Wynik wyszukiwania - "raportowanie" - Wiadomości

Grupa Kapitałowa Gobarto raportuje działania ESG

Spółka Gobarto opublikowała: Oświadczenie Dotyczące Zrównoważonego Rozwoju Grupy Kapitałowej Gobarto. Raport stanowi przełom w standardach branżowych, ponieważ już w tym roku przygotowany został zgodnie z dyrektywą CSRD i standardem ESRS, które, dla firm i instytucji raportujących działania związane ze zrównoważonym rozwojem, staną się obowiązkowe dopiero w przyszłym roku.
02.04.2024

Szkolenie - Wymagania Dyrektywy CSRD oraz standardów ESRS w obowiązkowym raportowaniu ESG

Polski Rejestr Statków (PRS) organizuje kolejną edycję szkolenia online dotyczącego raportowania ESG. Dzięki niemu uczestnicy dowiedzą się czym jest CRS, ESG oraz jakie standardy wspomagają nas w obowiązku raportowania z obszarów środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego.
13.03.2024

ESG Institute wprowadza kompleksowe rozwiązanie raportujące dla polskich firm

ESG Institute, podmiot powołany przez Agnieszkę Orłowską, jeszcze w tym roku zamierza wprowadzić innowacyjną platformę do raportowania ESG, wykorzystującą technologie sztucznej inteligencji.
12.02.2024

Już niedługo nowe obowiązki raportowania dla firm w zakresie ESG

Obowiązek raportowania ESG będzie już niedługo dotyczył każdej firmy. Warto już teraz przygotować się i zmierzyć z tym tematem. Duże firmy, które obecnie raportują w zakresie ESG będą zwracały uwagę na łańcuch dostaw i wymagały od dostawców szczegółowych informacji dotyczących pochodzenia produktu i śladu węglowego.
15.03.2023

Obowiązek raportowania niefinansowego dosięgnie każdego przedsiębiorcę

Przyjęta przez Parlament Europejski Dyrektywa CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) od 2024 roku zobowiąże duże firmy do raportowania niefinansowego. To początek drogi do zwiększenia odpowiedzialność biznesu za zmiany klimatyczne oraz ważny krok w kierunku zeroemisyjności. Zielona transformacja firm może zostać wsparta nowymi programami dotacyjnymi, takimi jak np. europejski FENG, FEnIKS czy funkcjonującą już od kilku lat ulgą B+R dla prowadzących działalność badawczo-rozwojową. Synergia wszystkich dostępnych instru
10.01.2023

CSR i ESG. Kolejny krok dla firm, NGO i społeczeństwa

Temat raportowania niefinansowego i zrównoważonego rozwoju staje się coraz bardziej zauważalny, rosnące zainteresowanie tymi tematami związane jest z wejściem w życie nowych przepisów unijnych. Wiele firm dopiero przygotowuje się do zaimplementowania działań zrównoważonego rozwoju w swoich strategiach biznesowych. O tym, czy firmy są gotowe na ESG oraz jak raportowanie wpłynie na udział firm w projektach społecznych, rozmawiali eksperci podczas spotkania „CSR i ESG. Kolejny krok dla firm, NGO i społeczeństwa.”
14.10.2022

Raportowanie ESG w praktyce – PFR uruchamia nowy kurs online [WIDEO]

Nowy kurs online „Raportowanie ESG w praktyce” jest już dostępny na platformie www.kursy.pfr.pl. Przybliża on obecne standardy raportowania ESG oraz wskazuje dobre praktyki firm, które już wdrożyły raportowanie niefinansowe. Program powstał na bazie doświadczeń oraz wiedzy merytorycznej ekspertów, zajmujących się tematyką ESG.
02.05.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.