Wynik wyszukiwania - " restauracja" - Wiadomości

Zielona majówka w Trójmieście

Trójmiasto jest doskonałym miejscem na majówkowy wypad, który podkreśli zrównoważoną turystykę. Te trzy miasta oferują bogactwo udogodnień i atrakcji dla mieszkańców i turystów, promując przy tym ekologiczny styl życia. Przygotowaliśmy trzy propozycje spędzenia wolnego czasu w Trójmieście, w ramach których minimalizujemy zużycie energii, wspieramy lokalne przedsiębiorstwa i czerpiemy relaks w otoczeniu pięknej przyrody.
29.04.2024

MAKRO Polska wspiera cele zrównoważonego rozwoju

W jubileuszowym roku sieć hurtowni opublikowała pierwszy Raport Niefinansowy Zrównoważonego Rozwoju za rok finansowy 2022/2023. Został on przygotowany w oparciu o najnowsze globalne wytyczne Global Reporting Initiative. Publikacja zawiera szczegółowe informacje na temat środowiskowych, zarządczych i społecznych działań firmy.
25.04.2024

Negocjatorzy PE i Rady osiągnęli porozumienie ws. ograniczenia ilości odpadów plastikowych z opakowań w UE

Negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i Belgii reprezentującej Radę UE osiągnęli porozumienie w sprawie wprowadzenia zakazu pakowania w folię owoców i warzyw w supermarketach, małych opakowań keczupu w restauracjach czy minibutelek szamponu w hotelach.
06.03.2024

Czy Polacy wolą burgery bez czerwonego mięsa?

MAX Premium Burgers opublikował swój raport na temat zrównoważonego rozwoju za 2022 rok . Udział opakowań z materiałów odnawialnych wykorzystywanych przy produkcji w restauracji wzrósł do 94%. W Danii udało się osiągnąć cel, co drugi burger sprzedawany w MAX nie zawierał czerwonego mięsa. W Szwecji, Norwegii i Polsce brakuje do tego zaledwie kilku punktów procentowych.
17.09.2023

Karpacz’23: wyniki raportu UNGC o konsumentach i gospodarce obiegu zamkniętego

79 proc. Polaków uważa, że wprowadzanie standardów gospodarki obiegu zamkniętego ma sens, zaś 69 proc. deklaruje chęć pogłębiania swej wiedzy na temat postaw i praktyk przyjaznych środowisku - wynika z raportu przygotowanego przez UN Global Compact we współpracy z McDonald’s, zaprezentowanego podczas XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
08.09.2023

Papierowe słomki mogą szkodzić ludziom zamiast pomagać środowisku

Papierowe słomki do napojów mogą być szkodliwe dla ludzi, nie będąc przy tym lepszymi dla środowiska niż słomki plastikowe – informuje pismo „Food Additives & Contaminants”.
26.08.2023

Naukowcy wydrukowali jadalne owoce morza

Naukowcy zaprezentowali „krążki z kalmarów” wydrukowane z białek glonów i fasoli. Mają być smaczne i zdrowe; można je smażyć, piec i gotować.
18.08.2023

Od dzisiaj będzie mniej plastikowych jednorazówek

24 maja wchodzą w życie przepisy dotyczące ograniczenia ilości jednorazówek z tworzyw sztucznych w sklepach i restauracjach. Z rynku mają zniknąć plastikowe patyczki do uszu, a także styropianowe opakowania do żywności na wynos. Inne jednorazówki z tworzyw sztucznych będą oznakowane, a przedsiębiorcy będą musieli płacić za ich wprowadzanie do obrotu – informuje Prawo.pl.
24.05.2023

Zwrot w kierunku GOZ to nie wybór, tylko konieczność

Wiele problemów współczesnego świata można byłoby zwięźle podsumować tak: za dużo konsumujemy i zbyt wiele cennych zasobów marnotrawimy – z wygody, lenistwa lub dlatego, że nic nas to nie kosztuje. Mówiąc wprost, rozwinięte społeczeństwa żyją dziś w epoce nadmiaru niespotykanego w historii świata. Samo w sobie nie jest to jeszcze niczym złym. Problem w tym, że rzadko – o ile w ogóle – płacimy realną cenę za to, co konsumujemy. I to będzie się musiało zmienić.
19.04.2023

Czego potrzebujemy, aby przyspieszyć rozwój e-mobilności w Polsce?

