Wynik wyszukiwania - "recyklomat" - Wiadomości

Prezes UOKiK wydał dwie zgody na utworzenie operatorów systemu kaucyjnego

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał dwie zgody na utworzenie operatorów systemu kaucyjnego, który ruszy w 2025 r. - poinformował Urząd. Dodał, że pierwsza decyzja dotyczy transakcji z udziałem producentów napojów bezalkoholowych, a druga - producentów piwa.
21.06.2024

Polski producent recyklomatów gotowy do systemu kaucyjnego

Polska firma R3, produkująca automaty, m.in. do odbierania butelek i puszek po napojach jest gotowa do uruchomienia systemu kaucyjnego w naszym kraju. „Mamy swoje pomysły i oryginalne produkty. Jesteśmy gotowi stanąć w szranki z zagranicznymi konkurentami” – powiedział Dariusz Staszewski, prezes R3 Polska podczas debaty „Technologia w służbie ochrony środowiska”, zorganizowanej w Centrum Prasowym PAP.
20.06.2024

Tomra Collection: dobra lokalizacja i prosta obsługa recyklomatu to klucze do upowszechnienia systemu kaucyjnego

Odpowiednie, dogodne dla konsumentów zwracających opakowania, usytuowanie recyklomatów, niezawodność i intuicyjna obsługa tych maszyn, a przede wszystkim zgodne z oczekiwaniami sposoby rozliczenia kaucji to warunki pomyślnego rozwoju systemu kaucyjnego w Polsce – wskazywał Konrad Robak, dyrektor zarządzający Tomra Collection Polska, uczestnik debaty eksperckiej „Technologia w służbie ochrony środowiska” w Centrum Prasowym PAP.
19.06.2024

Innowacyjny projekt udowadnia, że opakowania kartonowe mogą być przyjmowane w recyklomatach

W ramach wspólnego pilotażu realizowanego w partnerstwie przez Auchan, REMONDIS oraz Tetra Pak, w dwóch marketach Auchan w Łodzi stanęły nowoczesne automaty kaucyjne, które oprócz opakowań ze szkła, plastiku i metalu przyjmują także kartony po żywności płynnej. Projekt pokazuje, że zbiórka szerokiej gamy opakowań po żywności w ramach spójnego systemu kaucyjnego pozwoli stworzyć gospodarkę obiegu zamkniętego i zrealizować cele zbiórki oraz recyklingu dla tego rodzaju opakowań.
12.04.2024

Recomat firmy R3 Polska wyruszył w trasę z Kwiatem Jabłoni

Polska spółka R3 Polska zajmująca się procesem odzysku opakowań po napojach poinformowała, że została częścią trasy koncertowej zespołu Kwiat Jabłoni. Ich flagowy produkt - recomat Smart RVM wyruszył wraz z zespołem w trasę i już na pierwszym przystanku zapełnił się po brzegi.
06.11.2023

W Polsce może powstać 37 tys. punktów zbiórki opakowań po napojach

Na starcie systemu kaucyjnego, czyli od 1 stycznia 2025 r. w Polsce może działać 16-17 tys. recyklomatów; w kolejnych latach będzie ich więcej - przewiduje firma Tomra. W Polsce może powstać 37 tys. punktów zbiórki opakowań po napojach (manualnej i automatycznej) - wynika z wyliczeń przedsiębiorstwa.
24.10.2023

System kaucyjny, recykling i nasze zachowania zakupowe

Najnowsze badania przeprowadzone w siedmiu europejskich krajach potwierdzają, że system kaucyjny nie tylko pozwala osiągać wysokie poziomy zbiórki opakowań napojowych, ale też wzbudza duże zaangażowanie konsumentów. Aż 93% badanych zwraca co najmniej 90% zużytych, objętych systemem opakowań. Kwotę zwróconej kaucji najczęściej wykorzystują oni na zakupy w tym samym sklepie, w którym ją otrzymali (87%). W badaniu przeprowadzonym przez TOMRA Collection wzięli udział konsumenci ze Słowacji, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii, Niemie
16.03.2023

Żabka testuje system gospodarki obiegu zamkniętego w sklepach w Bydgoszczy

Od 26 stycznia br., w ramach pilotażowego projektu „Zielona Odnowa”, klienci sieci Żabka mają możliwość oddawania jednorazowych opakowań po napojach we wszystkich ponad 120 Żabkach zlokalizowanych na terenie Bydgoszczy. Można je zwracać bezpośrednio u sprzedawców lub w EKOmatach. Zebrany surowiec posłuży do stworzenia nowych opakowań, dzięki czemu mniej śmieci trafi na wysypiska. Projekt przyniesie korzyści nie tylko planecie, zyskają także klienci – za każdą oddaną plastikową butelkę lub puszkę otrzymają 50 żappsów.
24.02.2023

Carrefour zapłaci klientom za plastik i aluminium - rusza test nowych recyklomatów

W dziewięciu sklepach sieci Carrefour w woj. śląskim i jednym na Opolszczyźnie pilotażowo uruchomiono w środę automaty przyjmujące do recyklingu plastikowe butelki PET oraz aluminiowe puszki. Za każdą z nich klienci otrzymują kupon o wartości 15 groszy do wykorzystania w sklepie.
12.01.2023

Targi POLECO 2023 w Poznaniu. Odpowiedź branży na zbliżającą się rewolucję w gospodarce odpadami

Ponad 150 wystawców z 8 krajów w Poznaniu zaprezentowało najnowsze technologie dla ochrony klimatu. Ekspozycja liderów branży oraz szeroki program wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji i dyskusji tematycznych, podsumowały najbardziej aktualne zagadnienia.
25.10.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.