Wynik wyszukiwania - "grafen" - Wiadomości

Politechnika Warszawska i nanoEMI mają sposób na zanieczyszczenie elektrosmogiem

Zespół pod kierunkiem prof. Mariusza Zdrojka z Wydziału Fizyki pracuje nad stworzeniem materiału, który będzie tłumił szkodliwe promieniowanie mikrofalowe. Ma być tani, lekki i na tyle elastyczny, by łatwo go dostosować do różnych produktów.
12.05.2022

Grafen uzdatni wodę dla energetyki - opatentowana innowacja z Politechniki Łódzkiej

Naukowcy z Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej opracowali innowacyjną technologię otrzymywania elektrod grafenowych do uzdatniania wody. Dzięki zastosowaniu nowej powłoki uzyskali elektrody znacznie trwalsze w użytkowaniu, i co najważniejsze, dużo tańsze. O wynalazku z Politechniki Łódzkiej mówi dr hab. inż. Konrad Dybowski, profesor na Wydziale Mechanicznym PŁ, kierownik projektu.
11.04.2022

Kawa ma usprawnić baterie do pojazdów elektrycznych

Naukowcy z Indonezji wytworzyli ze zużytej mielonej kawy grafen, który może ich zdaniem pomóc obniżyć wagę baterii stosowanych w pojazdach elektrycznych i skrócić czas ich ładowania – podała w poniedziałek singapurska stacja telewizyjna CNA.
23.11.2021

Nowe samochody elektryczne. Czy zasięg 1000 km i ładowanie w 10 minut są możliwe?

Chiński producent pojazdów elektrycznych GAC Aion zaprezentował swoją innowacyjną technologię ładowania. Firma twierdzi, że prędkość ładowania jest bliższa napełnianiu baku paliwa niż ładowaniu pojazdu elektrycznego. Z wersjami 3C i 6C zaprezentowanymi podczas Technology Day GAC Aion's nadchodzący Aion V EV może ładować się w błyskawicznym tempie bez uszkodzenia baterii.
26.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.