Wynik wyszukiwania - "Grupa Orlen" - Wiadomości

Energa z Grupy Orlen: na budowie elektrowni w Grudziądzu trwa instalacja turbozespołu

Na budowie elektrowni gazowo-parowej w Grudziądzu, należącej do Energi, trwa instalacja turbozespołu; zaawansowanie prac związanych z tą inwestycją, w tym projektowych, zakupów, dostaw i samej budowy zbliża się do 80 proc. - poinformowała spółka z Grupy Orlen.
05.07.2024

Grupa Orlen zwiększyła ilość przesyłanego do Polski gazu z własnego wydobycia w Norwegii

Grupa Orlen o ponad 30 proc. zwiększyła ilość przesyłanego do Polski gazu pochodzącego z własnego wydobycia w Norwegii, gdzie działa PGNiG Upstream Norway. W skali roku oznacza to dodatkowy miliard metrów sześciennych gazu - poinformował we wtorek koncern.
09.04.2024

Energa Wytwarzanie pracuje nad narzędziem wczesnego wykrywania awarii turbin wiatrowych

Energa Wytwarzanie zakończyła pierwszy etap prac nad narzędziem wczesnego wykrywania awarii turbin wiatrowych - poinformowała spółka we wtorek. W ramach II etapu projektu przewidziana jest rozbudowa algorytmu sztucznej inteligencji do diagnozowania i prognozowania uszkodzeń.
12.03.2024

Grupa Orlen przygotowała raport o transformacji energetycznej Europy Środkowej

Grupa Orlen opracowała pierwszy kompleksowy raport na temat tempa i kierunków transformacji energetycznej Europy Środkowej - ogłosił w środę koncern. Jak wyjaśnił Orlen, dokument analizuje ścieżki odchodzenia od paliw kopalnych i wskazuje potencjał rozwoju technologii umożliwiających ten proces.
14.02.2024

Orlen gotowy na dalsze zwiększanie efektywności zarządzania aktywami energetycznymi

Grupa Orlen planuje wdrożenie technologii Wirtualnej Elektrowni (VPP), która ułatwi koordynację źródeł wytwarzania energii na terenie całego kraju poprzez centralny system sterowania. Oprócz ułatwienia kooperacyjnego bilansowania, optymalizacji produkcji i umożliwienia raportowania poszczególnych jednostek wytwórczych, projekt ma na celu automatyzację procesów wewnętrznych, co dodatkowo wzmocni przewagę konkurencyjną Orlenu.
28.12.2023

Energa: na plac budowy elektrowni gazowo-parowej w Ostrołęce dotarły kolejne części turbozespołu

Do budowanej w Ostrołęce elektrowni gazowo-parowej dotarły z fabryk General Electric w Szwajcarii i Niderlandach kolejne części turbozespołu, ważące łącznie ponad 200 ton, w tym wirnik generatora i moduł podgrzewania paliwa gazowego - podała Energa z Grupy Orlen.
06.12.2023

Orlen Neptun: nowe inwestycje offshore wind zapewnią prąd dla ok. 8 milionów gospodarstw domowych

Grupa Orlen uzyskała pięć nowych lokalizacji pod budowę morskich farm wiatrowych. Nowe inwestycje będą miały moc ok. 5,2 GW, co pozwoli produkować czystą energię w ilości wystarczającej, aby zasilić ok. 8 milionów gospodarstw domowych - zapowiedział Robert Nowicki, prezes zarządu Orlen Neptun podczas konferencji Offshore Wind Poland 2023.
23.11.2023

Grupa Orlen zwiększa wydobycie ropy i gazu ze złoża Gina Krog

Norweska spółka Orlenu PGNiG Upstream Norway wraz z partnerami koncesyjnymi odkryła nowe złoże gazu w pobliżu eksploatowanego już pola Gina Krog - podał we wtorek koncern. Odkrycie jest szacowane na 0,8-2,6 mln m sześc. ekwiwalentu ropy.
07.11.2023

Orlen stworzył kalkulator obliczający energię z morskiej farmy wiatrowej Baltic Power

Rozpoczęła się budowa pierwszej polskiej morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku. Już w 2026 roku popłynie z niej czysta energia. Orlen wraz ze spółką Baltic Power stworzyli specjalny kalkulator pokazujący, ile energii wytwarza jedna turbina lub cała farma wiatrowa do działania różnego rodzaju urządzeń lub pojazdów.
24.10.2023

Orlen: w rafinerii w Trzebini ruszyła instalacja do biokomponentów; koszt inwestycji ok. 127,5 mln zł

Orlen Południe, spółka z Grupy Orlen, uruchomiła w rafinerii w Trzebini instalację do wytwarzania biokomponentów z olejów posmażalniczych i tłuszczów zwierzęcych o wartości ok. 127,5 mln zł.
04.10.2023

Grupa Orlen wybuduje w powiecie tureckim dwie nowe farmy fotowoltaiczne

Energa z Grupy Orlen zbuduje w powiecie tureckim w Wielkopolsce dwie nowe farmy fotowoltaiczne: PV Mitra (ok. 65,6 MW) i PV Żuki (ok. 2,4 MW). Mają one powstać w drugiej połowie 2024 roku – poinformowała w poniedziałek spółka.
28.08.2023

Grupa Orlen: do końca 2030 r. możliwa produkcja 70 tys. ton e-paliw rocznie

Do końca 2030 r. Grupa Orlen, zgodnie ze swą strategią, ma osiągnąć możliwość produkcji rocznie 70 tys. ton e-paliw, czyli paliw syntetycznych. Większość produkcji ma być wykorzystywana w transporcie lotniczym - informuje wewnętrzny periodyk koncernu, Magazyn GO!
16.08.2023

Energa: Grupa Orlen dąży do tego, by inwestycje w bloki gazowe stały się częścią dalszej dekarbonizacji

Grupa Orlen dąży do tego, aby inwestycje w bloki gazowe, również ten w Ostrołęce, w przyszłości stały się elementem planu dalszej dekarbonizacji - poinformowało we wtorek biuro prasowe Energi, wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej Orlen.
27.10.2021

PSSE myśli i działa "eko". Chce zazieleniać strefy ekonomiczne i rozwijać energetykę obywatelską

List intencyjny o współpracy podpisały Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE) oraz Energa Green Development z Grupy Orlen - Podstawą są wspólne modele działania, wspieranie i rozwijanie rodzimych inwestycji z naciskiem na tzw. zieloną gospodarkę. Przyszłość widzimy w energetyce rozproszonej i wykorzystaniu lokalnych zasobów oraz dostosowaniu do tego prawa - mówi Maciej Kazienko, wiceprezes PSSE.
09.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.