Wynik wyszukiwania - "odpady komunalne" - Wiadomości

Zarządzanie gospodarką odpadami – konieczne, ale dzięki odpowiednim narzędziom szybkie i łatwe

W zarządzaniu gospodarką odpadami często tkwi wyzwanie, które spędza sen z powiek przedsiębiorcom. Zajmuje mnóstwo czasu i bywa skomplikowane. Niemniej jednak stanowi konieczność, wynikającą zarówno z wymogów prawnych, jak i dążenia do zrównoważonego rozwoju. Okazuje się, że istnieją narzędzia, które mogą znacząco ułatwić to zadanie. Jednym z najbardziej kompleksowych rozwiązań jest Platforma Odpadowa Interzero.
07.06.2024

Port Czystej Energii – energia i ciepło dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska

Port Czystej Energii to instalacja termicznego przekształcania odpadów komunalnych (ITPOK), która właśnie powstaje w Gdańsku. To przyjazna dla środowiska elektrociepłownia, w której – z nienadających się do recyklingu odpadów – powstawać będzie energia elektryczna i ciepło systemowe. Inwestycja znacząco wpłynie na bezpieczeństwo energetyczne Gdańska oraz na, zgodny z założeniami neutralności klimatycznej, rozwój Pomorza. W czerwcu rozpoczną się gorące rozruchy instalacji.
06.06.2024

Suwałki. 128 mln zł na spalarnię odpadów komunalnych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże miastu Suwałki (Podlaskie) 128 mln zł na budowę spalarni odpadów komunalnych. Samorząd otrzyma środki w formie dotacji i preferencyjnej pożyczki.
12.11.2023

Cmentarze toną w śmieciach – ten problem trwa od lat

1 listopada to przede wszystkim czas refleksji i wspominania naszych bliskich. Niestety, do niechlubnej części tradycji należy też widok przepełnionych kontenerów na cmentarzach. Wypalone i potłuczone znicze, plastikowe wieńce i doniczki z kwiatami, kartony i resztki ziemi w jednym pojemniku. Wszystkie te odpady wymagają odpowiedniego zagospodarowania, a zalegają na cmentarzach i w ich okolicach jeszcze na długo po świętach, zaśmiecając środowisko i szpecąc otoczenie.
31.10.2023

Koszalin przygotowuje się do budowy spalarni odpadów komunalnych

W Koszalinie powstanie spalarnia odpadów komunalnych o wydajności 30 tys. ton rocznie. To modelowy przykład instalacji, dla których dedykowany jest cały program finansowany z Funduszu Modernizacyjnego – powiedział w środę w Koszalinie zastępca zarządu NFOŚiGW Dominik Bąk.
13.09.2023

Dodatkowe wsparcie NFOŚiGW dla Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych

Zwiększone wsparcie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych w Krakowie - kwota dofinasowania na budowę pierwszego etapu Centrum wzrosła o 46 mln zł do poziomu niemal 180 mln zł. We wtorek w siedzibie MPO Kraków, w obecności gospodarza miasta, prezydenta Jacka Majchrowskiego wiceprezes NFOŚiGW Dominik Bąk podpisał z zarządem MPO Kraków aneks do umowy.
01.08.2023

NFOŚiGW: mamy zbyt mało spalarni, by zredukować masę składowanych odpadów komunalnych

Mamy za mało spalarni, by zredukować masę składowanych odpadów komunalnych. Na budowę brakujących instalacji potrzeba 16 mld zł. Produkowana przez nie energia mogłaby ogrzać co dziesiąte mieszkanie w Polsce - ocenił w poniedziałek wiceprezes NFOŚiGW Dominik Bąk.
12.07.2022

PKN Orlen analizuje budowę instalacji do zagospodarowania odpadów komunalnych z Płocka i okolic.

PKN Orlen analizuje budowę instalacji do zagospodarowania odpadów komunalnych z Płocka (Mazowieckie) i okolic. Koncern podpisał list intencyjny o współpracy w tym zakresie z miastem Płock i tamtejszym Przedsiębiorstwem Gospodarowania Odpadami, które dostarczałyby odpady.
10.09.2021

PGNIG chce produkować biogaz z odpadów komunalnych

PGNiG prowadzi badania nad zagospodarowaniem odpadów komunalnych. Powstał prototyp innowacyjnej instalacji, która docelowo ma produkować biogaz – poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.
14.07.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.