Wynik wyszukiwania - "miasto " - Wiadomości

Krakowskie autobusy elektryczne od dziesięciu lat na ulicach miasta

Dokładnie od 10 lat MPK w Krakowie eksploatuje autobusy zasilane energią elektryczną na regularnych liniach. Stolica Małopolski była pierwszym miastem w Polsce, które uruchomiło stałe połączenie z wykorzystaniem wyłącznie takich pojazdów. Obecnie posada 121 autobusów elektrycznych.
29.04.2024

Zieleń. Transport. Powietrze. Społeczna debata kandydatów do władz Warszawy już 26 marca

Na dwa tygodnie przed wyborami samorządowymi warszawskie organizacje społeczne zapraszają dziennikarzy, lokalnych aktywistów i wszystkich mieszkańców miasta na debatę przedwyborczą. 26 marca (wtorek) o godz. 18:30 kandydaci do Rady Miasta będą pytani, jak zamierzają zmienić Warszawę w zdrowszą przestrzeń do życia. Debata będzie transmitowana online.
20.03.2024

Uchwała o Strefie Czystego Transportu w Krakowie unieważniona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie postanowił unieważnić uchwałę Rady Miasta Krakowa dotyczącą wprowadzenia w mieście Strefy Czystego Transportu. Uchwałę o SCT zaskarżył wojewoda małopolski i dwie osoby prywatne.
11.01.2024

W Arabii Saudyjskiej ogłoszono plan budowy największego na świecie miasta na morzu

Projekt budowy, będący częścią planu Neom, ma na celu "urbanizację morza". Następca tronu Arabii Saudyjskiej Mohammed bin Salman ogłaszając budowę miasta Oxagon oznajmił, że będzie to katalizatorem gospodarczego rozwoju kraju - podał w środę portal The National News.
19.11.2021

Gdynia, czyli miasto przyjazne energii

Niezawodne i bezpieczne dostawy energii, przeciwdziałanie smogowi i rozwój elektromobilności – to główne kryteria, które pozwalają wyłonić najlepsze gminy w Polsce. Gdynia znalazła się wgronie „Samorządów przyjaznych energii”, zdobywając grant inwestycyjny o wartości 10 tys. złotych w konkursie Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej.
05.11.2021

MFIPR: Młodzi podpowiedzą rządowi i ONZ, jak widzą przyszłość miast. Rusza rekrutacja do Rady Młodych WUF11

11. sesja Światowego Forum Miejskiego (WUF11) – największego wydarzenia ONZ poświęconego rozwojowi miast – odbędzie się w czerwcu 2022 roku w Katowicach. W przygotowania do WUF11 angażują się młodzi ludzie w ramach Rady Młodych WUF11. W sierpniu pełnomocnik rządu ds. organizacji wydarzenia Małgorzata Jarosińska-Jedynak formalnie utworzyła radę. 1 września rusza otwarta rekrutacja.
26.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.