Wynik wyszukiwania - "kopciuchy " - Wiadomości

Od 1 maja zakaz użytkowania tzw. kopciuchów w Małopolsce

Zgodnie z uchwałą antysmogową w woj. małopolskim od 1 maja zabronione będzie użytkowanie kotłów poniżej 3 klasy do ogrzewania budynków. Ograniczenia dotkną też właścicieli kominków na drewno – muszą one spełniać wymogi ekoprojektu lub podsiadać sprawność cieplną na poziomie co najmniej 80 proc.
30.04.2024

Minister klimatu: na finansowanie "Czystego Powietrza" trafi 6,4 mld zł z unijnego programu FEnIKS

Na realizację programu "Czyste Powietrze" przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska trafi 6,4 mld zł z unijnego programu FEnIKS – poinformowała w środę minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. Oceniła, że dzięki tym środkom wsparcie trafi do ponad 145 tys. rodzin.
17.04.2024

Mieszkańcy Łodzi mogą już składać wnioski o miejskie dotacje na wymianę pieców

Mieszkańcy Łodzi od wtorku mogą składać wnioski o dofinansowanie do wymiany pieców na bardziej ekologiczne. W ramach kolejnej edycji miejskiego programu indywidualne gospodarstwa mogą uzyskać do 9 tys. zł, a wspólnoty do 50 tys. zł. Na ten cel w 2024 r. przeznaczono 3 mln zł.
03.01.2024

Straż Miejska w Warszawie sprawdza, czym ogrzewają się mieszkańcy stolicy; wystawiła prawie 100 mandatów

Straż Miejska sprawdza, czym ogrzewają się warszawiacy. Za używanie kopciuchów i palenie węglem wystawiła w pierwszym miesiącu sezonu grzewczego już niemal 100 mandatów. Maksymalna wysokość kary, którą może wystawić straż to 500 zł.
14.12.2023

Po Nowym Roku pierwsze kontrole realizacji uchwały antysmogowej

W Rybniku, gdzie w kończącym się roku przez 68 dni przekroczone były dobowe normy zawartości w powietrzu pyłu zawieszonego PM10, po Nowym Roku rozpoczną się kontrole realizacji regionalnej uchwały antysmogowej. Nakazuje ona wymianę kotłów węglowych użytkowanych dłużej niż 10 lat.
31.12.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.