Wynik wyszukiwania - "uokik" - Wiadomości

PGE złożyło wniosek o zgodę na przejęcie PKP Energetyka

PGE złożyła do Prezesa UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie spółki PKP Energetyka - wynika z opublikowanej we wtorek informacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W grudniu 2022 r. PGE ogłosiła, że kupi PKP Energetyka za ponad 1,9 mld zł.
08.02.2023

UOKiK: 7 mln zł kar dla firm wywożących odpady w aglomeracji poznańskiej

Ponad 7,2 mln zł kar za zmowę przetargową nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na siedem firm wywożących odpady na terenie aglomeracji poznańskiej - podał w poniedziałek Urząd. Według UOKiK przedsiębiorstwa utworzyły konsorcjum, by nie rywalizować w przetargach.
06.02.2023

Wielomilionowa kara dla BO Energy od UOOKiK

rezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ponad 28 mln zł kary na spółkę BO Energy (wcześniej FG Energy), zajmującą się sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych - poinformował we wtorek Urząd. Spółka będzie musiała zwrócić pieniądze konsumentom, którzy odstąpili od umowy.
03.01.2023

UOKiK podejrzewa zmowę przetargową na dostawę gazomierzy dla Polskiej Spółki Gazownictwa

UOKiK podejrzewa zmowę przetargową na dostawę gazomierzy dla Polskiej Spółki Gazownictwa. Wszczęto w tej sprawie postępowanie wyjaśniające - poinformował we wtorek urząd. Łączna kwota przeznaczona przez spółkę na sfinansowanie tych zamówień wynosi ok. 690 mln zł - dodano.
18.10.2022

Polenergia i Modus Energy ze zgodą prezesa UOKiK na utworzenie spółki

Prezes UOKiK w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 11/2022 z 21 marca 2022 roku w sprawie podpisania umowy inwestycyjnej pomiędzy Polenergią a Modus Energy AB, poinformował, że w dniu 6 września 2022 roku wydał pozytywną decyzję na dokonanie koncentracji polegającej na utworzeniu przez firmy spółki joint venture.
06.09.2022

UOKiK: podwyżki na rynku odpadów nie były wynikiem niedozwolonych praktyk

Podwyżki cen na rynku odpadów komunalnych w województwie mazowieckim, w tym w Warszawie, nie były spowodowane niedozwolonymi praktykami, a wzrostem kosztów prowadzenia działalności przez przedsiębiorców i działaniami lokalnych władz - poinformował w środę UOKiK.
10.08.2022

UOKiK zgodził się na kupno przez PGE Energię Odnawialną trzech farm wiatrowych

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na kupno trzech farm wiatrowych przez spółkę PGE Energia Odnawialna - poinformowała w piątkowym komunikacie Polska Grupa Energetyczna (PGE).
12.06.2022

Orlen ze zgodą UOKiK na połączenie z PGNiG

PKN Orlen otrzymał zgodę Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na połączenie z PGNiG.
16.03.2022

UOKiK podał wyniki kontroli kotłów na paliwo gazowe i ciekłe

W 2021 roku po raz pierwszy przeprowadzaliśmy kontrolę kotłów na paliwo gazowe i ciekłe. Wynika z niej, że przedsiębiorcy stosują się do wymogów dotyczących emisji substancji niebezpiecznych do środowiska - poinformował w piątek prezes UOKiK Tomasz Chróstny.
04.02.2022

Wiceminister rolnictwa: kierujemy wniosek do UOKiK o sprawdzenie sytuacji dotyczącej sprzedaży nawozów

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Bartosik zapowiedział w czwartek w Sejmie wniosek do UOKiK o "dokładne" sprawdzenie sytuacji dotyczącej sprzedaży nawozów.
15.10.2021

UOKiK: 200 tys. zł kary dla Enrex Energy

Prezes UOKiK nałożył na Enrex Energy 200 tys. zł kary - poinformował w poniedziałek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Według Urzędu spółka nie zostawiała klientom podpisanych w ich domach umów na sprzedaż prądu lub gazu, co utrudniało im dokładne zapoznanie się z warunkami kontraktu.
04.10.2021

UOKiK: wpłynęło zawiadomienie od Clientearth ws. ekogroszku

Urząd otrzymał zawiadomienie Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi dotyczące węgla typu ekogroszek, a decyzję o dalszych krokach podejmie po analizie dokumentów - poinformował PAP UOKiK.
02.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.