Wynik wyszukiwania - "złota alga" - Wiadomości

Wojewoda Zachodniopomorski: złota alga może być jedną z przyczyn śnięcia ryb

Wojewoda Zachodniopomorski Adam Rudawski poinformował w poniedziałek, że ilość śniętych ryb wyławianych z jeziora Dąbie jest coraz mniejsza, zagrożeń nie widać również na Odrze. Powiedział, że śnięcie ryb mogła spowodować złota alga, ale również tzw. przyducha.
24.06.2024

Spada liczebność złotej algi w nurcie Odry

Największa liczebność "złotej algi" w Odrze utrzymuje się w Bytomiu Odrzańskim, Słubicach i Widuchowej; trend wskazuje na znaczący spadek populacji w nurcie rzeki - poinformował w piątek resort klimatu i środowiska.
22.06.2024

Walka o czystą i zdrową Odrę musi być bardziej intensywna. Unia Izb Odry i Łaby zaniepokojona kolejnymi doniesieniami o zakwicie złotych alg

Kolejne śnięte ryby, które straciły życie w powodu zakwitu złotych alg pojawiły się w województwie zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Ostatnie doniesienia prasowe i stanowiska m.in. Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego budzą niepokój przedsiębiorców. Unia Izb Odry i Łaby apeluje o podjęcie jeszcze szerszych działań związanych z rewitalizacją Odry. – Złota alga nie ma barw politycznych. Nasza rzeka niezależnie od tego, kto rządzi w Polsce wymaga konsekwentnych i stanowczych działań rewitalizacyjnych.
20.06.2024

Złota alga najbardziej prawdopodobną przyczyną śnięcia ryb pod Głogowem

Tzw. złota alga była najprawdopodobniej przyczyną śnięcia ryb w Odrze - powiedział PAP rzecznik wojewody dolnośląskiego Bartosz Wojciechowski. Pomiary wskazują, że sytuacja się ustabilizowała - wynika z przekazanych przez niego informacji.
17.06.2024

Zwiększenie przepływu Odry ma ograniczyć rozwój "złotej algi" w rzece

Zwiększenie przepływu Odry poprzez wykorzystanie zbiorników retencyjnych oraz aplikacja do wody specjalnego środka mają ograniczyć możliwość toksycznego zakwitu "złotej algi" w tej rzece - podało w czwartek Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
24.05.2024

Mimo niskich temperatur złota alga nadal utrzymuje się w starorzeczach Odry

Mimo niskich temperatur "złota alga" nadal utrzymuje się w starorzeczach Odry; dla niektórych miejsc wydano odpowiednie alerty ostrzegające przed ewentualnym zakwitem glonu - poinformował we wtorek resort klimatu i środowiska. Eksperci rekomendują też rozszerzenie monitoringu na dorzecze Wisły.
25.10.2023

Wody Kanału Gliwickiego ponownie otwarte do użytku

Wojewoda Opolski wydał rozporządzenie uchylające zakaz korzystania z wód Kanału Gliwickiego, w którym przed 11 września doszło do masowego śnięcia ryb.
25.09.2023

Czechy: powodem padnięcia ryb w Odrze nie jest wypadek; możliwe są przyczyny naturalne

Według czeskich urzędów pojawienie się śniętych ryb w Odrze koło Chałupek po polskiej stronie rzeki nie ma związku z żadnym wypadkiem, a ryby mogły paść z przyczyn naturalnych. Państwowe przedsiębiorstwo odpowiedzialne za gospodarkę wodną w dorzeczu Odry „Povodi Odry” przekazało w środę, że jest w kontakcie z polskimi instytucjami.
31.08.2023

Mimo wystąpienia złotej algi, na razie nie jest planowane „odcięcie” Zbiornika Czernica od Odry

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski poinformował w piątek, że na razie nie zdecydowano się na „odcięcie” Zbiornika Czernica od Odry. Takie rozwiązanie, z powodu obecności złotej algi, rekomendował zespół zarządzania kryzysowego przy resorcie klimatu.
04.08.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.