Wynik wyszukiwania - "korea" - Wiadomości

Padł nowy rekord w dziedzinie fuzji jądrowej w Korei Południowej

Koreański reaktor fuzyjny KSTAR przez prawie 50 sekund utrzymywał temperaturę 100 mln stopni C. Dalszy cel to 300 sekund.
03.04.2024

Korea Płd. chce zbudować największe na świecie centrum produkcji półprzewodników

Rząd Korei Płd. ogłosił w środę plan budowy największego na świecie klastra produkcji półprzewodników. Według zapowiedzi resortu przemysłu ma on przyciągnąć równowartość 230 mld dolarów inwestycji i zapewnić krajowi pozycję globalnego lidera w tym sektorze.
15.03.2023

Sasin: dobrze idą negocjacje Polski z Koreańczykami ws. energetyki jądrowej

Negocjacje Polski z Koreańczykami ws. energetyki jądrowej idą bardzo dobrze, bardzo szybko - powiedział w czwartek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Sama strona koreańska jest zaskoczona tempem prac i stopniem przygotowania strony polskiej do prowadzenia rozmów - dodał.
17.02.2023

Oprócz budowy elektrowni jądrowej Koreańczycy zaangażują się w inne inwestycje - m.in. w wodór

Koreański udział w budowie elektrowni jądrowej w Pątnowie nie ograniczy się tylko do technologii, to będzie również kapitał - wskazał wicepremier Jacek Sasin w rozmowie z Polskim Radiem. Dodał, że budowie elektrowni będą towarzyszyć inne inwestycje - m.in. "w magazyny energii, w baterię i w wodór".
01.11.2022

PAIH: współpraca dot. transformacji energetycznej jednym z tematów polsko-koreańskiego forum

Współpraca inwestycyjna m.in. w zakresie transformacji energetycznej będzie tematem Polsko-Koreańskiego Forum Biznesowego - poinformowała w środę Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Korea jest drugim, po USA, największym pozaeuropejskim inwestorem zagranicznym w Polsce.
21.09.2022

Korea Południowa otwiera największy kompleks produkcji wodoru

Właśnie otwarty kompleks, uważany za największy tego typu w Korei Południowej. Obiekt w mieście Pyeongtaek, w prowincji Gyeonggi, jest w stanie dostarczyć paliwo dla około 410 000 pojazdów wodorowych rocznie.
26.08.2022

Korea Południowa szuka sojuszy w offshore wind. Doosan zaczął od Siemens Gamesa

Dwóch liderów sektora energetycznego – Siemens Gamesa oraz Doosan Enerbility – chcą wspólnie rozwijać morską energetykę wiatrową.
10.07.2022

Podpisanie oświadczenia o polsko-koreańskiej współpracy energetycznej

Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński i Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski wzięli udział w spotkaniu z Ministrem Handlu, Przemysłu i Energii Republiki Korei Moon, Sung Wook.
09.11.2021

W Korei Płd. w efekcie zmian klimatycznych lato jest dłuższe o 20 dni

Lato w Korei Płd. trwa teraz o 20 dni dłużej niż na początku XX wieku, zima jest o 22 dni krótsza, a wiśnie zakwitły w tym roku w Seulu najwcześniej od 99 lat – podał w czwartek dziennik „Dzoson Ilbo”, cytując ustalenia państwowego urzędu meteorologicznego KMA.
29.04.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.