Wynik wyszukiwania - "tekstylia" - Wiadomości

Strażacy w dalszym ciągu pracują na terenie składowiska tekstyliów w Kamieńcu

Strażacy w dalszym ciągu pracują na terenie składowiska tekstyliów w Kamieńcu w pow. lęborskim (Pomorskie). Pożar, który objął dwie pryzmy odpadów wybuchł we wtorek w godzinach wieczornych.
04.11.2023

Pomorskie. Na spółkę składującą odpady w Kamieńcu nałożono w ub.r. karę powyżej miliona złotych

Inspektorzy WIOŚ w Gdańsku w ubiegłym roku nałożyli na spółkę składującą tekstylia w Kamieńcu w pow. lęborskim kary w łącznej wysokości ponad miliona złotych - przekazał PAP zastępca Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Radosław Rzepecki. Od wtorku na składowisku palą się dwie pryzmy tekstyliów.
01.11.2023

Polski start-up Use Waste i LPP będą produkować z odpadów tekstylnych

Firma odzieżowa LPP podpisała umowę współpracy z polskim start-upem Use Waste, której efektem ma być opracowanie innowacyjnej technologii produkcji przędzy z odpadów tekstylnych. Na mocy obowiązującego do końca 2023 roku kontraktu wypracowana zostanie naukowa metoda pełnego recyklingu zużytych tkanin poliestrowych w oparciu o ideę textile-to-textile. Podpisana umowa jest kolejnym krokiem polskiego producenta w kierunku mody cyrkularnej oraz zmniejszenia ilości odpadów tekstylnych w branży odzieżowej. Na ten cel LPP zdecydowało s
05.10.2022

Carbon Looper - ubrania wychwytujące CO2

Carbon Looper to potencjalnie początek zmiany paradygmatu myślenia o tekstyliach i przemyśle modowym. Tradycyjnie produkcja odzieży i niezrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych idą ze sobą w parze. A gdyby tak było odwrotnie i tekstylia mogłyby mieć pozytywny wpływ na naszą planetę, przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery?
29.06.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.