Wynik wyszukiwania - "ekoogia" - Wiadomości

Organizacje społeczne i Nowa Lewica krytykują władze stolicy za brak działań na rzecz poprawy jakości powietrza

Organizacje społeczne i Nowa Lewica skrytykowały prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego za brak działań na rzecz poprawy jakości powietrza. Zażądały m.in. szybszej likwidacji kopciuchów, sprawniejszego przyłączania budynków do sieci ciepłowniczej, wprowadzenia w centrum ograniczenia prędkości do 30 km/h oraz wyłączenie z ruchu starszych samochodów.
14.02.2022

Nowa metoda obserwacji np. "kosmicznych śmieci" opracowana na PW

Koncepcję obserwacji obiektów kosmicznych bez użycia wyspecjalizowanych nadajników opracowali naukowcy z Politechniki Warszawskiej. Pozwoli ona na szybkie i precyzyjne wyznaczenie pozycji stacji kosmicznych, satelitów czy tzw. kosmicznych śmieci, bez względu na porę dnia czy panujące warunki atmosferyczne.
02.02.2022

Prokuratura: prezes spółki odpowie za budowę domów w otulinie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego

Prokuratura Rejonowa w Pucku skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie wybudowania wbrew przepisom dziesięciu budynków w otulinie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Aktem oskarżenia objęto prezesa spółki prowadzącej budowę, zarzucając wzniesienie obiektu w otulinie terenu objętego ochroną ze względów przyrodniczych - poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej.
08.12.2021

Senacka komisja za wprowadzeniem poprawek do noweli ustawy o monitorowaniu jakości paliw

Senacka Komisja Nadzwyczajna ds. Klimatu opowiedziała się we wtorek za wprowadzeniem poprawek do noweli ustawy o monitorowaniu jakości paliw. Przepisy mają umożliwić realizację Narodowego Celu Redukcyjnego w 2021 r. oraz w latach późniejszych na poziomie wyższym niż to możliwe w obecnym stanie prawnym.
20.07.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.