Wynik wyszukiwania - " stacje ładowania" - Wiadomości

Litewski lider inteligentnego ładowania pojazdów elektrycznych wkracza do Polski

Inbalance grid, czołowy twórca i dostawca technologicznych rozwiązań w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w krajach bałtyckich wkracza do Polski. Do końca tego roku zainstaluje 240 punktów ładowania na terenie całego kraju i zapowiada prawdziwą rewolucję w obszarze polskiej infrastruktury elektromobilności. Obecnie, niewystarczająca liczba punktów ładowania jest jednym z głównych czynników, dla których Polacy rezygnują z kupowania elektryków.
31.05.2024

Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania. Huby przy Autostradzie A2 zasilą elektryczne ciężarówki

Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych o łącznej mocy prawie 7 MW. Największa polska prywatna grupa energetyczna postawi gęstą sieć punktów ładowania przy Autostradzie A2, która pozwoli między innymi na zasilanie elektrycznych ciężarówek. W sieci Polenergii pojawią się też pierwsze ultraszybkie stacje o mocy 400 kW, wyposażone w kable chłodzone cieczą. Po oddaniu inwestycji do użytkowania Grupa będzie dysponowała liczbą ponad 70 stacji ładowania z planem budowy kilkudziesięciu kolejnych.
29.05.2024

Brytyjskie porty wzbogacą się o stacje ładowania statków elektrycznych

Peel Ports Group, drugi co do wielkości operator portowy w Wielkiej Brytanii, planuje stworzenie pierwszego ekologicznego korytarza żeglugowego między Wielką Brytanią a Irlandią. Inicjatywa ta, realizowana we współpracy z firmą NatPower Marine, obejmuje budowę komercyjnej sieci ładowania elektrycznego dla statków i pojazdów. Inwestycja w infrastrukturę ładowania, kosztująca około 127 milionów dolarów, obejmie osiem portów w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
27.05.2024

Rośnie liczba stacji paliw i ładowarek do aut elektrycznych

W pierwszym kwartale br. w Polsce liczba stacji paliw wzrosła do 7 tys. 743, a ładowarek do samochodów elektrycznych wzrosła do 1 tys. 425 - wynika z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) i Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.
30.04.2021

NFOŚiGW: będą premiowane stacje szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych

Udzielając wsparcia dla stacji ładowania pojazdów elektrycznych będziemy premiowali te do szybkiego ładowania - poinformował w środę podczas szczytu klimatycznego Togetair wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Lorkowski.
21.04.2021

Będą nowe stacje ładowania aut elektrycznych od Grupy Tauron

Grupa Tauron, posiadająca obecnie w południowej Polsce 87 ogólnodostępnych stacji ładowania aut elektrycznych, do końca tego roku zamierza zwiększyć ich liczbę do ponad 130. Firma uruchomiła program lojalnościowy dla klientów korzystających ze stacji należących do sieci Taurona.
14.04.2021

Nowa ustawa MKiŚ nie przewiduje budowy stacji ładowania (OSD)

Nowa ustawa o elektromobilności nie przewiduje budowy stacji ładowania przez dystrybutorów energii elektrycznej (OSD) w gminach, które mają ich za mało - poinformowało PAP Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
11.04.2021

Formy wsparcia elektromobilności w latach 2021/2022 - Ministerstwo Klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Elektromobilność to technologia przyszłości i próba odpowiedzi na największe kłopoty komunikacyjne współczesnych społeczeństw: redukcja hałasu, łatwość przemieszczania się, rozwiązanie problemu zatłoczonych aglomeracji, smogu i rosnącej ilości gazów cieplarnianych w atmosferze. W materiale wideo Ministerstwo Klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawia formy wsparcia elektromobilności w latach 2021/2022.
29.11.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.