premium

Największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim. Baltic Hub

Dane kontaktowe

  • Adres: 80-601 Gdańsk, Kontenerowa 7
  • Telefon: 58 737 90 00 , 58 737 63 23
  • E-mail: postbox@dctgdansk.com

Udostępnij

DCT Gdańsk jest największym i najszybciej rozwijającym się polskim terminalem kontenerowym oraz jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego bezpośrednio zawijają statki z Dalekiego Wschodu. Terminal DCT, zlokalizowany w samym sercu Morza Bałtyckiego – w Porcie Gdańskim, jest najbardziej wysuniętym na wschód terminalem w zasięgu portów Gdańsk – Le Havre.

DCT był pierwszym terminalem, do którego bezpośrednio zawijały statki z Azji na Morze Bałtyckie a dzisiaj jest miejscem docelowym największych jednostek na świecie wyruszających z Chin, Korei oraz innych krajów azjatyckich.

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk  prowadzi swój biznes przejawiając troskę o środowisko naturalne, bezpieczeństwo otoczenia oraz swoich pracowników.

Naszymi priorytetami w zachowaniu zrównoważonego rozwoju jest dbanie o zasoby naturalne, bezpieczeństwo pracy na terminalu oraz minimalizowanie potencjalnych zagrożeń, które możemy kreować dla otoczenia.

Oferta

Terminal obsługuje polski import, eksport, tranzyt oraz tranzyt morski. Dzięki dobremu dostępowi ze strony morza zapewnionemu przez kanał podejściowy o głębokości 17 m oraz do 16,5 m (wzdłuż nabrzeża), braku zalodzenia oraz doskonałym możliwościom operacyjnym, DCT jest naturalną bramą dla obrotu skonteneryzowanego w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę realizowanym przez polski rząd i miasto Gdańsk, terminal DCT jest bardzo dobrze połączony z miejscami zlokalizowanymi w głębi lądu oraz jest prawdziwą bramą do Europy Środkowej i Rosji.

Kontakt do działów firmy

Recepcja:
Tel. +48 (58) 737 90 00
e-mail: postbox@dctgdansk.com

Filmy

  • Trzy ule stanęły w czwartek 20 maja na dachu biurowca DCT Gdańsk. Pretekstem ku temu był Światowy Dzień Pszczół. – Biznes powinien iść w parze z troską o planetę – zaznaczył Cameron Thorpe, dyrektor generalny DCT Gdańsk.

  • Kompensacja przyrodnicza przy DCT Gdańsk to wydzielony fragment plaży na granicy terminala kontenerowego i plaży Stogi. Działania kompensacyjne prowadzone są w tym miejscu z uwagi na występowanie na terenie inwestycyjnym chronionych gatunków ptaków.

Zdjęcia

Słowa kluczowe

Dziękujemy za wysłane grafiki.