Wynik wyszukiwania - "sadzenie drzew" - Wiadomości

Wody Polskie sadzą drzewa na bulwarach nad Wisłokiem

Wody Polskie sadzą drzewa nad rzeszowskim Wisłokiem. Bulwary ozdobią graby pospolite, klony czerwone, olchy, brzozy i m.in. dęby błotne.
27.04.2024

Mikrolasy Miyawaki - japoński koncept ratunkiem dla polskich miast

Dr Kasper Jakubowski dostał dwie minuty, by przekonać prezeskę firmy deweloperskiej do swojego pomysłu. Wystarczyło. Szymon Bujalski w swojej książce „Recepta na lepszy klimat” pisze: „Gdy miesiące przygotowań później nadszedł ten dzień, (...) pojawiły się tłumy. W ciągu dwóch dni w akcji sadzenia około 1,5 tysiąca drzew i krzewów wzięło udział ponad tysiąc osób. Dzięki ich pracy (...) powstał pierwszy las Miyawakiego w polskim mieście”. Dr Jakubowski obiecał, że ten pierwszy las nie będzie ostatnim. Słowa dotrzymał. Dziś, pod sz
24.04.2024

Fundacja One More Tree sadzi drzewa dla lepszego jutra

W ostatnich latach coraz częściej zaczynamy zdawać sobie sprawę z konieczności ochrony środowiska naturalnego i działań na rzecz jego poprawy. Jednym z kluczowych działań w tym obszarze jest sadzenie drzew, co może mieć ogromny wpływ na jakość powietrza, bioróżnorodność i jakość życia mieszkańców. Jedną z organizacji, która podejmuje się tego wyzwania, jest Fundacja One More Tree. Prezes fundacji, Maksymilian Liberski, opowiedział o działaniach przez nią podejmowanych podczas jednego z wydarzeń w Gdańsku.
16.04.2024

Leśnicy zapraszają mieszkańców Elbląga na sadzenie lasu

Do sadzenia lasu na Wysoczyźnie Elbląskiej zapraszają w sobotę leśnicy mieszkańców Elbląga i okolic. Leśnicy przygotowali 2 tysiące sadzonek dębu wyhodowanych z lokalnych nasion. Po tym odbędzie się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.
06.04.2024

Pracownicy Cemex Polska sadzą drzewa za każdą wypełnioną przez klientów ankietę

W miejscowości Wieliszew pojawiło się 200 nowych drzew. Nasadzenia zaplanowano w związku z akcją Cemex Polska, w ramach której firma obiecała zasadzić jedno drzewko w zamian za wypełnienie ankiety badającej satysfakcję klientów. Wolontariusze Cemex Polska wspólnie z przedstawicielami Fundacji Aeris Futuro zadbali o nasadzenia.
03.12.2023

Na terenie Szczecina zostanie zasadzonych ponad 300 drzew

W ciągu najbliższych tygodni na terenie miasta zostanie zasadzonych ponad 300 nowych drzew – poinformował w środę szczeciński magistrat. Przybędzie m.in. kasztanowców, świerków i platanów.
30.11.2023

Zapisy do akcji sadzenia drzew dla dzieci w parku Krakowian wyczerpane w 8 minut

W 8 minut zakończyły się w czwartek zapisy do akcji sadzenia drzew dla dzieci w parku Krakowian. W tym roku można było zarezerwować 300 miejsc. Dzieci, których opiekunowie zdążyli z rezerwacją, będą miały swoje drzewa przy ul. Węgrzeckiej.
03.11.2023

Na placu Trzech Krzyży w Warszawie ruszyła akcja sadzenia kosztownych drzew

Na placu Trzech Krzyży pracownicy firmy, która wygrała przetarg, sadzą 24 duże drzewa. To lipy i głogi. Koszt jednego drzewa to prawie 14 tys. zł.
03.11.2023

Rodzice posadzili 14 drzew z imionami swoich dzieci

14 drzew zostało w sobotę zasadzonych na skwerze przy zremediowanym stawie Kalina w Świętochłowicach. Dokonali tego rodzice nowo narodzonych dzieci z naszego miasta - poinformował w poniedziałek Urząd Miejski w Świętochłowicach.
23.10.2023

Rodzice nowo narodzonych dzieci posadzą drzewa nad stawem Kalina w ramach akcji "Drzewko za dziecko"

Prezydent Miasta Świętochłowice Daniel Beger wraz z rodzicami dzieci ze Świętochłowic, które urodziły się w miejscowym szpitalu w tym roku, w sobotę zasadzi 14 drzew przy stawie Kalina.
19.10.2023

Ekolodzy rozdają sadzonki drzew i kwiatów za surowce wtórne

5 tys. sadzonek drzew i kwiatów przekażą w sobotę bielszczanom ekolodzy z fundacji Arka w zamian za surowce wtórne – poinformowała Anna Sobańska z Arki.
15.04.2023

Przedostatnie sadzenie dębów w obecnej lokalizacji Lasu Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych

W sobotę przedostatni raz chętni posadzą dęby w obecnej lokalizacji Lasu Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych w Nadleśnictwie Babki (pow. poznański, woj. wielkopolskie). Od jesieni pamiątkowymi drzewami zaczną być obsadzane także nowe działki - podali leśnicy.
15.04.2023

Około 30 dębów posadzono w Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych w Wielkopolsce

Około 30 dębów upamiętniających np. zawarcie małżeństwa posadzono w sobotę w Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych w Nadleśnictwie Babki (woj. wielkopolskie).
23.10.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.