Wynik wyszukiwania - "kliamt" - Wiadomości

Fortum zazieleni swoją energią szedzką stal H2 Green Steel

H2 Green Steel i Fortum podpisały ramową umowę dotyczącą dostaw bezemisyjnej energii elektrycznej na potrzeby działalności H2 Green Steel w północnej Szwecji.
30.03.2023

Politechnika Krakowska opracowała dla miasta "Standard klimatyczny"

Naukowcy z Politechniki Krakowskiej zakończyli prace nad „Standardem klimatycznym dla nowych i istniejących miejskich budynków użyteczności publicznej w Krakowie” - informuje uczelnia. Dokument przygotowany na zlecenie miejskiej jednostki jest zbiorem wytycznych, które mają pomóc realizować politykę klimatyczną miasta w budownictwie.
23.11.2022

UNICEF: Kryzys klimatyczny uderza w najmłodszych

Wysokie temperatury i fale upałów dotykają około 559 milionów dzieci na całym świecie. Do połowy obecnego stulecia niemal każde dziecko na Ziemi będzie musiało mierzyć z następstwami globalnego ocieplenia. Wnioski najnowszego raportu UNICEF są dramatyczne – bez względu na to, który scenariusz emisji gazów cieplarnianych zrealizujemy, ich efekty najmocniej odczują najmłodsi.
08.11.2022

Czym palą w piecach poznaniacy? W mieście trwają kontrole z użyciem dronów

Aby lepiej edukować i rozumieć zmiany klimatyczne, trzeba podążać za głosem ekspertów i głośno rozmawiać o skutkach jakie niesie za sobą globalne ocieplenie. Jesteśmy obecni na forum międzynarodowego Kongresu Miasto - Woda - Jakość Życia, który w tym roku odbywa się na Politechnika Wrocławska.
16.10.2022

Spójne i szybkie decyzje usprawnią finansowanie polityki klimatycznej w miastach

Skuteczne finansowanie polityki klimatycznej w miastach wymaga otwarcia wszystkich stron na dialog, zwinności decyzyjnej oraz zmiany mentalności zarówno wśród decydentów, jak i samych mieszkańców - zgodnie ocenili uczestnicy dyskusji w ramach Europejskiego Kongresu Finansowego, który odbywa się w Sopocie w dniach 13-15 września.
14.09.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.