Wynik wyszukiwania - "półprzewodniki" - Wiadomości

Przyszłość polskiego sektora elektroniki to elektromobilność i półprzewodniki

Według rynkowych analiz polski sektor elektroniczny rośnie w tempie 4 proc. rocznie, czemu sprzyja dynamiczna transformacja cyfrowa wielu gałęzi przemysłu czy korzystne zmiany legislacyjne. Obszarami szczególnie perspektywicznymi dla dalszych wzrostów branży elektronicznej w Polsce jest elektromobilność oraz produkcja półprzewodników.
16.11.2023

Korea Płd. chce zbudować największe na świecie centrum produkcji półprzewodników

Rząd Korei Płd. ogłosił w środę plan budowy największego na świecie klastra produkcji półprzewodników. Według zapowiedzi resortu przemysłu ma on przyciągnąć równowartość 230 mld dolarów inwestycji i zapewnić krajowi pozycję globalnego lidera w tym sektorze.
15.03.2023

Brak układów scalonych kosztuje europejski sektor motoryzacyjny 100 mld EUR

Przemysł motoryzacyjny stał się główną ofiarą globalnego kryzysu półprzewodników: Allianz Trade szacuje, że kryzys doprowadził do niedoboru około 18 mln pojazdów na całym świecie. Najbardziej ucierpiał europejski sektor motoryzacyjny, któremu nie pomógł słaby sektor półprzewodników. Szacujemy, że kryzys związany z półprzewodnikami będzie w okresie 2021-2022 kosztował Europę około 100 mld EUR.
28.09.2022

Kongres przyjął ustawę o przeznaczeniu 280 mld USD na rozwój produkcji półprzewodników

Amerykańska Izba Reprezentantów przegłosowała w czwartek ustawę zakładającą przeznaczenie 280 mld dolarów na subsydia dla krajowej branży produkującej półprzewodniki oraz na inwestycje w rozwój tej technologii. Długo oczekiwana ustawa ma pomóc USA konkurować z Chinami. Izba uchwaliła ustawę dzień po tym, jak przyjął ją Senat.
29.07.2022

OSW: decyzja Rosji o wstrzymaniu eksportu neonu uderzy w globalny rynek gazów szlachetnych i półprzewodników!

Decyzja Rosji o ograniczeniu eksportu gazów szlachetnych, w tym neonu, uderzy w globalny rynek. Przed wojną Rosja odpowiadała za 30 proc. światowego eksportu neonu, który jest wykorzystywany m.in. przy produkcji półprzewodników. Na razie producenci korzystają z zapasów - podał OSW.
16.06.2022

Sektor elektromobilności ma powody do zmartwień - ceny litu wzrosną o 50 proc. w 2022 roku

Producenci samochodów elektrycznych przygotowują się na ból głowy związany z kosztami produkcji, ponieważ cena litu wykorzystywanego w akumulatorach ma wzrosnąć o 50 proc. w ciągu roku – wskazują eksperci ośrodka analitycznego Rystad Energy.
30.01.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.