Wynik wyszukiwania - "szczyt " - Wiadomości

Szczyt UE już dzisiaj. Tematem bezpieczeństwo energetyczne

Głównym tematem dwudniowego szczytu UE w Pradze będą kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym. Poruszone będą też kwestie geopolityczne, w tym nielegalne przyłączenie części Ukrainy do Rosji, których nie uznaje zarówno Polska, jak i cała Unia - mówił rzecznik rządu Piotr Müller.
06.10.2022

Minister Anna Moskwa: Międzynarodowa Agencja Energetyczna musi wzmocnić współpracę i położyć kres uzależnieniu od rosyjskich paliw

Bezpieczeństwo energetyczne i obecna sytuacja geopolityczna były kluczowymi tematami podczas drugiego dnia ministerialnego spotkania Międzynarodowej Agencji Energetycznej. Wydarzenie, z udziałem minister klimatu i środowiska Anny Moskwy, odbyło się 24 marca 2022 r. w Paryżu.
25.03.2022

MAE: Znajdujemy się w punkcie zwrotnym gospodarki zasobami: ropą, gazem i źródłami odnawialnymi

"Znajdujemy się w punkcie zwrotnym gospodarki zasobami: ropą, gazem i źródłami odnawialnymi" – powiedział w czwartek Fatih Birol, dyrektor Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) podczas spotkania ministerialnego w Paryżu na temat bezpieczeństwa energetycznego w związku z agresją Rosji na Ukrainę.
25.03.2022

Rozpoczyna się spotkanie ministerialne MAE na temat bezpieczeństwa energetycznego

W środę w Paryżu rozpoczyna się dwudniowe spotkanie ministerialne Międzynarodowej Agencji Energii (MAE), poświęcone bezpieczeństwu energetycznemu w związku z agresją Rosji na Ukrainę. Polskę reprezentuje minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
23.03.2022

Szczyt G20 - porozumienie w sprawie klimatu, szczepień i migrantów

Na szczycie G20 w Rzymie zawarto porozumienie w sprawie klimatu - podały w niedzielę media za źródłami dyplomatycznymi. W dokumencie końcowym zapisano, że uczestnicy obrad wyznaczyli cel maksymalnego globalnego ocieplenia na poziomie 1,5 stopnia Celsjusza. W komunikacie mowa jest też o walce z pandemią i poszanowaniu praw migrantów.
01.11.2021

W Warszawie odbył się szczyt P-TECC 2021

– To były dwa bardzo owocne dni - pełne wspaniałych pomysłów i inspirujących rozmów. Niemożliwym jest dyskutować o przyszłości energetyki, nie wpisując jej w ramy wyzwań klimatycznych. Dlatego jestem bardzo dumny, że pierwsze spotkanie Partnerstwa na rzecz Transatlantyckiej Współpracy Energetyczno-Klimatycznej – w nowej odsłonie - odbyło się właśnie w Warszawie – powiedział minister Michał Kurtyka, podsumowując szczyt P-TECC, który w dniach 22-23 września 2021 r. odbywał się w Warszawie
27.09.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.