Wynik wyszukiwania - "pw" - Wiadomości

Naukowcy z PW pracują nad zwiększeniem produkcji biogazu

Choć poszukiwania rozwiązań pozwalających na intensyfikację procesu fermentacji metanowej trwają już od wielu lat, do tej pory nie udało się wyznaczyć metody, która każdorazowo pozytywnie wpływałaby na wzrost produkcji biogazu. Nie wiadomo też, czemu tak się dzieje. Wśród osób, które postanowiły to wyjaśnić, są również naukowcy z Politechniki Warszawskiej.
06.06.2022

Jasność, widzę jasność! O problemie zanieczyszczenia światłem

Nie wydziela nieprzyjemnej woni, nie sprawia problemów z recyklingiem, nie zalega w altanach śmietnikowych i wysypiskach śmieci — a jednak światło może być i jest źródłem zanieczyszczenia. O problem zapytaliśmy dr. inż. Krzysztofa Skarżyńskiego z Zakładu Techniki Świetlnej Instytutu Elektroenergetyki Wydziału Elektrycznego, pasjonata oświetlenia, specjalistę z zakresu jego symulacji i pomiarów.
31.05.2022

Politechnika Warszawska i nanoEMI mają sposób na zanieczyszczenie elektrosmogiem

Zespół pod kierunkiem prof. Mariusza Zdrojka z Wydziału Fizyki pracuje nad stworzeniem materiału, który będzie tłumił szkodliwe promieniowanie mikrofalowe. Ma być tani, lekki i na tyle elastyczny, by łatwo go dostosować do różnych produktów.
12.05.2022

Elektromobilność w lotnictwie - w powietrze wzbił się motoszybowiec z napędem elektrycznym od Politechniki Warszawskiej

Zespół z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa opracował PW-X10 – doświadczalną, latającą dwumiejscową platformę z napędem elektrycznym. Maszyna znajduje się na wyposażeniu Ośrodka Badań Lotniczych „OBLOT” Politechniki Warszawskiej, zlokalizowanego na terenie lotniska w Sierakowie pod Przasnyszem.
31.03.2022

Lotos: asfalty wysokomodyfikowane pozwolą budować trwalsze i tańsze drogi

Dzięki wykorzystaniu asfaltów wysokomodyfikowanych HiMA w Polsce będzie można budować trwalsze i tańsze drogi - czytamy we wtorkowej informacji Grupy Lotos wchodzącej w skład konsorcjum uczelni i spółek, które prowadziły projekt badawczy w tej sprawie.
23.02.2021

Beton przyjazny naturze?

Nad specjalnymi prefabrykatami nawierzchniowymi, które pomogą nie tylko w oczyszczaniu powietrza, ale także filtracji wody opadowej i redukcji hałasu, pracują naukowcy z Politechniki Warszawskiej.
04.01.2021

Grupa GeoFusion Sp. z o.o.

Zabezpieczamy Twoją otoczenie, byś spokojnie mógł spoglądać w przyszłość.
badania termowizyjne , badania geofizyczne , usługi saperskie , Badania geofizyczno-inżynierskie dla obiektów budowlanych , Badania geofizyczne dla potrzeb inżynierii transportowej , Badania skarp i osuwisk , Nieinwazyjne badania archeologiczne , Badania skażeń gruntów i wód podziemnych , Charakterystyka warunków gruntowo-wodnych , Badania wałów przeciwpowodziowych i zapór , Kompleksowe oczyszczanie terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych (PWiN) , Oczyszczanie zbiorników wodnych z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych (PWiN) , Prowadzenie nadzoru saperskiego podczas wykonywania prac ziemnych , Opracowywanie ekspertyz i opinii saperskich

Dziękujemy za wysłane grafiki.