Wynik wyszukiwania - "biodegradacja" - Wiadomości

Papierowe słomki mogą szkodzić ludziom zamiast pomagać środowisku

Papierowe słomki do napojów mogą być szkodliwe dla ludzi, nie będąc przy tym lepszymi dla środowiska niż słomki plastikowe – informuje pismo „Food Additives & Contaminants”.
26.08.2023

Chińscy badacze opracowali biodegradowalne szkło

Chiński zespół badaczy opracował szkło zbudowane z aminokwasów i peptydów. Jest doskonale przezroczyste, wytrzymałe, można je przetwarzać i rozkłada się w naturze.
23.03.2023

Grupa Azoty wprowadza pierwsze w Polsce biodegradowalne granulaty polimerowe

Grupa Azoty wprowadza do oferty pierwszą w Polsce linię granulatów polimerowych biodegradowalnych do produkcji m.in.: folii, opakowań i doniczek. Udział składników bioodnawialnych w nowej linii może dochodzić do 100 proc. - poinformowała spółka w poniedziałek.
11.07.2022

Czy Europa uwolni się od zaśmiecania jednorazowymi kubkami? Szwedzi mają rozwiązanie

W Szwecji narodził się pomysł ograniczenia zużycia plastiku. Tym razem chodzi o napoje na wynos, a dokładniej – nakładki na jednorazowe kubki. Do działania przystąpiły firmy PulPac, Liplid i Max Burgers.
17.04.2022

Pewna bakteria zjada "zły" plastik i produkuje "dobry"

Japońscy badacze odkryli bakterię, która potrafi rozkładać zaśmiecające środowisko PET - tworzywo sztuczne oparte na ropie. Jednocześnie produkuje biodegradowalne plastiki.
21.10.2021

Grupa Azoty uruchamia instalację kwasów humusowych

W nowopowstałym Centrum Wdrożeniowym Grupy Azoty S.A. w Tarnowie uruchomiona została linia pilotażowa do produkcji kwasów humusowych, o zdolnościach produkcyjnych rzędu 2500 ton rocznie dla podstawowego produktu Tohumus. Nowa linia to efekt prac badawczych prowadzonych w tarnowskim Centrum Badawczo Rozwojowym Grupy Azoty.
17.09.2021

Badaczki z Politechniki Łódzkiej opracowały opakowania z odpadów roślinnych

Badaczki z Politechniki Łódzkiej - mgr inż. Joanna Grzelczyk, dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka i dr inż. Joanna Oracz - opracowały opakowania z odpadów roślinnych, które właśnie zgłoszono do ochrony patentowej. Ich produkcja zakłada użycie wyłącznie surowców naturalnych.
26.07.2021

Promateris beneficjentem funduszy norweskich i funduszy EOG na produkcję surowców biodegradowalnych

Promateris zainicjowała projekt inwestycyjny nowego oddziału, Bio Compounds, mający na celu rozpoczęcie lokalnej produkcji surowców ze źródeł częściowo odnawialnych stosowanych w produkcji opakowań nadających się na kompost. Tym samym Promateris umacnia swoją pozycję w regionie, budując jeden z największych w Europie Środkowo-Wschodniej potencjałów w zakresie zintegrowanej bioprodukcji.
19.04.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.