Wynik wyszukiwania - "ochrona środowiska " - Wiadomości

Nowy program dopłat do używanych elektryków jesienią br.

Nowy pogram dopłat do kupna używanych samochodów elektrycznych powinien ruszyć jesienią 2024 r. - przekazała w rozmowie z PAP prezes NFOŚiGW Dorota Zawadzka-Stępniak. Dodała, że zgodnie z rewizją KPO, która musi zostać jeszcze zaakceptowana przez KE, na ten cel ma trafić blisko 1,6 mld zł.
14.06.2024

Do 180 tys. zł na ochronę środowiska i integrację od Volkswagen Poznań

Organizacje pozarządowe zarejestrowane na terenie Wielkopolski mogą starać się o granty w 2. edycji konkursu Volkswagen Poznań „Niebieskie granty”. Do zdobycia jest łącznie do 180 tys. zł, które mają zostać przeznaczone na projekty związane z ochroną środowiska i integracją mieszkańców.
12.06.2024

MKiŚ: w Polsce jest ponad 300 składowisk odpadów, które mogą stanowić szczególne zagrożenie

Zgodnie z danymi Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ) w Polsce zlokalizowanych 311 składowisk odpadów mogących stwarzać szczególne zagrożenie dla społeczności lokalnych - przekazał we wtorek resort klimatu i środowiska.
12.06.2024

Każda Puszka Cenna świętuje Światowy Dzień Ochrony Środowiska na bydgoskim placu Teatralnym

Atrakcje promujące przetwarzanie opakowań aluminiowych są częścią cyklicznego wydarzenia International Recycling Tour, które w 2024 roku wezwało po raz czwarty do działań na rzecz ochrony środowiska w 16 krajach. Celem wydarzenia jest podkreślenie znaczenia recyklingu puszek po napojach w oszczędzaniu cennych zasobów i łagodzeniu zmian klimatycznych. Tegoroczna edycja trasy, związana ze Światowym Dniem Środowiska, oprócz propagowania recyklingu puszek aluminiowych objęła także instalacje artystyczne z zagrożonymi gatunkami zwierz
11.06.2024

Dzień Ziemi 2024 – świętowanie przez działanie. Jak dbać o planetę na co dzień i od święta?

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ziemi – święto, podczas którego szczególną uwagę kierujemy na naszą planetę. To dzień, który przypomina nam o konieczności dbania o nią. Obecnie praktycznych działań w tym zakresie oraz edukacji potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek. Proekologiczne postawy można kształtować także wśród najmłodszych dzięki programom edukacyjnym takim jak „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
22.04.2024

Joanna Piekutowska została Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska

Joanna Piekutowska została wybrana na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska - poinformował we wtorek resort klimatu. Piekutowska od 1992 roku jest związana z Inspekcją Ochrony Środowiska.
16.04.2024

Zarząd BOŚ zwołał walne zgromadzenie, w planach zmiany w składzie rady nadzorczej

Zarząd Banku Ochrony Środowiska zwołał na 11 marca nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy banku, które ma dokonać zmian w składzie rady nadzorczej - poinformował bank we wtorkowym komunikacie giełdowym.
13.02.2024

Poznań. W 2023 r. ponad 14 tys. interwencji straży miejskiej związanych z ochroną środowiska

Ponad 1 tys. ptaków, prawie 270 bezpańskich psów i prawie 140 kotów przekazali w ubiegłym roku weterynarzom i pracownikom schroniska poznańscy strażnicy miejscy. Łącznie w 2023 r. Straż Miejska w Poznaniu odebrała ponad 14 tys. zgłoszeń dotyczących ochrony środowiska.
09.02.2024

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska: 4 tony odpadów karoserii zwrócono do Niemiec

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska uzgodnił z właściwym urzędem niemieckim zwrot 4 ton odpadów karoserii z tworzyw sztucznych, które zostały nielegalne wysłane do Polski. Odpady zostały zwrócone do Niemiec - poinformował w piątek w komunikacie GIOŚ.
26.01.2024

