Wynik wyszukiwania - "pgg" - Wiadomości

Prezes PGG: dekarbonizacja Europy skutkuje postępującą karbonizacją światowej gospodarki

Dekarbonizacja Europy skutkuje przenoszeniem produkcji i konsumpcji węgla do krajów azjatyckich oraz rozwijających się, a w efekcie postępującą karbonizacją światowej gospodarki - ocenił w czwartek prezes Polskiej Grupy Górniczej (PGG) Tomasz Rogala.
24.11.2023

Prezes PGG: metanowe regulacje UE oznaczają zwolnienie 100 tys. ludzi i zastąpienie węgla krajowego importowanym

Wprowadzenie unijnych regulacji ws. redukcji emisji metanu w obecnym kształcie oznaczałoby szybki proces zwolnienia ok. 100 tys. osób w polskim górnictwie i w firmach okołogórniczych oraz zastąpienie węgla krajowego importowanym - ocenił prezes PGG Tomasz Rogala w Polskim Radiu Katowice.
01.04.2023

Elektromobilność pod ziemią

Cicha praca, brak spalin, mniejsza awaryjność, a do tego szybkie ładowanie podobnie jak w samochodzie elektrycznym. To zalety stosowania lokomotyw wyposażonych w akumulatory nowej generacji. Przekonali się o tym maszyniści z Ruchu Borynia.
16.02.2023

PGG chce rozszerzyć dostawy niskoemisyjnego paliwa na kolejne gminy - m.in. uzdrowiska

Polska Grupa Górnicza, która ponad rok temu rozpoczęła pilotażową produkcję paliwa węglowego o obniżonej emisyjności, chce rozszerzyć jego dostawy na kolejne gminy, np. uzdrowiska. Badania potwierdziły, że emisja zanieczyszczeń z tego paliwa jest mniejsza nawet o połowę – wynika z danych PGG.
16.02.2023

Prezes PGE: jesteśmy o krok od podpisania umowy z PGG w sprawie ceny węgla na 2023 rok

PGE Polska Grupa Energetyczna w przyszłym tygodniu będzie rozmawiać z Polską Grupą Górniczą o cenach węgla na 2023 rok - zadeklarował w czwartek w Programie Pierwszym Polskiego Radia prezes PGE Wojciech Dąbrowski. Jesteśmy o krok od podpisania umowy z PGG - dodał.
29.12.2022

Prezes PGG: presja dekarbonizacji nie zwalnia z dążenia do poprawy efektywności

Presja dekarbonizacji i nieprzychylnego otoczenia zewnętrznego nie zwalnia nas z konieczności podnoszenia efektywności procesów wydobywczych w spółce - mówił prezes Polskiej Grupy Górniczej (PGG) podczas rozpoczętego w poniedziałek w Katowicach międzynarodowego sympozjum górniczego.
23.11.2021

Poczta Polska będzie przewozić ciężarówkami ekologiczne paliwa węglowe dla PGG

Poczta Polska podpisała umowę z Polską Grupą Górniczą S.A. na świadczenie usług przewozów drogowych węgla do odbiorców w ramach usługi przesyłka paletowa; umowa będzie obowiązywała przez 12 miesięcy - podała Poczta we wtorkowym komunikacie.
22.09.2021

PGG dostarczy w tym roku ok. 700 tys. ton ekogroszku

Polska Grupa Górnicza (PGG) dostarczy w tym roku na rynek ok. 700 tys. ton tzw. ekogroszku - jednego z produktów wciąż najchętniej kupowanych przez indywidualnych odbiorców do ogrzewania domów. Obecnie, choć jest lato, przedstawiciele spółki obserwują wzmożony popyt na ten rodzaj węgla.
01.07.2021

Transformacja energetyczna: harmonogram wygaszania kopalń racjonalny i skorelowany z potrzebami rynku

Rozpisany w umowie społecznej dla górnictwa na 28 lat harmonogram wygaszania kopalń jest racjonalny i skorelowany z potrzebami rynku w tym okresie – ocenia prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala. Pod tym kątem przygotowano też plany operacyjne poszczególnych kopalń.
30.04.2021

Polska Grupa Górnicza otrzyma 1 mld zł pożyczki płynnościowej

Polska Grupa Górnicza (PGG) otrzyma 1 mld zł pożyczki płynnościowej z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). We wtorek na jej udzielenie zgodził się rząd - poinformował wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Z informacji spółki wynika, że PGG ma otrzymać środki do 10 kwietnia.
30.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.