Wynik wyszukiwania - "mpk" - Wiadomości

Dwie firmy zainteresowane wymianą baterii w starszych autobusach elektrycznych MPK w Krakowie

Dwie firmy przedstawiły oferty w przetargu na wymianę baterii w 20 starszych autobusach marki Solaris ogłoszonym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie. Modyfikacja ma na celu zwiększenie zasięgu pojazdów na jednym ładowaniu do co najmniej 150 kilometrów.
29.03.2024

Kraków testuje Solarisa zasilanego wodorem; w planach zakup autobusów na to paliwo

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie rozpoczęło testy przegubowego autobusu Solaris zasilanego wodorem. Przewoźnik w najbliższych latach planuje zakup 10 nowych autobusów napędzanych tym paliwem - z wykorzystaniem środków unijnych.
28.02.2024

Kraków chce wodorowych autobusów. Najpierw testy Solarisów

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie będzie testować przegubowy autobus Solaris zasilany wodorem. Przewoźnik w najbliższych latach planuje zakup nowych autobusów napędzanych tym paliwem - z wykorzystaniem środków unijnych.
04.02.2024

MPK planuje budowę nowych stacji do ładowania autobusów elektrycznych

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie, które eksploatuje 121 autobusów elektrycznych, planuje budowę kolejnych siedmiu nowych stacji do szybkiego ładowania tych pojazdów, a także co najmniej 35 stacji przeznaczonych do wolnego ładowania.
17.01.2024

Cztery hiszpańskie autobusy elektryczne Irizar zasiliły flotę MPK w Krakowie

Cztery elektryczne autobusy hiszpańskiej firmy Irizar o długości 12 metrów zasiliły w czwartek flotę Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie. Dzięki temu zakupowi krakowski przewoźnik ma 121 autobusów o napędzie elektrycznym.
23.11.2023

Wrocław: Pierwszy z 13 autobusów elektrycznych trafił do miejskiego przewoźnika

Flotę wrocławskiego MPK zasilił pierwszy z 13 autobusów elektrycznych marki Mercedes-Benz e-Citaro G. Pojazd będzie kursował na linii K. Łączny koszt zakupu autobusów oraz stworzenia infrastruktury do ich ładowania to ponad 50 mln zł.
29.08.2023

Komunikacja Beskidzka latem otrzyma cztery niskoemisyjne autobusy

Cztery nowe niskoemisyjne autobusy solaris zasilą latem tabor Komunikacji Beskidzkiej, która wozi mieszkańców powiatu bielskiego i sąsiednich miejscowości – poinformowała w piątek PAP rzeczniczka starostwa w Bielsku-Białej Magdalena Fritz.
05.02.2023

Krakowskie MPK rozstrzygnęło przetarg na dostawę czterech autobusów elektrycznych

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie wybrało w przetargu dostawcę czterech elektrycznych autobusów o długości 12 metrów, z opcją zamówienia kolejnych trzech takich pojazdów. Będzie to hiszpańska firma Irizar e-mobility z ofertą za 24,2 mln zł.
21.09.2022

Zielony transport miejski we Wrocławiu

Bank Pekao S.A. organizuje emisję obligacji na finansowanie komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Inwestycje przewidziane na lata 2021-2025 obejmują m.in. modernizację używanych tramwajów i zakup nowych dla stolicy Dolnego Śląska.
19.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.