Do wejścia w życie unijnego rozporządzenia o zakazie rejestracji nowych samochodów z napędem spalinowym zostało 12 lat. Nie jest to dużo czasu mając na uwadze ogromną skalę inwestycji, jakich trzeba dokonać, aby móc spełnić założenia regulatora. Jak wynika z najnowszych danych PSPA, w Polsce na jeden punkt ładowania przypada ok. 13 samochodów z napędem elektrycznym. Według wytycznych Unii Europejskiej to zbyt dużo, aby zapewnić komfort podróży. Ekspert Asseco wskazuje 5 czynników, które mogą wpłynąć na rozwój e-mobilności w Polsc
19.01.2023

Eurostat: najwięcej jedzenia marnujemy w domach - 70 kg rocznie w przeliczeniu na Europejczyka

W 2020 r. w Unii Europejskiej zmarnowano 127 kg żywności w przeliczeniu na jednego mieszkańca, z tego najwięcej, bo aż 70 kg jedzenia zamieniło się w śmieci w gospodarstwach domowych, najmniej – w restauracjach i handlu detalicznym – podał Eurostat.
03.11.2022

McDonald’s w Polsce wyznacza trendy w obszarze zrównoważonego rozwoju

Równo trzydzieści lat od otwarcia pierwszej w Polsce restauracji McDonald’s, firma publikuje pierwszy w swej historii raport ESG. Dokument podsumowuje 2021 rok i określa strategiczne cele rozwojowe na kolejne lata.
13.09.2022

Tarcza dla firm nad Odrą

Rząd szykuje program pomocowy dla nadodrzańskiego biznesu. Przedsiębiorcy, z którymi go konsultuje, proponują, aby warunkiem uzyskania wsparcia był spadek przychodów o co najmniej 50 proc. miesiąc do miesiąca - zapowiada w rozmowie z "DGP" wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk.
22.08.2022

Wielki wakacyjny test infrastruktury ładowania: jak szykuje się GreenWay?

Polska elektromobilność wjedzie w sezon wakacyjny z liczbą około 50 tysięcy zarejestrowanych w kraju samochodów elektrycznych. Według ekspertów GreenWay Polska, wzrost liczby aut z zieloną tablicą na polskich drogach i podróży wakacyjnych będą ważnym testem wydajności dla infrastruktury ładowania w kraju. Spółka przygotowała się budując nowe stacje i podnosząc moce w wielu lokalizacjach, a także wymieniając urządzenia, które nie działały zgodnie z oczekiwaniami.
03.07.2022

Przełom w ładowaniu aut elektrycznych w Polsce: Power Dot postawi 1250 stacji o dużej mocy, dostępnych dla każdego

Paneuropejski operator Power Dot, korzystający m.in. z finansowania największego francuskiego funduszu infrastrukturalnego, jest w trakcie budowy 650 stacji o mocy powyżej 100 kW. Oznacza to 10-krotne zwiększenie obecnej infrastruktury szybkiego ładowania w Polsce. Do końca 2025 roku ma powstać w naszym kraju w sumie 1250 obiektów z logo Power Dot. Będą otwarte dla wszystkich użytkowników bez obowiązku rejestracji.
07.06.2022

Grupa PKO Leasing z nową ofertą finansowania urządzeń zasilających pojazdy elektryczne

- Grupa PKO Leasing rozszerza zakres finansowania rozwiązań wspierających rozwój elektromobilności, - Liczba aut elektrycznych w Polsce dynamicznie rośnie. Rozbudowa infrastruktury ładowania, przy zwiększającym się popycie na pojazdy zeroemisyjne, jest niezbędna dla odpowiedniego rozwoju elektromobilności w Polsce.
23.05.2022

