatywy Miast na lata 2021-2023

Wzmacnianie i promocja współpracy oraz wymiana doświadczeń i wiedzy między miastami to cel kolejnej edycji Partnerskiej Inicjatywy Miast na lata 2021-2023. To projekt Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, który ma na celu aktywizację miast do podejmowania działań rozwojowych.
30.08.2021

Szefernaker: 594 inwestycje ze wsparciem z programu dla gmin popegeerowskich

594 inwestycje zostaną dofinansowane w ramach programu wsparcia dla gmin popegeerowskich – poinformował PAP pełnomocnik rządu ds. współpracy z samorządem, wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Średnia wartość tych inwestycji to ponad pół miliona zł. Program będzie kontynuowany – zapewnił Szefernaker.
23.06.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.