Rewolucyjny wynalazek z Gdyni, pomoże odsalać i oczyszczać wodę! [WIDEO]

zk

09.05.2022 21:19 Źródło: informacja prasowa
Strona główna ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ Rewolucyjny wynalazek z Gdyni, pomoże odsalać i oczyszczać wodę! [WIDEO]

Partnerzy portalu

Rewolucyjny wynalazek z Gdyni, pomoże odsalać i oczyszczać wodę! [WIDEO] - ZielonaGospodarka.pl
Fot. nanoseen.com

Tales z Miletu, antyczny grecki filozof i matematyk mawiał, że woda jest początkiem wszechrzeczy. Współcześnie dostęp do wody pitnej stanowi jedno z naturalnych praw każdego człowieka, jednak na naszej planecie znajduje się wiele miejsc, w których jest on utrudniony. Dlatego z pomocą przychodzi startup z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia i jego rewolucyjne Nanomembrany, oczyszczające i odsalające słoną wodę, w wodę pitną w ciągu zaledwie 2 minut.

Na Świecie żyją blisko 2 miliardy osób, które posiadają ograniczony dostęp do zasobów wody pitnej. Problem ten dotyka przede wszystkim mieszkańców Afryki Subsaharyjskiej, Azji Centralnej, czy Azji Południowowschodniej. W przybliżeniu, co trzecia osoba na naszej planecie, każdego dnia staje przed wyzwaniem, w jaki sposób zapewnić sobie wodę możliwą do spożycia. Dlatego, aby zwalczyć ten problem, Nanoseen opracowało z wykorzystaniem technologii NanoseenX specjalne nanomembrany odsalające i oczyszczające słoną i słonawą wodę, w czystą wodę, w ciągu zaledwie 2 minut.

– Odsalanie wody z zastosowaniem nanomembran NanoseenX z innowacyjnymi i nowatorskimi nanomateriałami wytworzonymi przez naszą firmę obniżają koszty przedsięwzięcia, podnoszą wydajność procesu, przy braku ingerencji w środowisko naturalne. Stworzyliśmy przełomowe rozwiązanie – nanomembrany NanoseenX do oczyszczania i odsalania wody. Nasza nanotechno­logia zapewni dostęp do wody pitnej wszystkim ludziom na Świecie. Jest to pierwsze i jedyne rozwią­zanie wykorzystujące proces prostej filtracji, który pole­ga na przepływie grawitacyjnym i nie wymaga  do­stępu do energii, czy ciśnienia. Nasze rozwiązanie jest łatwo skalowalne, niezwykle ekologiczne, zmniejsza negatywny wpływ na środowisko, oraz nie powoduje emisji CO2. – opowiada o projekcie Bartosz Kruszka CEO Nanoseen, która znajduje się w Pomorskim Parku-Naukowo Technologicznym Gdynia.



NanoseenX, poza odsalaniem wody, oczyszcza ją między innymi z mikro oraz nanoplastików, bakterii, wirusów, jonów metali lekkich i ciężkich. Praktyczne testy przeprowadzono w Sopocie. Wykorzystana nanotechnologia została dostosowana do każdej strefy klimatycznej, dzięki czemu można z niej skorzystać w dowolnym miejscu na kuli ziemskiej. Zastosowanie znajdzie na plaży, w górach, terenach wiejskich i zurbanizowanych. Słowem, w każdym z miejsc, gdzie istnieje problem z dostępem do wody pitnej. Warto zwrócić również uwagę, na to, że opracowana technologia może zostać użyta, także na tych obszarach, gdzie występuje problem z dostępem do energii elektrycznej.



– Całkowita żywotność naszych nanomembran zależy od poziomu zanieczyszczenia wody i zasolenia, orientacyjny czas wynosi do 200 dni z 10-krotną regeneracją. Naszym celem w projekcie jest osiągnięcie pracy nanomembran do około 3000 dni uwzględniając regenerację 30- krotną. – mówi Bartosz Kruszka.

Nanomembrany stworzone przez Nanoseen posiadają praktyczne rozwiązanie – można je dostosować do istniejących urządzeń, takich jak filtry, czy technologie obecne na rynku, w efekcie zostają obniżone koszt oczyszczenia i odsolenia wody.


Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.