Wynik wyszukiwania - "co" - Wiadomości

Wódka z powietrza i cukier z CO2 dla misji na Marsa NASA

Nowojorski startup Air Co. produkuje alkohol z wychwyconego CO2 i zielonego wodoru. Nazywa swoją wódkę najbardziej zrównoważonym alkoholem na świecie. Firma produkuje również środki do dezynfekcji rąk i perfumy.
27.10.2021

Energa: Grupa Orlen dąży do tego, by inwestycje w bloki gazowe stały się częścią dalszej dekarbonizacji

Grupa Orlen dąży do tego, aby inwestycje w bloki gazowe, również ten w Ostrołęce, w przyszłości stały się elementem planu dalszej dekarbonizacji - poinformowało we wtorek biuro prasowe Energi, wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej Orlen.
27.10.2021

Raport: można zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych w rolnictwie

Dzięki produkcji biometanu m.in. z odpadów rolno-spożywczych można zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych pochodzącyh z rolnictwa nawet o 80 proc. Będzie to możliwie dzięki budowaniu biogazowni - wynika raportu Związku Polskie Mięso, „Wieprzowina - nowa perspektywa”.
25.10.2021

Climate Transparency: szybko rośnie emisja CO2 w zamożnych państwach

Raport Climate Transparency 2021 wskazuje, że rośnie emisja dwutlenku węgla w najzamożniejszych krajach świata należących do G20, które odpowiadają za 75 proc. wypuszczonego do atmosfery CO2 – informuje w czwartek BBC.
15.10.2021

Subsydiowanie przemysłu paliw kopalnych „dolewa oliwy” do kryzysu klimatycznego

Wszyscy są zgodni co do tego, że w transformacji energetycznej kluczowe są technologie zeroemisyjne – OZE oraz energetyka jądrowa. Mimo wszystko w dalszym ciągu dotowana jest energetyka konwencjonalna, która jest wspierana w każdej minucie subsydiami w wysokości 11 mln dolarów.
09.10.2021

Raport IPCC o kryzysie klimatycznym: Clean Arctic Alliance wzywa do ograniczenia emisji z żeglugi

Odpowiadając na publikację raportu Międzyrządowego Zespołu do spraw Zmian Klimatu (IPCC) dotyczącą zmian klimatycznych, Clean Arctic Alliance wezwał Międzynarodową Organizację Morską (IMO) do natychmiastowych cięć emisji z węgla z żeglugi w Arktyce, a także do pilnego zmniejszenia emisji z węgla na całym świecie.
11.08.2021

Europoseł Rzońca: nowa polityka klimatyczna UE to czystsze środowisko, ale też wzrost cen energii

Nowa polityka klimatyczna UE to zdrowsze środowisko, ale nie możemy zapominać o kosztach społecznych. Część ludzi nie będzie stać na energię, która podrożeje; nie może być też tak, że koszty transformacji będą większe dla biedniejszych krajów UE niż bogatszych - mówi PAP europoseł Bogdan Rzońca (PiS).
14.07.2021

Grupa GeoFusion Sp. z o.o.

Zabezpieczamy Twoją otoczenie, byś spokojnie mógł spoglądać w przyszłość.
badania termowizyjne , badania geofizyczne , usługi saperskie , Badania geofizyczno-inżynierskie dla obiektów budowlanych , Badania geofizyczne dla potrzeb inżynierii transportowej , Badania skarp i osuwisk , Nieinwazyjne badania archeologiczne , Badania skażeń gruntów i wód podziemnych , Charakterystyka warunków gruntowo-wodnych , Badania wałów przeciwpowodziowych i zapór , Kompleksowe oczyszczanie terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych (PWiN) , Oczyszczanie zbiorników wodnych z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych (PWiN) , Prowadzenie nadzoru saperskiego podczas wykonywania prac ziemnych , Opracowywanie ekspertyz i opinii saperskich

3Bird

automatyczny system radarowej detekcji lotów ptaków i nietoperzy, 3Gsc, Robin Radar B.V., śledzenie przelotów ptaków w czasie rzeczywistym, radarowe badanie awifauny, badanie awifauny, opracowania środowiskowe w sektorze energetycznym, opracowania środowiskowe w sektorze offshore, 3bird radar system, 3bird, 3 bird, przedinwestycyjne radarowe monitoringi ornitologiczne, przedinwestycyjny radarowy monitoring inwestycyjny, radarowe badania ornitologiczne

