Wynik wyszukiwania - "membrana" - Wiadomości

Innowacyjna membrana filtruje wodę i wytwarza prąd

Koreańska grupa inżynierów stworzyła niedrogą i łatwą w produkcji dwuwarstwową błonę, która odfiltrowuje z wody zanieczyszczenia i jednocześnie produkuje elektryczność. Zdaniem badaczy wodę będzie można nawet pić, a błona ma już trafić do jednej z fabryk.
28.02.2023

Wodorowy strzał w 10! 2000 km na jednym tankowaniu

Volkswagen pracuje nad nowym ogniwem paliwowym, które jest znacznie tańsze od obecnych i jest obietnicą samochodów wodorowych, które mogą przejechać 2 000 kilometrów na jednym tankowaniu.
14.11.2022

Rolls-Royce przejmuje Hoeller Electrolyzer i wchodzi w produkcję zielonego wodoru

Rolls-Royce wchodzi na rynek produkcji wodoru i przejmuje 54 proc. udziałów w firmie Hoeller Electrolyzer, specjalizującej się w produkcji stosów do elektrolizy, której innowacyjna technologia będzie stanowić podstawę nowej gamy produktów do elektrolizy mtu w dziale Power Systems.
13.07.2022

Rewolucyjny wynalazek z Gdyni, pomoże odsalać i oczyszczać wodę! [WIDEO]

Tales z Miletu, antyczny grecki filozof i matematyk mawiał, że woda jest początkiem wszechrzeczy. Współcześnie dostęp do wody pitnej stanowi jedno z naturalnych praw każdego człowieka, jednak na naszej planecie znajduje się wiele miejsc, w których jest on utrudniony. Dlatego z pomocą przychodzi startup z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia i jego rewolucyjne Nanomembrany, oczyszczające i odsalające słoną wodę, w wodę pitną w ciągu zaledwie 2 minut.
09.05.2022

Badacze z UMK kopiują rozwiązania natury, pracując nad membranami do transportu wody

Chemicy z UMK w Toruniu pracują nad membranami, które będą lepiej transportować wodę i zatrzymywać sole i oraz zanieczyszczenia. Punktem wyjścia były badania chrząszcza pustynnego, który potrafi jednocześnie zbierać i odpychać wodę. Docelowo takie rozwiązanie można wykorzystać do pozyskiwania wody pitnej.
06.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.