Wynik wyszukiwania - "lasy " - Wiadomości

Piotr Kempf dyrektorem regionalnym lasów państwowych w Krakowie

Piotr Kempf został powołany na dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie - poinformowała RDLP we wtorek na swojej stronie internetowej. Wcześniej Kempf był dyrektorem Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.
22.02.2024

Aplikacja pokazuje wpływ zmian klimatu na 12 gatunków drzew w Polsce w perspektywie 50 lat

Aplikacja Future Forests pokazuje wpływ zmian klimatu na 12 gatunków drzew w Polsce w perspektywie 50 lat. Danych o gatunkach drzew dostarczyli polscy naukowcy.
09.01.2023

Kurczy się powierzchnia lasów

Globalna powierzchnia lasów, przypadająca na mieszkańca Ziemi, zmniejszyła się w ciągu ostatnich 60 lat o ponad 60 proc. – do 0, 5 hektara na głowę - informuje pismo „Environmental Research Letters”.Kurczy się powierzchnia lasów
03.08.2022

Wiceminister Edward Siarka podczas 17. sesji Forum ONZ ws. Lasów

„Jestem zaszczycony będąc w gronie krajów z całego świata, które wyróżniają się znaczącymi zasobami leśnymi. Nie ulega wątpliwości, że lasy musimy chronić dla następnych pokoleń, nie dopuszczać do ich degradacji, ale też mądrze korzystać z ich zasobów” – mówił wiceminister Edward Siarka podczas 17. Sesji Forum Narodów Zjednoczonych (ONZ) poświęconej lasom, która odbyła się 9 maja 2022 r. w Nowym Jorku.
10.05.2022

Johnson: to koniec "wielkiej masakry piłą łańcuchową" światowych lasów

Zawarte we wtorek przez ponad 110 krajów porozumienie w celu zatrzymania deforestacji oznacza koniec "wielkiej masakry piłą łańcuchową" światowych lasów - powiedział brytyjski premier Boris Johnson.
03.11.2021

Rząd zajmie się zmianą regulacji dot. dobrych praktyk w gospodarce leśnej

Rząd na wtorkowym posiedzeniu zajmie się projektami zmian w ustawach o ochronie przyrody i o lasach, usuwających potencjalne sprzeczności z dyrektywami - wynika z porządku posiedzenia rządu. Chodzi o dobre praktyki w gospodarce leśnej.
02.11.2021

Lasy pochłaniają tylko 3 proc. rocznej krajowej emisji CO2

W Niemczech lasy zmagazynowały w 2019 r. około 8,3 mln ton węgla więcej niż w roku poprzednim. Odpowiada to 30,6 mln ton dwutlenku węgla - wynika z nowych danych federalnego Urzędu Statystycznego, które przytacza „Der Spiegel”.
07.10.2021

Polska rozpocznie pracę nad nowym brzmieniem Kodeksu dobrych praktyk w leśnictwie

Polska zaproponuje nowe brzmienie przepisu, który będzie korespondować z konkretnymi przepisami unijnej dyrektywy siedliskowej i dyrektywy ptasiej oraz rozpocznie pracę nad nowym brzmieniem Kodeksu dobrych praktyk w leśnictwie - wynika z uzasadnienia do projektu noweli ustawy o lasach.
31.08.2021

Ministerstwo klimatu i środowiska przygotowuje pakiet zmian dla parków narodowych

Kompleksowe unormowanie działalności parków narodowych, w tym kwestie dotyczące ich finansowania, były głównym tematem, który przedstawili podczas konferencji 30 sierpnia 2021 r. w Warszawie minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka oraz wiceminister Małgorzata Golińska, Główny Konserwator Przyrody.
31.08.2021

Zmiany klimatyczne coraz bardziej widoczne. NASA: dym z pożarów lasów w Jakucji dotarł do bieguna północnego

Dym z pożarów w Jakucji, regionu w azjatyckiej części Rosji, w którym trwają pożary lasów, dotarł do bieguna północnego - podała w poniedziałek NASA. Władze Jakucji informują o ponad 150 pożarach, które łącznie objęły powierzchnię ponad 3,5 mln hektarów.
10.08.2021

Branża: eksport polskiego drewna znacznie większy niż podają Lasy Państwowe

Polskie drewno jest eksportowane w znacznie większej skali niż podają Lasy Państwowe, a ceny surowca drzewnego są obecnie najwyższe w historii - napisały organizacje branżowe w poniedziałkowym apelu o przyjęcie zasad sprzedaży ograniczających eksport tego surowca.
09.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.