Wynik wyszukiwania - "kearney" - Wiadomości

Zrównoważone paliwa lotnicze są szansą, ale wymagają odpowiednich technologii

Zrównoważone paliwo lotnicze (SAF) w trakcie spalania w silniku samolotu emituje porównywalnie dużo CO2, jak tradycyjne paliwo ropopochodne, ale jego emisja netto może być znacznie niższa (od 30 do nawet 85 proc.), dzięki dobrze zaprojektowanemu procesowi produkcji oraz odpowiednio dobranym surowcom. Jak zauważają eksperci międzynarodowej firmy doradczej Kearney, SAF może odegrać istotną rolę w dekarbonizacji światowego lotnictwa, trzeba jednak uważać, by produkcja tego rodzaju paliw nie przyniosła więcej szkody, niż pożytku.
28.08.2024

Raport: bez znacznego zwiększenia inwestycji system energetyczny nie udźwignie transformacji

Krajowy System Elektroenergetyczny jest przestarzały i nie udźwignie transformacji bez nawet czterokrotnego zwiększenia inwestycji w jego rozwój i modernizację - z obecnych 7-8 mld zł do 19-29 mld zł rocznie - ocenia firma Kearney. Ostrzega, że jest coraz mniej czasu, może też zabraknąć rąk do pracy.
01.08.2024

Kearney z raportem na temat transformacji energetycznej Polski

Transformacja energetyczna jest jednym z priorytetowych celów Unii Europejskiej, a jednocześnie dużym wyzwaniem z perspektywy Polski. Przez najbliższe 26 lat Polska gospodarka jak i sektor energetyczny będą musiały przejść znaczący proces transformacyjny o niespotykanej dotąd skali. Czy jako kraj jesteśmy na to gotowi?
12.05.2024

Kearney: nadchodzi era biznesu stawiającego na regenerację

Raport Kearney: W okresie 2019-2023 wygrywały biznesy, które wykazały się odpornością. W kolejnych 5 latach kluczem będzie zdolność do szybkiej regeneracji. Większość liderów globalnych korporacji przeczuwa, że trwające obecnie programy transformacji strategicznej nie przynoszą oczekiwanych efektów, ponieważ nie adresują najważniejszych obecnie wyzwań.
23.10.2023

Polska ma szansę zostać liderem w technologii SMR

Dyskusja dotycząca polskich elektrowni atomowych sięga lat 60. ubiegłego wieku, ale mimo kolejnych planów, na razie nie widać konkretnych efektów. Tymczasem Polska już teraz jest jednym z krajów najbardziej zaawansowanych we wdrażaniu technologii małych reaktorów atomowych. Koszt stworzenia takiej jednostki jest niższy niż konwencjonalnego reaktora, a czas budowy znacznie krótszy. Rozwiązanie to może być skuteczną odpowiedzią na problem z dostępem do źródeł energii, a zarazem przyspieszyć proces dekarbonizacji energetyki. Międzyn
06.09.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.