Wynik wyszukiwania - "sondaż" - Wiadomości

CBOS: 25 proc. ankietowanych za neutralnością klimatyczną do 2050 r.

Za osiągnięciem neutralności klimatycznej do 2050 r. obecnie opowiada się 25 proc. respondentów, co oznacza spadek o połowę w trzy lata - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu CBOS. 68 proc. jest za własnym tempem dochodzenia przez Polskę do neutralności.
10.06.2024

Niemcy: zdecydowana większość obywateli przeciwna rezygnacji z energetyki jądrowej

W najbliższą sobotę trzy ostatnie elektrownie atomowe w RFN zostaną wyłączone, choć zdecydowana większość Niemców jest przeciwna wygaszaniu energetyki jądrowej - wynika z sondażu DeutschlandTrend telewizji ARD. Sześciu na dziesięciu respondentów (59 proc.) twierdzi, że decyzja o wyłączeniu elektrowni jest zła. Tylko jedna trzecia (34 proc.) uważa ją za słuszną.
14.04.2023

Ipsos: blisko połowa Polaków krytycznie o działaniach rządu w sprawie cen energii i jej dostępności

47 proc. badanych wskazało, że rząd niewłaściwie zadbał o przygotowania do sezonu grzewczego, a kolejne 49 proc. obawia się, że nie będziemy należycie przygotowani do kolejnego sezonu - wynika z badania Ipsos opublikowanego we czwartkowym "SE".
23.03.2023

Sondaż dla rp.pl: więcej Polaków za inwestycjami w górnictwo węglowe niż przeciw nim

40,3 proc. respondentów uważa, że Polska powinna zwiększyć inwestycje w górnictwo węglowe, czego domaga się Solidarna Polska, 29,1 proc. badanych jest przeciwnego zdania, a 30,6 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii - wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.
20.11.2022

Sondaż dla wPolityce.pl: większość Polaków popiera budowę dwóch elektrowni atomowych w kraju

Większość Polaków popiera budowę dwóch elektrowni atomowych w naszym kraju - wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
06.11.2022

Jesteśmy gotowi na oszczędzanie energii

Wybuch wojny na Wschodzie sprawił, że Polacy otwierają się na zmiany, które pomogą ograniczyć zużycie gazu i ropy naftowej - pisze w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna" wskazując na wyniki sondażu YouGov dla European Climate Foundation.
11.04.2022

67,8 proc. Polaków za rezygnacją z rosyjskiego gazu, ropy i węgla

67,8 proc. Polaków opowiedziało się za rezygnacją z rosyjskiego gazu, ropy i węgla, a 52,7 proc. byłaby gotowa zapłacić wyższe podatki dla sfinansowania lepszego uzbrojenia Polski - wynika z sondażu United Surveys dla "DGP" i "RMF FM".
08.03.2022

74 proc. ankietowanych obawia się konsekwencji zmian klimatycznych

74 proc. ankietowanych w badaniu z połowy grudnia ubiegłego roku obawia się konsekwencji zmian klimatycznych. 26 proc. takich lęków nie ma - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".
14.01.2022

Polacy zaskoczeni podwyżkami rachunków; nie chcą płacić więcej za ochronę klimatu

Polacy są zaskoczeni skalą podwyżek rachunków za prąd i gaz - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Jednocześnie tylko 1/3 z nich jest gotowa płacić wyższe rachunki, żeby w ten sposób chronić klimat.
13.01.2022

Sondaż: 83 proc. kupujących docenia lepszą jakość produktów od rolników

Co czwarty konsument kupuje żywność bezpośrednio od rolników, 83 proc. z badanych zauważa jej lepszą jakość – wskazuje raport Accenture i Stowarzyszenia „ASAP”. Coraz częściej produkty kupowane są przez internet.
26.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.