Wynik wyszukiwania - "Zieloni" - Wiadomości

Ministrowie Zielonych obstawali przy rezygnacji z atomu mimo przeciwnych ekspertyz

Ministrowie gospodarki i środowiska Niemiec, Robert Habeck i Steffi Lemke (Zieloni), nie zawiesili procesu wygaszania ostatnich elektrowni atomowych w kraju, mimo że wiosną 2022 r., krótko po inwazji Rosji na Ukrainę, dysponowali ekspertyzami sugerującymi, że możliwe jest bezpieczne przedłużenie eksploatacji siłowni - podała prasa.
28.04.2024

Posłanka Zielonych złoży projekt ustawy ws. zakazu hodowli zwierząt na futra

Na fermach futerkowych, które w większości należą do zagranicznego kapitału, tracą zwierzęta i ludzie. Czas z tym skończyć - napisała w piątek na platformie X Małgorzata Tracz, posłanka Zielonych. Zapowiedziała złożenie w czerwcu projektu ustawy zakazującej hodowli zwierząt na futra
27.04.2024

Wiceminister Zielińska: trzeba zwiększyć wysiłki na rzecz neutralności klimatycznej, ale w sposób sprawiedliwy

Polska zwiększy wysiłki na rzecz osiągnięcia neutralności klimatycznej; musi się to jednak odbywać w sposób sprawiedliwy - powiedziała w poniedziałek w Brukseli przed rozpoczęciem nieformalnego spotkania ministrów środowiska UE wiceszefowa resortu klimatu i środowiska RP Urszula Zielińska.
15.01.2024

Tracz (Zieloni): w I połowie roku złożę projekt ustawy o likwidacji ferm futrzarskich

W pierwszej połowie tego roku zamierzam złożyć w Sejmie projekt ustawy zakładającej likwidację ferm futrzarskich - powiedziała PAP Małgorzata Tracz, posłanka KO (Zieloni), przewodnicząca parlamentarnego zespołu na rzecz zakazu hodowli zwierząt na futro.
15.01.2024

Partia Zieloni zaprezentowała program na wybory samorządowe

Koniec z betonowaniem miast, walka z "patodeweloperką" i smogiem oraz stawianie na transport publiczny, inwestycje w zieleń i mieszkalnictwo społeczne znalazły się wśród głównych postulatów Partii Zieloni na nadchodzące wybory samorządowe.
13.01.2024

Zieloni: zobowiązania międzynarodowe w sprawie energetyki jądrowej będą utrzymane

Jesteśmy sobie w stanie poradzić bez energii jądrowej, ale wszystkie zobowiązania międzynarodowe, które zostały poczynione przez obecny rząd, będą utrzymane – zapewniła w niedzielę w Poznaniu współprzewodnicząca Partii Zieloni Urszula Zielińska.
05.11.2023

Niemiecka minister środowiska zaleca aby dostosować urbanistykę do zmian klimatycznych

Minister środowiska Steffi Lemke (Zieloni) powiedziała, że konieczne będzie przygotowanie miast i gmin na zagrożenia płynące ze zmian klimatycznych – szczególnie dłuższych okresów suszy i ulewnych deszczy. „Trzeba przemyśleć całą urbanistykę miast i gmin” – zauważyła.
19.09.2023

Ekolodzy rozdają sadzonki drzew i kwiatów za surowce wtórne

Sadzonki drzew i kwiatów w zamian za surowce wtórne przekazują w sobotę mieszkańcom Szczyrku Zieloni z Fundacji Ekologicznej Arka. Anna Sobańska, jedna z inicjatorek wydarzenia, powiedziała, że akcja odbywa się na placu Jakuba, czyli w centralnym miejscu kurortu.
09.09.2023

Zieloni przeciwko elektrowni w Młotach

Zieloni protestują przeciwko rządowemu pomysłowi budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach (woj. dolnośląskie) . To niepotrzebna inwestycja, projekt odkopany po 50 latach rodem z PRL, któremu sprzeciwiają się lokalni mieszkańcy - mówiła posłanka Klaudia Jachira.
14.03.2023

Zieloni prezentują swoje postulaty na szczycie COP27

Zieloni mają swoje postulaty na szczyt COP27: odblokować środki w ramach KPO i sfinansować z tych pieniędzy ocieplenie domów, a z funduszy spójności zmodernizować sieci przesyłowe, by był możliwy rozwój energetyki odnawialnej - mówili współprzewodniczący Zielonych Urszula Zielińska i Przemysław Słowik.
08.11.2022

Zieloni: obniżyć temperaturę w budynkach publicznych do 20 stopni

Wprowadzenie dodatkowego podatku od przedsiębiorstw wzbogacających się na wzroście cen energii oraz ograniczenie temperatury w budynkach użyteczności publicznej do 20 stopni Celsjusza - to niektóre propozycje Zielonych w związku z kryzysem energetycznym.
11.09.2022

Spór w partii Zieloni o energetykę jądrową

Podczas weekendowego kongresu Zielonych kandydujący na przewodniczącego Marek Kossakowski zaproponował, by partia ta odeszła od sprzeciwu wobec energetyki jądrowej. Jego stanowiska nie podziela jednak nowa współprzewodnicząca Urszula Zielińska.
18.01.2022

Program Zielonych. Energia tylko z OZE od 2040 roku?

Zieloni proponują m.in., by administracja zrezygnowała z papieru do 2025 roku, by na opiekę zdrowotną przeznaczać 7,5 proc. PKB, by przestały istnieć kuratoria, by aborcja była legalna, a w 2040 roku energia w Polsce pochodziła tylko z OZE.
15.01.2022

Zieloni krytykują nową metodę naliczania opłat za śmieci

Warszawska partia Zieloni krytycznie odniosła się do decyzji warszawskich radnych o zmianie metody obliczania stawki opłat za śmieci. Jej przedstawiciele uważają, że dotychczasowa metoda "od wody" zachęcała do zachowań proekologicznych.
25.11.2021

Partia Zieloni apeluje o ratowanie Zatoki Gdańskiej

Członkowie Partii Zieloni zaapelowali w Gdańsku o wypracowanie programu w celu zahamowania i ratunku dla wód Zatoki Gdańskiej. Według danych Fundacji Nasza Ziemia obecnie niemal 10 proc. dna Morza Bałtyckiego stanowią obszary bez życia, a do 2050 r. może dojść do całkowitego zniszczenia bałtyckiego ekosystemu - mówiła w Gdańsku Joanna Brauła z Partii Zieloni.
05.09.2021

Zieloni przed spotkaniem z Tuskiem: potrzebny jest dobry klimat i dla ochrony planety, i w polityce

W Polsce potrzebny jest dobry klimat i dla ochrony planety i w polityce, będziemy dążyć, żeby ten dobry klimat na tych różnych poziomach był - powiedzieli liderzy Zielonych Małgorzata Tracz i Wojciech Kubalewski przed wtorkowym spotkaniem z Donaldem Tuskiem.
06.07.2021

Niemcy: szybki internet, odejście od węgla i... ograniczenie prędkości na autostradach

Szybszy internet, bezemisyjne autobusy, infrastruktura neutralna dla klimatu. Ochrona środowiska będzie istotną częścią programu wyborczego partii Zielonych. Przewodniczący: Annalena Baerbock i Robert Habeck przedstawili projekt programu w piątek w Berlinie - pisze portal SPIEGEL.
19.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.