Wynik wyszukiwania - "komisja" - Wiadomości

Komisja Środowiska PE zaakceptowała projekt przepisów dotyczących "odtworzenia przyrody"

Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) Parlamentu Europejskiego zaakceptowała wynegocjowane wcześniej przez PE i Radę UE porozumienie dotyczące rozporządzenia o odbudowie zasobów przyrodniczych (NRL). Anna Zalewska (PiS) zasiadająca w ENVI wielokrotnie alarmowała, że projekt regulacji to poważne zagrożenie dla unijnego rolnictwa.
30.11.2023

MEW w polityce ochrony klimatu Unii Europejskiej

W poniższej publikacji zostaną zaprezentowane założenia dotyczące ochrony klimatu na płaszczyźnie strategii, inicjatyw i kierunków działań przyjętych przez Unię Europejską. Polityka ochrony klimatu UE to pewna „mapa drogowa” dla państw członkowskich UE, które nie powinny pozostawać bierne w obliczu tych ambitnych planów.
09.03.2023

Sejmowe komisje negatywnie o sprzeciwie Senatu wobec ustawy dot. procedur przy budowie elektrowni atomowej

Sejmowe komisje ochrony środowiska oraz energii, klimatu i aktywów państwowych zarekomendowały we wtorek Sejmowi odrzucenie sprzeciwu Senatu wobec nowelizacji ustawy dotyczącej procedur środowiskowych towarzyszących budowie elektrowni jądrowej.
26.01.2022

Sadoś: w kwestii energii nuklearnej i gazu ziemnego Polska i Francja mówią jednym głosem

W kwestii energii nuklearnej i gazu ziemnego Polska i Francja, która od stycznia przewodniczy Radzie UE, mówią jednym głosem. Unia Europejska, aby realizować ambitne cele klimatyczne, potrzebuje do tego odpowiednich instrumentów finansowych; liczymy na nie - mówi w rozmowie z PAP Stały Przedstawiciel Polski przy UE Andrzej Sadoś.
02.01.2022

Kowalczyk: specjalny zespół pracuje nad rozwiązaniami OZE dla wsi

Specjalny zespół powołany przez ministerstwa rolnictwa i klimatu pracuje nad rozwiązaniami energetycznymi z obszaru OZE dla wsi; chodzi o program przewidujący użycie różnych źródeł odnawialnych - poinformował w poniedziałek wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.
23.11.2021

Na komisji środowiska m.in. o inwestycjach wodno-kanalizacyjnych

O problemach samorządów, których nie stać na inwestycje wodno-kanalizacyjne oraz o broni chemicznej na dnie Bałtyku - m.in. te tematy pojawiły się w czasie dyskusji na czwartkowej komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa.
23.07.2021

Komisja rolnictwa bez poprawek do projektu noweli ustawy o grupach producentów rolnych

Sejmowa komisja rolnictwa nie wniosła we wtorek poprawek do projektu nowelizacji ustawy o grupach producentów rolnych, który ma usprawnić proces tworzenia i funkcjonowania grup producentów rolnych, związków i organizacji producentów.
07.07.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.