Wynik wyszukiwania - "ghg" - Wiadomości

Po 2019 roku tempo wzbierania wód wokół Półwyspu Iberyjskiego wzrosło niemal dwukrotnie

Z badań hiszpańskiego Instytutu Oceanografii, działającego w ramach Wyższej Rady Badań Naukowych (CSIC) w Madrycie wynika, że po 2019 roku tempo wzrostu poziomu wód wokół Półwyspu Iberyjskiego wzrosło niemal dwukrotnie.
09.06.2023

Zielony duch Absolut Vodka dzięki inwestycji w wodór

Absolut Vodka ma stać się globalnym prekursorem przemysłu spirytusowego, który wykorzysta zieloną energię z wodoru do zasilania pieca do wielkoskalowej produkcji szklanych butelek dla sławetnego trunku.
15.11.2022

Chińskie testy na COVID-19 wyemitowały 5,4 mln ton gazów cieplarnianych

Od 2020 roku w Chinach wykorzystano dziewięć miliardów testów COVID-19, powodując emisję 5,4 mln ton gazów cieplarnianych (GHG).
14.11.2022

Arktyka ociepla się cztery razy szybciej niż reszta Ziemi

Temperatura w Arktyce wzrasta cztery razy szybciej niż w pozostałej części Ziemi - wynika z opublikowanego w czwartek badania naukowców z Fińskiego Instytutu Meteorologicznego, którzy przeanalizowali tendencje dotyczące poziomu temperatury za kołem podbiegunowym w latach 1979-2021.
12.08.2022

Naukowcy o ociepleniu oceanów: zagraża morskiej bioróżnorodności

Ocieplenie wody stwarza zagrożenie dla 70 proc. najbardziej bogatych w życie partii oceanów. Jedna z przyczyn jest taka, że żyjące w tych miejscach gatunki są słabo przystosowane do zmian temperatury.
22.07.2022

Technologia g3 firmy GE przyspiesza wysiłki w zakresie dekarbonizacji i ograniczy wpływ na środowisko

Dział Grid Solutions firmy E Renewable Energy (NYSE-GE) otrzymał od Energinet, właściciela, operatora i dewelopera systemów przesyłowych energii elektrycznej i gazu ziemnego w Danii, zamówienie na 31 pól podstacji izolowanych gazem (GIS) niezawierających SF6. Zostaną one zainstalowane w podstacjach Amagerværket (AMV) i Vigerslev Koblingsstation (VIK) w Kopenhadze, wzmocnią miejską sieć elektryczną w celu wsparcia stale rosnącej liczby ludności i programu elektryfikacji.
21.07.2022

"Arktyczny plastik" powoduje zmiany klimatu

Do Arktyki dociera plastik niesiony przez prądy, rzeki, powietrze i statki. Duże ilości można znaleźć w wodzie, na dnie, odległych plażach, a nawet w lodzie i śniegu.
08.04.2022

W Japonii odnotowano rekordowo niski poziom emisji gazów cieplarnianych

Emisje gazów cieplarnianych w Japonii spadają konsekwentnie od siedmiu lat i w roku podatkowym 2020 osiągnęły rekordowo niski poziom, między innymi w związku z ograniczeniem działalności firm w czasie pandemii Covid-19 – wynika z piątkowych danych rządowych.
10.12.2021

45 aktywistów ekologicznych aresztowanych w Nowym Jorku za blokowanie dróg w trakcie wizyty Bidena

Policja w Nowym Jorku policja aresztowała w poniedziałek 45 osób domagających się, aby prezydent Joe Biden przeforsował swoją agendę dotyczącą walki ze zmianami klimatycznymi. Prezydent wypowiadał się na temat ochrony środowiska podczas wizyty w sąsiednim stanie New Jersey.
26.10.2021

Raport: można zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych w rolnictwie

Dzięki produkcji biometanu m.in. z odpadów rolno-spożywczych można zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych pochodzącyh z rolnictwa nawet o 80 proc. Będzie to możliwie dzięki budowaniu biogazowni - wynika raportu Związku Polskie Mięso, „Wieprzowina - nowa perspektywa”.
25.10.2021

Olej napędowy w pojazdach ciężarowych zastąpi RNG

Skutki zmian klimatu stają się coraz bardziej zauważalne i konieczne jest pilne ograniczenie emisji gazów cieplarnianych (GHG). Jednym z elementów strategii osiągniecia celów klimatycznych jest ograniczenie emisji z transportu.
10.10.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.