Wynik wyszukiwania - "oświetlenie" - Wiadomości

Jak postępować ze zużytym oświetleniem?

W 2020 roku sprzedano w UE około 1,5 miliarda źródeł światła, które po zużyciu będą wymagały odpowiedniego zagospodarowania. Dla wielu przedsiębiorców i zarządzających powierzchniami biurowymi i komercyjnymi kwestia prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem oświetleniowym jest wyzwaniem. Tymczasem za nieodpowiednie gospodarowanie zużytym oświetleniem grożą surowe kary finansowe, a nawet zakaz prowadzenia działalności. Jak prawidłowo postępować ze zużytym oświetleniem w firmach i instytucjach?
18.12.2023

LOTOS Petrobaltic z energooszczędnym oświetleniem od Energii [WIDEO]

Kolejny obiekt korzysta z energooszczędnych ledów i dzięki ich zastosowaniu redukuje zużycie energii elektrycznej. Energa Oświetlenie wymieniła właśnie stare oprawy sodowe na terenie bazy lądowej spółki poszukiwawczo-wydobywczej z Grupy ORLEN zlokalizowanej przy Nabrzeżu Flisaków w Gdańsku. W LOTOS Petrobaltic zmodernizowane zostały 83 punkty świetlne, w efekcie czego zużycie energii na potrzeby oświetlenia spadnie o ponad połowę.
09.02.2023

Pasłęk we współpracy z Energą modernizuje oświetlenie uliczne

Gmina Pasłęk we współpracy z Energą Oświetleniem modernizuje lampy uliczne. Po wymianie przestarzałych lamp sodowych na oprawy ledowe zużycie energii elektrycznej zmniejszy się o połowę - podała w piątek Grupa Kapitałowa Orlen, do której należy Energa.
30.12.2022

Mierzeja Wiślana w blasku energooszczędnego oświetlenia

132 lampy Industry IP 66 LED od Lena Lighting, ze specjalnie zaprojektowanymi uchwytami, zamontowano na mostach biegnących nad przekopem Mierzei Wiślanej. Oprawy o mocy 22 W zapewniają wysoką efektywność świetlną. Są wytrzymałe i odporne na działanie wilgoci oraz pyłów.
21.10.2022

Dobrze i oszczędnie oświetlać perony – PLK sprawdzają nowe możliwości

Zwiększenie bezpieczeństwa podróżnych i mniejsze zużycie energii oraz ograniczenie emisji CO2 – takie efekty ma przynieść testowany w Gdyni i Cieplewie system zarządzania oświetlaniem obiektów kolejowych. Projekt jest realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach przedsięwzięcia BRIK – Badania i Rozwój w Infrastrukturze Kolejowej.
25.05.2022

TAURON instaluje nowoczesne oświetlenie w kolejnych miastach

TAURON modernizuje oświetlenie drogowe w jurajskich gminach Olsztyn i Ogrodzieniec. Stopniowo przestarzałe oprawy lamp sodowych zostają zastępowane nowoczesnymi ledami. Koszt oświetlenia to aż 60% wszystkich wydatków ponoszonych przez samorządy z tytułu zużycia energii elektrycznej. Dlatego samorządowcy coraz częściej decydują się na modernizację sieci oświetleniowych, zastępując energochłonne oprawy sodowe efektywnymi ledami.
05.05.2022

Globalna ekspansja energooszczędnego oświetlenia LED od Absen

Międzynarodowy producent diod LED, firma Absen, poinformowała dzisiaj o rozpoczęciu nowej fazy rekrutacji w celu dalszego rozszerzenia światowej sieci partnerskiej i wzmocnienia swojej wiodącej pozycji jako specjalisty w zakresie innowacji i technologii LED oraz stymulacji rozwoju rynku.
23.03.2022

Co dziesiąta latarnia Taurona na południu Polski jest ledowa

Co dziesiąty spośród około miliona punktów oświetlenia ulicznego obsługiwanych przez Grupę Tauron w woj. dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim ma oprawę typu LED - poinformował w czwartek Tauron, który tylko w ub. roku wymienił 19,5 tys. ulicznych lamp sodowych na ledowe.
14.01.2022

Słoneczne huby

Wychodzisz na wieczorny spacer do parku leśnego, odetchnąć po całym dniu pracy. Już z daleka widzisz jasność wydobywającą las z mroku. Okazuje się, że to huby świecą na drzewach. Spokojnie, to nie halucynacje wywołane przemęczeniem. To organiczne lampy od Mozi zainstalowane w ramach rewitalizacji Oksywia.
23.10.2021

Lampy LED prosto z Gdyni podbijają świat

Portman Lights – firma z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia nie zwalnia tempa. Trudny, pandemiczny czas wykorzystała na rozwój i podbija świat nowymi lampami scenicznymi, które powstają w naszym mieście. Mantis, bo tak nazywa się najnowszy produkt gdyńskiej firmy, już jest sprzedażowym hitem. Lampy mają nowy wzór i są jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie niż poprzednie produkty.
01.09.2021

Energa Oświetlenie wymieniła ponad 74 tys. opraw lamp na energooszczędne ledowe

Od początku działania spółka Energa Oświetlenie wymieniła ponad 74 tys. sodowych opraw oświetleniowych na energooszczędne oprawy LED w 46 gminach - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Grupy Energa.
08.03.2021

Pomorskie: Energa Oświetlenie zmodernizuje lampy uliczne w Tczewie

Energa Oświetlenie zmodernizuje oświetlenie uliczne w Tczewie (Pomorskie). Spółka zależna Energi z Grupy Orlen wymieni ponad 1650 sztuk, działających w mieście, opraw sodowych na nowoczesne oprawy LED.
02.03.2021

Pomorskie: modernizacja oprawy lamp ulicznych w gminie Puck

Energa Oświetlenie zmodernizowała oświetlenie uliczne w gminie Puck (Pomorskie). Wymieniono ponad 3,3 tys. szt. opraw sodowych na energooszczędne oprawy LED - podało we wtorek biuro prasowe Grupy Energa.
23.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.