Energetyczna rewolucja w Lubinie: gmina stawia na zieloną energię z e2V

Gmina Lubin, w odpowiedzi na rosnące potrzeby ekologiczne i społeczne, rozpoczęła strategiczną współpracę z firmą Ekovoltis, czołowym dostawcą odnawialnej energii elektrycznej. W ramach tej umowy 106 GWh energii pochodzącej z odnawialnych źródeł zostanie dostarczone do infrastruktury komunalnej, w tym placówek służby zdrowia, żłobków, szkół, urzędów oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, co zapewni mieszkańcom dostęp do niezbędnych usług życia codziennego w sposób zrównoważony dla środowiska i nowoczesny.
25.01.2024

Prawie pół miliona złotych kar dla firm, które zajmują się demontażem aut

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Gdańska w ubiegłym roku nałożyli kary na ponad 460 tys. złotych na firmy z woj. pomorskiego zajmujące się demontażem samochodów. Inspektorzy w trakcie kontroli stwierdzili naruszenie przepisów ochrony środowiska.
22.01.2024

Pierwszy transatlantycki lot samolotu napędzanego wyłącznie biopaliwami

Pierwszy transatlantycki samolot napędzany w stu procentach biopaliwami wystartował we wtorek z londyńskiego lotniska Heathrow zmierzając na lotnisko JFK w Nowym Jorku. Samolot leci na paliwie, które powstało m.in. ze zużytych olejów spożywczych i odpadów z produkcji kukurydzy.
28.11.2023

Młodzi sprzątają świat po poprzednim pokoleniu

Do recyklingu trafia jedynie 9 proc. tworzyw sztucznych – wynika z raportu Beyond Plastics. Problemem jest brak odpowiednich systemów zarządzania plastikowymi odpadami. Jednocześnie, działaniami na rzecz środowiska zainteresowanych jest coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, które angażują się w szereg inicjatyw ekologicznych. Jedną z nich jest program Mniej Plastiku realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii i wspierany przez Lidl Polska. Dzięki programowi młodzi ludzie uczą się jak praktycznie walczyć z problemem plastiku
15.03.2022

Kosowski rząd wprowadził zakaz kopania kryptowalut, by oszczędzać prąd

Rząd Kosowa wprowadził we wtorek zakaz kopania kryptowalut, próbując w ten sposób ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Ministerstwo gospodarki przyznało, że kraj stoi w obliczu największego kryzysu energetycznego od dekady.
05.01.2022

SeaData Sp. z o.o.

SeaData Sp. z o. o. to firma IT oferująca usługi z zakresu monitoringu środowiska, tworzenia baz danych oraz wykorzystania danych satelitarnych w rolnictwie i planowaniu przestrzennym.
seadata, yeti, yetibox, yetisense, monitoring jakości powietrza, zanieczyszczenia powietrza, monitoring hałasu, monitoring hałasu przemysłowego, systemy gis, mapy akustyczne, pomiary dronem, UAV, Mapy 3D z Drona, Dane satelitarne, Pomiary atmosferyczne, Data Science, Big Data, modele numeryczne, systemy informatyczne dla Portów, systemy informatyczne, analiza danych, pomiary dla Portów, ortofotomapy, obróbka danych satelitarnych, obróbka danych GIS, systemy geoprzestrzenne, rozwiązania IoT dla Portów, rozwiązania IoT dla Przemysłu, Monitoring IoT, Ochrona środowiska, monitoring środowiska, Ochrona środowiska w przemyśle, Badania środowiska, Obserwacja Ziemi, GIS, kontrola jakości powietrza, dron do badania smogu, dron przemysłowy, mapa smogowa , mapa smogowa z drona, mapa zanieczyszczeń z drona, mapa zanieczyszczeń powietrza dron, smog, Badanie smogu, monitoring smogu, inspekcje gazów, inspekcje przemysłowe dronem, dron smog, monitorowanie smogu, monitoring gazów niebezpiecznych

Dziękujemy za wysłane grafiki.