Poweras Agata Szulc

Wyłączny dystrybutor silników marine firmy MAN Truck&Bus oraz Nanni Diesel
remonty i przeglądy morskich silników wysokoprężnych, remonty i przeglądy agregatów prądotwórczych, remonty pomp, przeglądy pomp, pompy, silniki wysokoprężne, agregaty prądotwórcze, remonty systemów automatyki, przeglądy i remonty energetyczne statków, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny silników morskich wysokoprężnych wysokoobrotowych firmy MAN Truck & Bus, dystrybucja silników morskich wysokoprężnych wysokoobrotowych firmy MAN Truck & Bus, serwis silników morskich, serwis silników morskich MAN, serwis pogwarancyjny silników morskich, serwis pogwarancyjny silników morskich MAN, serwis gwarancyjny silników morskich, serwis gwarancyjny silników morskich MAN, Poweras, Poweras Agata Szulc, MAN, MAN Bus & Truck, systemy napędowe, systemy hybrydowe, kompletne zespoły do napędu jednostek pływających, systemy sterowania napędów, integrator systemów napędowych jednostek pływających, Woodward, Selco, Aventics, elementy systemów sterowania napędów, kompletne systemy sterowania napędów, części za

PROJMORS Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o.

PROJMORS jest biurem projektowym skupionym w obszarach związanych z obiektami hydrotechnicznymi, obiektami wojskowymi oraz morską energetyką wiatrową.
PROJMORS, Grupa Technologiczna ASE ,biuro projektów, budownictwo morskie, budownictwo wodne, konstrukcje morskie ,nadzór autorski, nadzór inwestorski ,generalny realizator inwestycji, odbiór robót ,porty, stocznia, stocznia remontowa ,stocznia produkcyjna, obiekty hydrotechniczne ,DCT, LNG, Nigerdock, FIDIC, dokumentacja projektowa, dokumentacja kosztorysowa ,przeładunek materiałów masowych ,przeładunek materiałów drobnicowych ,baza, flota handlowa, flota rybacka, przystań rybacka, bazy kontenerowe

POLECO w Poznaniu. Zakłady komunalne nie zostają w tyle - elektryczne i wodorowe śmieciarki oraz zielona energia z odpadów

Targi POLECO to centralny punkt rozmów na temat gospodarki komunalnej i ochrony klimatu w Polsce, kluczowe wydarzenie dla wyznaczenia kierunków zmian w obszarze społecznym, gospodarczym i biznesowym. Nowości prezentowane przez wystawców na stoiskach na targach POLECO w Poznaniu są nie tylko odpowiedzią na potrzeby branży komunalnej, ale także inspiracją i środkiem do tworzenia bardziej efektywnego i ekonomicznego systemu gospodarowania odpadami.
26.10.2023

Targi POLECO 2023 w Poznaniu. Odpowiedź branży na zbliżającą się rewolucję w gospodarce odpadami

Ponad 150 wystawców z 8 krajów w Poznaniu zaprezentowało najnowsze technologie dla ochrony klimatu. Ekspozycja liderów branży oraz szeroki program wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji i dyskusji tematycznych, podsumowały najbardziej aktualne zagadnienia.
25.10.2023

Infrastruktura wodorowa wyzwaniem dla bezpieczeństwa krytycznego

W kontekście ostatnich wydarzeń geopolitycznych, takich jak ataki na Nord Stream 2 oraz sytuacja na Ukrainie, rozmowa z Mateuszem Romowiczem, radcą prawnym z Legal Marine, podczas 2. Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND, rzuca światło na istotne zagadnienia związane z bezpieczeństwem infrastruktury wodorowej.
04.09.2023

Uroczyste wbicie łopaty pod budowę fabryki morskich wież wiatrowych w Gdańsku

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. razem z partnerem strategicznym GRI Renewable Industries S.L. oraz firmą Baltic Towers Sp. z o.o. rozpoczyna realizację nowej inwestycji na rzecz wsparcia rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej (MEW). To przełomowe wydarzenie dla polskiego sektora energii odnawialnej.
01.09.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.