Wynik wyszukiwania - "politechnika warszawska" - Wiadomości

Naukowcy Politechniki Warszawskiej szkolą kadry dla koncernów multienergetycznych

Politechnika Warszawska kształci nie tylko w ramach studiów i doktoratu. Specjaliści z Politechniki Warszawskiej są współtwórcami VALUE CHAIN ACADEMY – rocznego programu szkoleniowo-edukacyjnego ORLEN S.A. dla osób zainteresowanych zrozumieniem funkcjonowania łańcucha wartości koncernu multienergetycznego.
04.07.2024

Water Sense czyli polskie rzeki pod czujnym okiem IoT

Innowacyjna technologia Water Sense służy do zarządzania jakością wody w czasie rzeczywistym. Kompleksowy system identyfikacji zagrożeń stanu rzek działa w oparciu o rozwiązania Internetu Rzeczy (IoT) i wykorzystuje autonomiczne stacje pomiarowe. Co ważne, Water Sense na bieżąco sygnalizuje ryzyka dla ekosystemów i pozwala przewidzieć potencjalne skutki dla środowiska oraz zapobiec katastrofom ekologicznym.
04.07.2024

Inżynierowie z PW pracują nad rozwiązaniem, które zapewni gospodarstwom niezależność energetyczną

Nad prototypem urządzenia, które wytwarza energię elektryczną oraz ciepło - i zapewni niezależność energetyczną każdemu gospodarstwu domowemu, pracują naukowcy z Politechniki Warszawskiej. Można będzie w nim wykorzystać różnego rodzaju paliwa płynne, nawet bimber.
20.06.2024

W drodze do neutralności klimatycznej

Aby ograniczyć emisję dwutlenku węgla, konsorcjum ENCASE prowadzi badania i rozwija technologie w zakresie wychwytywania i składowania tego związku chemicznego. W prace zaangażowani są naukowcy z Politechniki Warszawskiej.
09.04.2024

Inteligentne kosze na śmieci – sukces pomysłu z PW

Młodzi innowatorzy z Politechniki Warszawskiej opracowali inteligentny system zarządzania zbiórką odpadów komunalnych. Rozwiązanie zostało wprowadzone w Sierpcu – niespełna dwudziestotysięcznym mieście w województwie mazowieckim. Ponad 100 czujników codziennie mierzy tam zapełnienie koszy na śmieci, dostarczając informacji o optymalnej trasie zbiórki odpadów.
09.04.2024

Naukowcy z PW wyprodukują gaz na paliwo z wykorzystaniem CO2 i wody

Pierwsze polskie urządzenie do syntezy paliw sztucznych powstaje na Politechnice Warszawskiej. Z CO2 i wody produkowany będzie gaz, który dalej będzie można przekształcić w paliwa niezanieczyszczone przez związki siarki, tlenki azotu czy cząstki stałe - czyli takie, które będzie można stosować po 2035 roku.
14.08.2023

Podpisano porozumienie o współpracy w ramach klastra metrologicznego

Porozumienie o współpracy w ramach klastra metrologicznego zawiązali w Kielcach przedstawiciele ponad 30 instytucji naukowych, firm i uczelni wyższych. Grupa ma współpracować przy tworzeniu nowoczesnych rozwiązań w sektorze metrologii.
07.04.2022

Elektromobilność w lotnictwie - w powietrze wzbił się motoszybowiec z napędem elektrycznym od Politechniki Warszawskiej

Zespół z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa opracował PW-X10 – doświadczalną, latającą dwumiejscową platformę z napędem elektrycznym. Maszyna znajduje się na wyposażeniu Ośrodka Badań Lotniczych „OBLOT” Politechniki Warszawskiej, zlokalizowanego na terenie lotniska w Sierakowie pod Przasnyszem.
31.03.2022

Technologia opracowana na Politechnice Warszawskiej może pokonać ograniczenia w magazynowaniu energii

Do 2026 roku globalny rynek baterii ma już osiągnąć wartość blisko 174 mld dol. Napędza go m.in. segment elektroniki użytkowej, rozwój elektromobilności i rynku magazynowania energii.
07.03.2022

Orsted i Politechnika Warszawska będą kształcić specjalistów morskiej energetyki wiatrowej

Polska spółka Orsted oraz Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny o współpracy. Celem porozumienia jest kształcenie przyszłych kadr dla sektora morskiej energetyki wiatrowej, a w przyszłości – także stworzenie programu stypendialnego dla najbardziej obiecujących adeptów kształcących się w tej dziedzinie.
11.11.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.