Wynik wyszukiwania - "ukraina " - Wiadomości

Rosja wysłała do Francji gigantyczny magnes na potrzeby programu jądrowego ITER

Rosja wysłała statkiem do Francji 200-tonowy magnes o średnicy 9 metrów na potrzeby programu jądrowego ITER. Jest to międzynarodowy projekt naukowy, w którym Rosja nie przestała uczestniczyć mimo sankcji nałożonych na ten kraj po inwazji na Ukrainę.
02.11.2022

Jesteśmy gotowi na oszczędzanie energii

Wybuch wojny na Wschodzie sprawił, że Polacy otwierają się na zmiany, które pomogą ograniczyć zużycie gazu i ropy naftowej - pisze w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna" wskazując na wyniki sondażu YouGov dla European Climate Foundation.
11.04.2022

Niezależność energetyczna UE od rosyjskich surowców, oparta na OZE mrzonką?!

Mówienie dziś w Brukseli "sprzeciwmy się Władimirowi Putinowi poprzez zbudowanie farm wiatrowych i słonecznych" jest mrzonką. Priorytetem UE powinno być bezpieczeństwo energetyczne. Wspólne zakupy gazu przez Unię to właściwy kierunek - mówi w rozmowie z PAP europoseł Bogdan Rzońca (PiS).
24.03.2022

W Unii pojawia się myśl o solidarności energetycznej

Każde z państw UE przegląda swój miks i założenia polityki energetycznej. My za wiele nie musimy zmieniać, bo naszym priorytetem było bezpieczeństwo energetyczne – powiedziała w środowej rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
23.03.2022

Gaz na europejskich rynkach w górę

Kontrakty na gaz na kolejne miesiące na holenderskim hubie TTF w środę drożeją o 2-3 proc. i kosztują w przedziale 115-120 euro za MWh.
16.03.2022

67,8 proc. Polaków za rezygnacją z rosyjskiego gazu, ropy i węgla

67,8 proc. Polaków opowiedziało się za rezygnacją z rosyjskiego gazu, ropy i węgla, a 52,7 proc. byłaby gotowa zapłacić wyższe podatki dla sfinansowania lepszego uzbrojenia Polski - wynika z sondażu United Surveys dla "DGP" i "RMF FM".
08.03.2022

Port Elbląg zamyka się na węgiel z Rosji. Prezes: Solidaryzujemy się z narodem ukraińskim

W odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę, Port Elbląg postanowił wstrzymać transport towarów z Rosji i do Rosji.
07.03.2022

USA rozstrzygnęły największą aukcję na dzierżawę obszarów morskich dla offshore wind

Możliwe, że wojna na Ukrainie oraz międzynarodowe sankcje spowodują, że Niemcy opóźnią odejście od energetyki jądrowej. Niemiecki minister ds. energii i ochrony klimatu Robert Habeck wskazał, że rząd nie wyklucza możliwości utrzymania elektrowni jądrowych przy pracy przez dłuższy czas, niż pierwotnie wskazywano.
07.03.2022

Mimo zakazu lotów w Bratysławie wylądował rosyjski samolot z paliwem jądrowym

Mimo embarga na przeloty rosyjskich samolotów przez słowacką przestrzeń powietrzną we wtorek w Bratysławie w ramach wyjątku wylądowała rosyjska maszyna z ładunkiem paliwa dla siłowni jądrowych - poinformowało ministerstwo gospodarki Słowacji. Atom ma największy udział w słowackim miksie energetycznym.
01.03.2022

Exxon Mobil wycofuje amerykańskich pracowników z Rosji

Exxon Mobil rozpoczął operację wycofywania amerykańskich pracowników zatrudnionych w Rosji przy wydobyciu ropy i gazu - podała we wtorek agencja Reuters.
01.03.2022

Wysłannik USA ds. NS2: Rosja używa gazu jako broni, Niemcy muszą się temu przyglądać

Trudno uznać działania Rosji wobec kryzysu energetycznego w Europie za coś innego niż używanie gazu jako broni. Niemcy powinny zwrócić na to uwagę - powiedział w poniedziałek specjalny doradca Departamentu Stanu ds. energii Amos Hochstein. Odpowiadając na pytanie PAP, dodał jednak, że sankcje nie byłyby w stanie zablokować Nord Stream 2.
26.10.2021

FSB oskarżyła wywiad Ukrainy i tatarski Medżlis o uszkodzenie gazociągu

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa oświadczyła we wtorek, że za niedawnym uszkodzeniem gazociągu na anektowanym Krymie stoi wywiad ukraiński i organizacja Tatarów krymskich - Medżlis. Rosja zarzuca grupie Tatarów, że podjęli się wysadzenia gazociągu.
07.09.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.