Wynik wyszukiwania - "rower" - Wiadomości

Czym najlepiej poruszać się po mieście? Warszawska edycja Wielkiego Testu Mobilności Miejskiej 2023

Arval Service Lease Polska, lider rynku wynajmu długoterminowego pojazdów i rozwiązań z zakresu nowej mobilności sprawdził, jakie środki transportu są najbardziej efektywne w ruchu miejskim. Test przeprowadzono w warunkach rzeczywistych, a do wyniku wliczano czas i koszt przejazdu oraz generowany ślad węglowy. Badanie przeprowadzono w tym samym czasie na pięciu różnych trasach, z udziałem 20 uczestników, którzy korzystali z różnych środków transportu: samochodów elektrycznych, spalinowych, rowerów, a także komunikacji miejskiej.
20.11.2023

Olsztyńscy uczniowie przejechali tysiące kilometrów alternatywnymi środkami transportu

Ponad 388 tysięcy kilometrów "nakręcili" olsztyńscy uczniowie podczas tegorocznej rywalizacji "Sam sobie sterem - wszędzie pieszo lub rowerem". To tak jakby przejechali prawie 10 razy dookoła ziemi. W nagrodę przy najbardziej aktywnych szkołach powstaną samoobsługowe stacje do naprawy rowerów.
08.10.2023

Port Gdynia. Elektryczne auta i rowery dla pracowników

Port Gdynia wykonał krok w stronę elektromobilności. Zarząd portu zakupił dwa pierwsze auta elektryczne na potrzeby działów operacyjnych. Na portowych terenach pojawiło się także kilka pierwszych punktów ładowania elektryków.
25.08.2023

HIMO otrzymuje znak zgodności CE dla roweru elektrycznego serii Max

HIMO, pierwsza chińska marka rowerów elektronicznych, spełnia wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa.
23.02.2022

Holendrzy przesiadają się z rowerów tradycyjnych na elektryczne

Mieszkańcy Niderlandów kupili w ubiegłym roku więcej rowerów elektrycznych niż zwykłych. Jednocześnie rośnie liczba wypadków śmiertelnych z udziałem e-rowerzystów - podał w niedzielę portal NOS.
11.07.2021

Polskie rowery jeżdzą po UE

W styczniu i lutym br. w Polsce wyprodukowano 154 tys. rowerów, a w 2020 r. w tym samym okresie 155 tys.; mniejsza produkcja związana jest z utrudnionym dostępem do komponentów sprowadzanych z Chin - podał Polski Instytut Ekonomiczny. Polska jest 4. producentem rowerów w UE - dodał.
10.04.2021

Ekspert: dopuszczenie ruchu e-hulajnóg po drogach dla rowerów to jedyny możliwy kompromis

Dopuszczenie ruchu m.in. hulajnóg elektrycznych na drogach dla rowerów może budzić kontrowersje wśród rowerzystów, ale to chyba jedyny możliwy kompromis - ocenił Przemysław Skoczyński z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Instytutu Transportu Samochodowego.
18.02.2021

Suwałki: Wiosną powstanie system roweru miejskiego Suwer

2,2 mln zł będzie kosztowało wdrożenie w Suwałkach (Podlaskie) Systemu Roweru Miejskiego Suwer. Konsorcjum firm Orange Polska oraz Roovee S.A. wygrało przetarg na tę inwestycję.
17.02.2021

Port Gdynia. Elektryczne auta i rowery dla pracowników

Port Gdynia wykonał krok w stronę elektromobilności. Zarząd portu zakupił dwa pierwsze auta elektryczne na potrzeby działów operacyjnych. Na portowych terenach pojawiło się także kilka pierwszych punktów ładowania elektryków.
24.08.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.