Nowoczesność, ekologia czy luksus? - Drewno niejedno ma imię

Zastosowanie naturalnych materiałów w aranżacji wnętrz jest architektoniczną odpowiedzią na typowo biologiczną potrzebę regularnego obcowania z naturą. Kamień i drewno to surowce pozwalające zaprojektować wnętrza ponadczasowe, świadczące o klasie i dobrym smaku inwestora, ale jednocześnie emanujące ciepłem i sprawiające, że przebywanie w nich jest po prostu przyjemne.
24.01.2022

McDonald's otwiera pierwszy lokal zero netto

Lokal McDonald's w Shropshire jest nie tylko zasilany energią odnawialną, ale i został zbudowany z materiałów pochodzących z recyklingu.
16.12.2021

Roślinne mięso alternatywne wydrukowane w 3D trafia na rynki europejskie

Alternatywne mięso wyprodukowane ze składników roślinnych i wydrukowane w technice 3D trafia z Izraela na stoły m.in. luksusowych restauracji we Francji, Wielkiej Brytanii i Niemczech – poinformowała we wtorek Agencja Reutera.
17.11.2021

Perowskity częścią Polskiego Pawilonu podczas Wystawy Światowej Expo 2020 Dubai

Firma Saule Technologies zaprezentowała podczas Wystawy Światowej Expo 2020 Dubai przełomową technologię fotowoltaiki na bazie perowskitów. Odwiedzający Pawilon Polski w Dubaju mogą naładować telefony energią słoneczną prosto z wbudowanej w fasadę instalacji.
15.10.2021

Call to Earth trzeba chronić kalifornijskie lasy wodorostów przed jeżowcami „zombi”

W specjalnym dokumencie przygotowanym w ramach inicjatywy „Call to Earth” CNN bada, jak armia jeżowców purpurowych dziesiątkuje kalifornijskie lasy wodorostów. Stanowią one zagrożenie dla flory i fauny morskiej, od których są zależne, oraz niszczą zdolność oceanu do pomocy w walce ze zmianami klimatu.
06.08.2021

Mit o zanieczyszczonej rybie z Bałtyku

– Naszymi bałtyckimi rybami zajada się pół Europy, tylko nie Polacy. Ludzie nie mają świadomości, jak wiele naszych ryb wyjeżdża do wyedukowanej ekologicznie Europy Północnej i Zachodniej. Tymczasem do Polski trafiają ryby z innych mórz i oceanów – mówi Marcin Radkowski z Kołobrzeskiej Grupy Producentów Ryb.
25.06.2021

Zbliża się Światowy Dzień Oceanów. Nauka i edukacja jest kluczem do skutecznej ochrony

Życie na Ziemi nie mogłoby istnieć bez mórz i oceanów. Od ich kondycji zależy przyszłość naszej planety i nas samych. Obchodzony 8 czerwca Światowy Dzień Oceanów jest doskonałą okazją, by zastanowić się, w jaki sposób powinniśmy korzystać z zasobów mórz i oceanów, aby je chronić, a przynajmniej im nie szkodzić. Organizacja pozarządowa MSC przypomina, że to od naszych codziennych decyzji zależy przyszłość oceanów i zachęca do wspólnej edukacji oraz podejmowania odpowiedzialnych, przyjaznych środowisku wyborów.
04.06.2021

Food delivery podczas pandemii COVID-19 zwiększa liczbę e-skuterów

Liczba elektrycznych skuterów na minuty dostępnych w polskich miastach zmniejszyła się w wyniku pandemii o 19 proc., czego powodem była mniejsza mobilność Polaków. To nie oznacza jednak, że na ulicach znacząco ubyło tych pojazdów. Zamknięcie restauracji i duża popularność zamawiania jedzenia na wynos spowodowały bowiem, że skutery są częściej wykorzystywane przez dostawców posiłków. – Myślę, że to pozostanie z nami dłużej i także po pandemii część konsumentów będzie zamawiać jedzenie z dostawą do domu – mówi Łukasz Banach, współz
27.04.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.