ESG Institute wprowadza kompleksowe rozwiązanie raportujące dla polskich firm

Strona główna ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ ESG Institute wprowadza kompleksowe rozwiązanie raportujące dla polskich firm

Partnerzy portalu

ESG Institute wprowadza kompleksowe rozwiązanie raportujące dla polskich firm - ZielonaGospodarka.pl
Fot. ESG Institute

ESG Institute, podmiot powołany przez Agnieszkę Orłowską, jeszcze w tym roku zamierza wprowadzić innowacyjną platformę do raportowania ESG, wykorzystującą  technologie sztucznej inteligencji.

Nowoczesne narzędzie do raportowania niefinansowego opiera się na wymogach Dyrektywy o Sprawozdawczości Niefinansowej (CSRD). Wbudowany proces obejmuje pełen zakres wymogów tej dyrektywy, co gwarantuje kompleksowy charakter sporządzanych raportów niefinansowych. Dzięki platformie, każde przedsiębiorstwo będzie w stanie przeprowadzić analizę podwójnej istotności, opisać ryzyka i potrzeby interesariuszy, określić cele ESG oraz agregować dane monitorujące postępy w realizacji tych celów. Wszystkie informacje, które muszą się pojawić w raporcie niefinansowym są ujęte w platformie dzięki czemu ostateczny raport jest kompletny i spełnia wymogi prawne.

Interfejs platformy został zaprojektowany w sposób intuicyjny i jest dostępny w języku polskim. Narzędzie ma wbudowany proces, który pozwala przejść przez wszystkie fazy prowadzące do przygotowania raportu, w tym wszystkie niezbędne metryki i informacje ESG, które firma musi ujawnić. Ponadto, raport zawiera benchmarki dla wybranych wskaźników, umożliwiając organizacji ocenę swojej pozycji w porównaniu do podobnych sobie instytucji.

- Raport niefinansowy jest równie skomplikowany jak raport finansowy firmy. Dlatego chciałabym podkreślić, że nasza platforma pozwala w sposób kompletny, efektywny i zgodny z wymogami przygotować całość raportu niefinansowego, która będzie ujęta w całościowym sprawozdaniu firmy. Częstą trudnością jest proces zbierania danych wewnętrznie i zewnętrznie i nasza platforma pozwala tym procesem efektywnie zarządzać i zbierać wszystkie dane z różnych źródeł w jednym miejscu. Dzięki temu narzędziu, skomplikowany proces raportowania może być znacząco usprawniony oszczędzając czas oraz zapewniając kadrze zarządzającej spokój legislacyjny. Oprócz wyników opartych na aktualnej metodologii ESRS, raport zawierać będzie również rekomendacje działań, które firma powinna wdrożyć w obszarze ESG. podkreśla Agnieszka Orłowska, założycielka i CEO ESG Institute.

Dane zgromadzone w ramach raportu będą stanowić nieocenioną bazę do modelowania różnorodnych scenariuszy przyszłego rozwoju przedsiębiorstwa, co umożliwi skuteczne zarządzanie. Oparta na precyzyjnych analizach i kompleksowym podejściu platforma oferowana przez ESG Institute nie tylko dostarczy informacji na temat aktualnej sytuacji, ale także posłuży jako narzędzie prognostyczne. Dzięki temu organizacje będą mogły podejmować bardziej świadome decyzje, uwzględniając możliwe scenariusze rozwoju, co przyczyni się do zwiększenia ich elastyczności i odporności na zmienne warunki rynkowe. Podsumowując, ESG Institute zapewnia niezbędne wsparcie dla firm dążących do zrównoważonego rozwoju i efektywnego zarządzania, dostarczając nie tylko wsparcia merytorycznego, ale i kompleksowych narzędzi do kształtowania przyszłości organizacji zgodnie z zasadami ESG.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.