Wynik wyszukiwania - " Ministerstwo Klimatu" - Wiadomości

Prezydencka Rada do Spraw Środowiska o sytuacji na rynku energii elektrycznej i ciepła

W czwartek odbyło się posiedzenie prezydenckiej Rady do Spraw Środowiska z udziałem doradcy Prezydenta RP Pawła Sałka, prezesa Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie Jacka Szymczaka i wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski. Posiedzenie zostało zwołane po to, aby przedyskutować i ocenić obecną sytuację na rynku energii elektrycznej i ciepła - poinformował doradca prezydenta.
08.09.2022

Resort klimatu: wyższy dodatek osłonowy przy złożonym wniosku do CEEB

Mieszkańcy lokali ogrzewanych węglem mogą starać się o wyższy dodatek osłonowy; niezbędnym warunkiem będzie złożony wniosek o wpis źródła ogrzewania domu lub mieszkania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynku (CEEB) - informuje PAP rzecznik resortu klimatu i środowiska Aleksander Brzózka.
26.01.2022

NFOŚiGW przeznaczył 352 mln zł modernizację elektrociepłowni w Siechnicach i Zgierzu

W Ministerstwie Klimatu i Środowiska podpisano umowę pomiędzy NFOŚiGW i PGE na gazowe, niskoemisyjne inwestycje elektrociepłownicze w Siechnicach (Dolnośląskie) i Zgierzu (Łódzkie). Kwota dofinansowania to ponad 352 miliony złotych - podały w piątek służby prasowe resortu.
10.12.2021

Polska na europejskim podium w produkcji wodoru

Polska jest trzecim w Unii Europejskiej i piątym na świecie producentem wodoru - poinformował w środę w Sejmie wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Jak dodał, zgodnie z polską strategią wodorową do 2030 r. mają powstać 32 stacje tankowania i bunkrowania wodoru.
01.12.2021

Kurtyka: w połowie 2022 r. będą konkrety dotyczące budowy elektrowni jądrowej

Jest intencja stron, aby wybudować elektrownię jądrową według amerykańskiej technologii, co zostało potwierdzoną umową, dającą nam 18 miesięcy na pogłębione prace. W połowie 2022 r. będą konkrety ws. budowy elektrowni – powiedział w piątek minister klimatu Michał Kurtyka.
24.09.2021

Kurtyka: Zmiany klimatu wymuszają przejście na technologie niskoemisyjne

Zmiany klimatu wymuszają pilną konieczność przejścia na technologie niskoemisyjne w licznych dziedzinach gospodarki – powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej” Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska.
20.09.2021

Zyska: uważam, że wodór to przyszłość transportu ciężkiego

Czekamy na wdrożenie wodoru do masowej produkcji, do masowego zastosowania, co też pozwoli na obniżenie kosztów – powiedział we wtorek wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Zaznaczył, że jego zdaniem wodór to "przyszłość transportu ciężkiego".
15.09.2021

Kurtyka: przygotowaliśmy projekt przepisów, dotyczących ochrony odbiorców wrażliwych przed podwyżkami cen energii

Przygotowaliśmy projekt przepisów, dotyczących ochrony odbiorców wrażliwych przed podwyżkami cen energii, przedstawiliśmy Radzie Ministrów i teraz czekamy na wpis do wykazu prac legislacyjnych rządu – powiedział w poniedziałek minister Michał Kurtyka w Radiu Plus.
13.09.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.